Maailm

VIDEO | TA SEISAB SIISKI: superstaadioni õhkimine ebaõnnestus 

Toimetas Greete Kõrvits, 4. detsember 2017 16:05
Foto: Guardian Sport / Youtube
Ameerika jalgpalliklubi Detroit Lionsi endine võimas kodustaadion Silverdome Pontiaci linnas on kümme aastat tühjalt seisnud. 3. detsembriks planeeritud osaline lammutamine aga ebaõnnestus.

Silverdome on kehvas seisus ja seda pole kasutatud aastaid. Detroit Lions mängib juba ammu palli oma kodulinnas Ford Fieldi staadionil. Pontiacis asuva vana staadioni vastu ei tunne keegi huvi.

Samal teemal

Silverdome'i osaline lammutamine kukkus aga eile läbi, sest nagu ametnikud kohalikule meediale tunnistasid: „Silverdome on natuke liiga hästi ehitatud.“ Plahvatus oli küll võimas, elanikud kuulsid kõmakat ja tundsid, et seinad värisevad-aknad klirisevad isegi 10 kilomeetri kauguselt. Kohapeal oli palju pealtvaatajaid, muu hulgas endisi Lionsi mängijaid, kellele Silverdome tuttav oli.

Aga Silverdome jäi seisma. Ilmselt on plahvatus ehitise siiski nii ebastabiilseks ja ohtlikuks muutnud, et ühtki töölist sinna ligi enam ei lubata. Hetkel on linnavõimude sõnul plaan lihtsalt oodata kuni gravitatsioon oma töö teeb.

Silverdome ehitati 1975. aastal, 2002. aastal hakkasid Detroidi lõvid mängima Ford Fieldi staadionil. Silverdome'ile mahtus üle 80 000 pealtvaataja (Ford Fieldil on 65 000 kohta). Silverdome oli NFLi suurim staadion kuni 1997. aastani, mil Washintgon D.C lähedal avati 91 000 vaatajat mahutav FedExField. Viimased kümme aastat on staadion tühjalt seisnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee