ÕNNETUSKOHT: 37aastane Mati sõitis järsust nõlvast autoga alla ja see maandus jõkke katuse peale. (Politsei)

Järsust, kümmekonna meetri kõrgusest nõlvast jõkke sõitnud ja surma saanud 37aastane Mati oli parajasti teel koju.

„Pere ootas Matit kindlaks kellaajaks koju. Kui ta aga sinna ei jõudnud, läks pere teda otsima,“ räägib politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kerly Virk Võrumaal laupäeva õhtul Võrumaal Mõniste–Tiitsa–Karisöödi teel.

Esialgsetel andmetel sõitis Mazda juht Karisöödi külast Mõniste poole ja kihutas lauges kurvis kruusakattega teelt välja. 

„Auto paiskus nõlvast alla ja maandus Peetri jõkke katusele,“ ütleb Virk, et tee ääres olev nõlv on järsk ja kümmekond meetrit kõrge.

Matit otsima läinud pere leidis Mazda samal õhtul. Päästjad tõid 37aastase mehe surnukeha kaldale. Ööl vastu pühapäeva õnnestus kaitseväe rasketehnikaga ka sõiduk jõest välja tõmmata.

Politsei selgitas välja, et Matil oli juhtimisõigus ja sõiduki rehvid vastasid nõuetele. Täpne surma põhjus selgub kohtuarstlikul lahangul. 

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk ütleb, et tee oli sündmuskohal lörtsisegune ja libedavõitu. 

„Teed võivad kohati olla libedad, seega tuleb kiirust valides teeolusid väga kriitiliselt hinnata. Seda eriti kõrvalteedel ja iseäranis veekogude lähedal, kus on suurem libeduseoht,“ märgib ta.

Jaga artiklit

6 kommentaari

M
mina pääsesin nii...  /   12:04, 4. dets 2017
Enne kukkumist või teelt väljasõitmist, tuleb autouks lahti teha ja autost välja hüpata! Ärge mõelge sellel momendil auto peale, selle saab uue osta, vaid mõelge sellele, kuidas ennast päästa. Parem on, kui te hüppate pehmele pinnale. Kui on teisi autos, siis tuleb neile ka kiiresti sama käsk anda. Harjutage seda pereliikmetega koos, muidu nad ei tea teile kuuletuda.
  /   11:19, 4. dets 2017
Jummel küll, kuhu kuristikku meie noorsugu tormab!

Päevatoimetaja

Kristel Veerus
Telefon 51993733
kristel.veerus@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis