Eesti uudised

Tallinna kesklinna kerkib uus prantslaste hotell (3)

Toimetas Denes Kattago, 5. detsember 2017 15:06
UUED EHITISED TALLINNAS Foto: JAREK JÕEPERA
Ehitus- ja kinnisvaraarendusfirma Hausers Grupp paneb Prantsuse hotelliketile AccorHotelsile Tallinnas püsti esimese hotelli, investeering ulatub üle 12 miljoni euro.

Hiljuti ehitusloa kätte saanud Hausers Grupp on hotelli arendaja ja ehitaja ning hiljem jääb seda haldama, rääkis firma üks omanik Madis Mägi, kes mainis kuuekorruselise ja 190 toaga hotelli ehitamist Äripäevale.

Eestis opereerib Accor läbi Varssavi börsil noteeritud tütarettevõtte Orbis, mille juht Gilles Clavie ütles, et Eesti on arenev turg ja tugevdab nende positsiooni. Orbisel on Euroopa Liidu idaosas üle 120 hotelli, nendest üheksa Lätis-Leedus.

Pärast raadiosaadet rääkis Madis Mägi, et brändi Ibis omanik AccorHotels kuulas siin maad juba paari aasta eest. Otsis arendajat, kellel oleks pakkuda ka sobivat kinnistut.

Juhkentali tänaval asuva kinnistu, kuhu hotell 2019. aasta keskpaigaks kerkib, ostis Hausers Grupp aasta tagasi veidi enne lepingu sõlmimist.

Suurimate riskidena tõi Mägi välja, et langeda võib turistide huvi Tallinna vastu, mis mõjutaks kohe majutuskoha täituvust. Teine risk on ehitushindade kasv hotelli rajamise ajal. „Kui ehitushind tõuseb, siis võib kulubaas suureneda,“ sõnas ta.

Samal teemal

08.00.2018
FOTOD | Olümpia hotelli vastu kerkib Eesti kõrgeim büroohoone
05.11.2017
LENNUJAAMALE LISA: kolme aasta pärast võib tramm viia ka sadamasse
04.11.2017
GALERII | 53 MEETRIT KUIVA JALAGA: lendajad saavad nüüd mugavalt trammile

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee