Eesti uudised

Eelnõu lükkab tubakaseaduse jõustumise pool aastat hilisemaks (15)

Toimetas Kristin Aasma, 4. detsember 2017 16:49
Foto: Mati Hiis
Riigikogu sotsiaalkomisjon kiitis esmaspäeval tubakaseaduse muutmise eelnõu teksti heaks ning see läheb kolmapäeval teisele lugemisele, samas lükkub eelnõu seadusena jõustumine senisest pool aastat hilisemaks.

Sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt ütles ERR-i raadiouudistele, et komisjon on ära kuulanud väikekaupmeeste esindajate arvamused, arutanud kaupmeeste liidu märgukirja ning otsustas, et eelnõu ei jõustu seadusena mitte 1. jaanuaril 2019 vaid sama aasta 1. juulil, kirjutas ERRi uudisteportaal.

„Täna kiitis sotsiaalkomisjon teksti heaks ja teine lugemine toimub kolmapäeval ning eelnõu vastuvõtmine on planeeritud 13. detsembriks,“ kinnitas ta.

Ministeerium on võimalikku ettevõtlusvabaduse ja kaubamärgiõiguse riivet osundanud. Nüüd tuleb tunnistada, et ettevõtlusvabadust võib piirata, sest rahvatervise argument on kindlasti kaalukas. Eesti on õigusriik ja õigusriigis tuleb teha neid valikuid põhiseaduspäraselt ja küllap sotsiaalkomisjon kaalub kõiki argumente,“ arvas justiitsminister Urmas Reinsalu.

Samal teemal

23.11.2017
TV3 VIDEO | Maainimesed: külapood on eluks vajalik
06.11.2017
Aktsiisid sundisid piiriäärseid väikepoodnikke esitama riigikogu saadikutele avaliku pöördumise
03.10.2017
E-sigarettide kasutajad mässavad: ei tohi meie mõnu piirata!
21.04.2017
Seadusandja: suitsetamine muutugu vastikumaks!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee