Indias viibivad Eesti laevakaitsjad on viimaks saanud väljasõiduloa ja alustanud toiminguid kojusõiduks.

ERR.ee andmetel on meeste kojusõit organiseeritud nii, et nad tulevad erinevate lendudega, sest 14 laevakaitsjale ei õnnestunud ühele lennule kohti saada. Eeldatavalt õnnestub meestel koduteele asuda India kohaliku aja järgi südaööl (Eesti aja järgi 21 paiku - toim).

"Poistel on asjad pakitud ja nad hakkavad peagi lennujaama poole minema. Kuidas neil lennujaamas läheb, on muidugi iseteema, aga loodame parimat," sõnas ERR-i ajakirjanik Tarmo Maiberg ringhäälingu uudisteportaalile. "Just praegu on mehed immigratsioonibüroo välismaalaste registreerimise ametis ja käivad ükshaaval sees, kust saavad allkirja vastu oma templid kätte. Ilmselt on nüüd oodata ainult lendu. Kui vahepeal midagi ei juhtu, saavad mehed hakata peagi koju sõitma," lisas ta.

Peaminister Ratas tänas seoses selle hea uudisega välisministeeriumit ja kõiki teisi Eesti ametkondi, kes on enam kui nelja aasta jooksul laevakaitsjate kojusaamise nimel tööd teinud.

"Viimaks on ühised pingutused vilja kandnud ning on lootust, et Eesti mehed jõuavad lähiajal oma perekondade juurde. Pole midagi, mida me saaks öelda või teha, et neile kaotatud aastad tagasi anda. Siiski ma loodan, et meestel õnnestub pöörduda peagi tagasi oma igapäevaellu," ütles Ratas.

India Chennai kohus mõistis enda süüdimõistmise edasi kaevanud laevakaitsjad õigeks eelmise nädala alguses. Laupäeval avaldas kohus kohtuotsuse täisteksti, mis võimaldas kohalikel võimudel menetlusega edasi liikuda ning anda meestele Indiast lahkumiseks väljasõiduloa.

Lennupiletid olid laevakaitsjatele broneeritud juba esmaspäevaks, kuid kuna siis ei saadud veel asjaajamist korda, tuli need tühistada. Uued piletid broneeriti tänaseks. 

Jaga artiklit

74 kommentaari

M
Marko  /   22:14, 5. dets 2017
Astrid Kanneli arvates on eesti krimi riik kuna meie laev ja meie laeva kaitsjad sisenesid ebaseaduslikult teise riigi territoriaal vetesse. Nüüd on lôpuks eesti oma kangelased ja tulevane eepos pealkirjaga Laevamaitsjad.
O
oi,oi  /   21:51, 5. dets 2017
No ei ole vaja neist rahvuskangelasi ka teha! Väga võigas kuulata AK uudistes täna Astrid Kanneli suust "MEIE LAEVAKAITSJAD"!!????.Millist" MEIE" laeva nad siis ka kaitsesid?Nad teadsid ju väga hästi millega tegelesid ja kelle all töötasid.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis