Eesti uudised

SADA SÜNDMUST, MIS MÕJUTASID EESTIT | 82. koht: Eesti juudid (16)

LISA KOMMENTAAR

ajaloohuviline 18. detsember 2017 21:52
Juudi massimõrvar Idel Jakobson organiseeris ca 1200 eestlase mõrvamise
Peep 17. detsember 2017 09:28
Mille pärast juudid üldse siia puutuvad? Tehakse vägisi nii oluliseks, et ikka tabelisse satuksid? Et poleks poliitiliselt korrektne edetabel, kui sealt puuduvad juudid?
Minu meelest pole juudid mitte millegagi Eesti ajalugu mõjutanud (vähemalt sisepoliitiliselt) ja maailma mõjukamate seas olevad juudid mõjutavad kaudselt, nii et milleks?
Jätaks selle juudihala juba äkki?
landesdirektor 10. detsember 2017 13:10
??? 4. detsember 2017 12:52
Vene võimu poolt rikkad juudid küll küüditati. Aga kui palju juute astus ise vabatahgtlikult uute punavõimude teenistusse? Seal olid keeli valdavad juudid hinnas. Kohalikesse võimuorganitesse, NKVD-süsteemi, sõja puhkedes ka hävituspataljonidesse.
Tõsi 4. detsember 2017 13:30
ja need vene juudid, kes astusid selle maailma suurima massimõrvari Stalini teenistusse, olid ise kõige verejanulisemad.
Parim näide Ilja Ehrenburg.
Stalini austaja, juudi soost kirjaniku Ilja Ehrenburgi poolt esitati Teise Maailmasõja lõpukiidel veriseid üleskutseid. Neis üleskutsetes kutsuti vene soldateid saksa tsiviil- isikuid metsikult hävitama: „Tapke! Tapke! Pole olemas niisugust kuritegu, milles pole süüdi sakslased, ei elavad ega need, kes veel sündimata. Täitke seltsimees Stalini käsku ja trampige fašistlik elajas surnuks tema enda koopas. Murdke vägivallaga saksa naiste rassistlik kõrkus. Võtke neid seaduspärase saagina. Tapke, vaprad edasitormavad punaväelased.” Veel üks tsitaat Ilja Ehrenburgilt, milles ta kutsus üles punaarmeelasi vaenlase naisi vägistama: „Tapke nad! Saksamaal pole keegi süütu. Ei elav ega alles sündimata. Järgige seltsimees Stalini sõnu ja purustage fašistlik koletis tema enda koopas. Murdke saksa naiste rassiuhkus! Võtke nad seaduslikuks sõjasaagiks! Võiduka Punaarmee vahvad sõdurid, tapke nad!”
Ajalehest„Красная Звезда” 11.04.1945
Niisuguseid hüüdlauseid lugesid pealetungivad punasõdurid lendlehtedelt, mida levitasid Nõukogude armee staapide propagandistid.
1945. aasta märtsis kirjutas Ilja Ehrenburg artikli, kus teatas, et Punaarmee ees seisab austav ülesanne vähendada saksa rahva arvu.
«Kui sa pole päevas tapnud vähemalt ühe sakslase, on see päev raisku läinud,»
Ja nii vägistati ja tapeti punaarmee sõdurite poolt kõige julmemal ja metsikumal viisil naisi, lapsi ja vanakesi terves Eiroopas, tohutult aga Iga-Preisimaal ja Berliinis.
Esimesed neutraalsed teated Nõukogude sõdurite metsikusest jõudsid maailma 1945. aasta veebruari keskel, pärast Budapesti vallutamist Punaarmee poolt. Ungari naised ja tüdrukud olid lukustatud Nõukogude sõjaväe peatuspaikadesse Buda poolel ja neid vägistati korduvalt.
Saksamaale ja Austriasse sissemarsil mõrvasid punaarmeelased 56 tuhat tsiviilisikut. 3 miljonit saksa naist, vanurit ja last deporteeriti Venemaale. Ka kõige tagasihoidlikumate hinnangute järgi vägistasid punaarmeelased umbes kaks miljonit naist ja alaealist tütarlast, kelledest 300 000 tapeti. Kümned tuhanded vägistatult rasestunud naised ning tütarlapsed sooritasid enesetapu. Sajad tuhanded sünnitasid soovimatuid lapsi. Punahordide poolt toime pandud vägivalda saatis ennenägematu julmus.
Kõigest selle kohta on Berliini ajaloolane Jörg Friedrich ühes Saksa nädalaajakirjas kirjutanud :
“Punaarmee sisenemisega tollase Saksamaa territooriumile 1944. oktoobris algasid niisugused röövimised, vägivallatsemised ja mõrvad, et ka neutraalsete vaatlejate arvates oli kordasaadetu omane pigem keskaegsete mongolite hordidele kui kahekümnenda sajandi Euroopa sõduritele.”
Need olid siis selle verise VENE JUUDI ehrenburgi tapaüleskutse viljad.
Pikemalt lugege
http://www.oleteadlik.ee/punane-terror-1944-aastal-ida-preisimaal/
No nuta siis 10. detsember 2017 18:38
Juhiks siiski tähelepanu, et sakslased mõrvasid ise 45 miljonit tsiviilisikut, ületades seda va koledat venelast tapahimult üle kümne korra. Vene pool sai vaid 4 miljoni tsiviilisikuga hakkama.
jölle midereeritakse 4. detsember 2017 13:32
loodan, et te selle - faktidel põhineva kommentaari ikka avaldate...
4. detsember 2017 10:04
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Issand 15. mai 2018 17:34
Sa oled ikka loll nagu lauajalg, ega.. Piinlik, et sinusuguseid veel eksiteerib.
ab 4. detsember 2017 09:48
Juute on sellepärast eestis vähe olnud, eestis olid setod liikvel!
Naki 4. detsember 2017 09:09
Mida ma valesti kommenteerisin et minu kommentaar läbi ei läinud? On ju kindlaks tehtud et juudid olid ühed sõdade alustajad.
Nii rymal 15. mai 2018 17:35
Ei saa ikka olla. Loe natuke ajalugu, eks.
NSVL j..te ei küüditanud? 4. detsember 2017 08:32
Vassimise näide 1: "Teada on, et juutide kinnipidamisel ja -hoidmisel osalesid ka Eesti kodanikud."
:
:ENSV-s olid ainult NSVL kodanikud. Ei olnud Eesti Vabariigi ega Eesti NSV kodanikke.
:
Vassimise näide 2:
"Esmalt Nõukogude okupatsioonivõimude korraldatud küüditamise läbi, kui Siberisse deporteeriti koos eestlastega umbes 400 juuti."
"Kas eestlased osalesid ka juutide hukkamistes, on seni lahtine küsimus."
:
:Kui on kuskil kannatajad (küüditatud), siis on juudid eestlased. Aga hukkajate seas ...
esimesed 4. detsember 2017 09:50
400 oli päästeoperatsioon, kui hiljem 4500 vabatahtlikult järele läksid.

Alfred. 4. detsember 2017 07:06
Ära on tüüdanud see sajandeid kestnud hala!
Aga ometigi 15. mai 2018 17:36
Aga ometigi eestlased võivad vinguda? Saa üle
4. detsember 2017 01:15
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Harimata näss 15. mai 2018 17:36
Palun mine õpi ajalugu. Sa ei tea ikka mitte midagi. Häbi sinu pärast.