Eesti uudised

Lukas mõtleb poliitikasse naasmisele

Lukase asemel asub ERMi etteotsa finantsjuht (27)

Denes Kattago, 4. detsember 2017 15:12
Tõnis LukasFoto: Aldo Luud
Kultuuriministeerium leidis Eesti Rahva Muuseumi (ERM) direktori ametikohalt lahkuvale Tõnis Lukasele asenduse.

Ministeerium sõlmis 30. novembril Alar Karisega lepingu, mille kohaselt ta asub ERMi direktori ametikohale alles aprillis.

"Tõnis Lukase ametiaeg lõpeb lepingu kohaselt jaanuaris, kuid Alar Karis saab uude ametisse astuda aprillis. Seetõttu määratakse vahepealsele perioodile muuseumi igapäevatööd koordineerima direktori kohusetäitja," ütles ministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus Õhtulehele.

"Tööleping ERMi direktori ülesannete täitmiseks (KT) sõlmiti Eesti Rahva Muuseumi finantsjuhi Rein Kinkariga. See on niisiis ajavahemik 22. jaanuari ja 9. aprilli vahel, kui astub ametisse uus direktor Alar Karis," selgitas ta.

Ametist lahkuv ja varem IRLi kuulunud Tõnis Lukas ütles novembri algul antud usutluses, et ei välista poliitikasse naasmist.

“Kui naljaga visata, siis tundub et kõige huvitavam väljakutse oleks minna kultuuriministeeriumisse, sest liigselt bürokratiseerunud ministeerium tuleb panna uuesti oma valdkonda teenindama, et ta selle arengut ei takistaks,” rääkis Lukas.

“Olen ühiskonnatundlik inimene ja näen Eestis asju, mida parandada. Mõtlen, kuidas end reaalselt rakendada ja oma oskusi mingil muul ametikohal kasutada. Kui kellelgi on huvitavaid ideid, palun pakkuda mulle!”

Lukas süüdistas taas muuseumijuhi kohast ilmajäämises kultuuriministeeriumi kantslerit Paavo Nõgenet, kellega Lukase väitel oli tal rida erimeelsusi, mis viisid Alar Karise valimiseni ERMi uueks juhiks.