Eesti uudised

Eelnõu lükkab tubakaseaduse jõustumise pool aastat hilisemaks (15)

Toimetas Kristin Aasma, 4. detsember 2017, 16:49
Foto: Mati Hiis
Riigikogu sotsiaalkomisjon kiitis esmaspäeval tubakaseaduse muutmise eelnõu teksti heaks ning see läheb kolmapäeval teisele lugemisele, samas lükkub eelnõu seadusena jõustumine senisest pool aastat hilisemaks.

Sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt ütles ERR-i raadiouudistele, et komisjon on ära kuulanud väikekaupmeeste esindajate arvamused, arutanud kaupmeeste liidu märgukirja ning otsustas, et eelnõu ei jõustu seadusena mitte 1. jaanuaril 2019 vaid sama aasta 1. juulil, kirjutas ERRi uudisteportaal.

„Täna kiitis sotsiaalkomisjon teksti heaks ja teine lugemine toimub kolmapäeval ning eelnõu vastuvõtmine on planeeritud 13. detsembriks,“ kinnitas ta.

Ministeerium on võimalikku ettevõtlusvabaduse ja kaubamärgiõiguse riivet osundanud. Nüüd tuleb tunnistada, et ettevõtlusvabadust võib piirata, sest rahvatervise argument on kindlasti kaalukas. Eesti on õigusriik ja õigusriigis tuleb teha neid valikuid põhiseaduspäraselt ja küllap sotsiaalkomisjon kaalub kõiki argumente,“ arvas justiitsminister Urmas Reinsalu.

Samal teemal

23. november 2017, 22:15
TV3 VIDEO | Maainimesed: külapood on eluks vajalik
6. november 2017, 20:26
Aktsiisid sundisid piiriäärseid väikepoodnikke esitama riigikogu saadikutele avaliku pöördumise
3. oktoober 2017, 00:04
E-sigarettide kasutajad mässavad: ei tohi meie mõnu piirata!
21. aprill 2017, 07:43
Seadusandja: suitsetamine muutugu vastikumaks!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee