Eesti uudised

Islamiasjatundja Peeter Espak: Euroopat ohustab enda juurte ja kultuuri häbenemine, mitte islami invasioon

Andres Põld, 4. detsember 2017, 00:01

72 KOMMENTAARI

m
matsu/ 23. märts 2018, 09:48
Eestis ei tohi enda juurtest ju rääkidagi, kohe taotakse piibliga pähe, et unusta ära need hiied ja muistne vabaduse aeg, ainult kristlus on lubatud.
m
manfred/ 2. jaanuar 2018, 13:08
Ta on õigus. Kristuse risti nad respekteerivad.
k
konsa/ 5. detsember 2017, 09:48
Islamiasjatundja Peeter Espak: Euroopat ohustab enda juurte ja kultuuri häbenemine, mitte islami invasioon
.-.-.-
muideks inglis keeles lugeda tuleb vanemaid, mis vähemalt 30 aasta vanuseid (eesti keelne on õnneks õige) koraane, sest UUEMAD KORAANID ka interneti oma on LAHJENDATUD, ähmastatud, eksitavad selles osas, mis puudutab moslemite KOHUSTUSLIKKU RELIGIOOSET VÄGIVALDA (ka tapmis kohustust) uskmatute suhtes.
m
mongrel/ 5. detsember 2017, 18:17
Milleks sa pead internetist otsima kui autentne koraan on raamatukogudes Eesti keeles olemas ja raamatupoodides jätkuvalt ostetav. Aga selle kohta mis islam ja türklased Saksamaal teevad on paar päris head raamatut ilmunud, ei tea kas kirjatüki autor ka lugenud on.
https://www.apollo.ee/saksamaa-kaib-maha.html
https://www.apollo.ee/saksamaa-vilkurivalgel-politseiniku-appihuud.html
m
Majak/ 5. detsember 2017, 08:58
a
Aiku/ 5. detsember 2017, 08:10
Kogu selles jamas on süüdi sotsid, kes järjekindlalt lammutavad rahvusriike. Vahepeal visatakse pensionäridele 10€ pensionilisa, et neid ikka valitakse ja siis tegutsetakse jälle edasi. Täpselt sama on kahjuks ka Eestis. Vaadake, mis on saanud Rootsi Kuningriigist, kes kõnnivad õhtuti Helsingi tänavatel. See on tulnud meile juba nii lähedale, et on ainult aja küsimus, millal meil hakkavad lõhkema pommid ja naisi vägistatakse lausa tänaval ning parkides. Kõik, kes on selle vastu, tembeldatakse sotside poolt natsideks ja Eesti riigi vastasteks. Kahju aga kas siin on veel rohtu, mis avitaks?
Ei tea, kas see komm üldse läbi lähebki???
p
pensionär/ 5. detsember 2017, 12:45
Lisapensioni võtan muidugi vastu, see pole sotside raha. Ega ma sellegipoolest sotse ei vali. Punaste pastakate eest ei vali mitte ammugi. Olen vastu oma riiki ja rahvast, kultuuri ja traditsioone hävitavale poliitikale ja poliitikutele.
t
T.Mets/ 5. detsember 2017, 00:42
Tolle rahustava loo eest maksaks ka Soros.espak eksib, kui väidab , et moslemite keel ei saa Euroopas valitsevaks. Väga vana mehena käisin koolis 50 aastate alul. Geograafia tunnis oli juttu USA-st ja tema elanikest, kus mustad moodustasid vaid 10% elenikkonnast. Ja tänaseks on seal koole ja lasteaedu, kus mustade % ületab üle poole Kõik see on toimunud vaid 60 aasta jooksul, mis on ajaloo jaoks vaid kukesamm. Täpselt sama intensiivne, võiks öelda isegi tormiline on olnud selle aja jooksul moslemi elanikkonna juurdekasv. on selge, et lähemad aastakümned Euroopat veel ei ohusta, kuid selle aja jooksul kasvab nende osa nii, et võib hakata peale suruma oma usulisi nõudmisi ja oma võimuesinduse taotlusi. igal juhul, aeg töötab selle ohtliku sisserände kasuks
r
raaL/ 4. detsember 2017, 23:16
Väga ulge ja valgustav kirjatükk. Eriti kui arvestada, et: "Üle maailma on väga palju islamiõpetlasi, kes üritavad ka islamist kaotada arusaamu ja praktikaid, mis on tuhandeid aastaid vananenud ja kuuluvad kuhugi kaugesse kannatusteaega. Olgu selleks siis koloniseeriva sõja kontseptsioonist loobumise või naiste näokatete keelamise eest peetav võitlus. Loomulikult on ka mõõdukad jutlustajad kõikjal pidevas ohus, sest oma rahumeelsuse taotlusega on nad solvanud “puhta” islami järgijaid ja kuuluvad seeläbi likvideerimisele. Mõistuspäraste islamiõpetlaste nagu ka kultuuritegelaste kaitse on erakordselt oluline ka Euroopa kontekstis, sest nende elu on kõikjal ohus."
m
Mis parata,/ 4. detsember 2017, 21:12
kuna Ra.hvuss0tsialism on meil lausa keelatud, ja lihtsalt Ra.hvusluse peale vaadatakse samuti viltu siis tulebki sarnaselt Tahma Toomase, Läti Hendriku & ilvesega häbi ja piinlikust tunda.

t
tsaar1918/ 4. detsember 2017, 19:50
kah,mul spetsialist.lihtsalt kinnimakstud käpiknukk.
l
Lugeja/ 4. detsember 2017, 19:48
n
nh/ 4. detsember 2017, 19:36
Ehk pole probleem mitte oma kultuuri järjepidavuse kadumises, vaid sissetungivale kultuurile järeleandmiste tegemine nende kultuuriruumi laiendamiseks. Terve praeguse venemaa alad on ka sisuliselt slaavi kultuuri poolt hõivatud territoorium. see mida nad järgmise ristiuse lainega sisse vedasid on usuline invasioon, millega nad küll ise kaudselt-otseselt tegelesid mitte oma põliskodummal, vaid okupeeritud territooriumil. mitte kohalikud pole võitlust kaotamas, vaid väikerahvaid okupeerinud ja ristirahvastajad on oma ususõda kaotamas. Põhja Euroopa peaks mõlemale usule selja pöörama ja keelama igasugu usuhoonete ja rajatiste ehitamise ja tõkestama igasuguste võõrusu kommete levimise- Pole ei kumbki meie usk! Iga rajatava moššee eest Odini tempel igasse moslemiriiki, kus eurooplased saavad oma tava kohaselt pidu panna!
m
mongrel/ 4. detsember 2017, 15:11
Luguypeetav rohvessor, peale Teist Ilmasõda lõid Angloameerika võitjariigid NATO koos oma okupatsioonivägedega Euroopa ümberkasvatamiseks õigesse usku. 1947 kuni 1949 hävitati natsinimekirjade alusel 1,2 miljonit valeusulist sakslast. Võrdlevas usundiloos peaks kirjas ju olema mis oli natsiusk, nad olid taimtoitlased nagu tänagi hindud kus loomi ei sööda. Kõige lihtsama lahendi leiti türgi islamiusu sissetoomisega väidetavalt tööjõuks, on ju islamis nagu ka juudiusus kogu loomade tapmine rituaaltoiming ning loomhingede jõudu kasutatakse valeusuliste juhmistamiseks.
Vastuolu islami, juudiusu ja bööni ning budismi vahel on lahendamatu. Seepärast rabelevadki Sorosed ja teised head rituaalloomatapjad valeusuliste viimseidki riismeid vaimselt Euroopas hävitada ja pole siin midagi tegemist Euroopa vanade rahvaste enesehävitusega: kultuuri, meediat, haridust ja poliitikat kontrollivad sõja võitnud juudikogukonnad.
t
tegelt/ 4. detsember 2017, 14:18
Suht irooniline - euroopa lämbub samasse mürki, millega ta ise sajandeid põlisrahvaid hävitanud ja sandistanud on.
e
eksole/ 4. detsember 2017, 14:16
No eestlaste kultuuri ja juurte üle "kultuuritoojad" ilkunud siin 800 aastat. Kusjuures koloniaalkirikud jätkavad rahvusliku alaväärsuse sisendamist siiamaani, sestap ongi need asutused äärmiselt tülgastavad.
S
!!!/ 4. detsember 2017, 12:46
Sest neid, kes oma juuri ei häbene, neid tembeldavad meie vahvad tolarandid kohe vihakõnelejateks, rassistideks ja ei tea kelleks kõik veel. Sest ideaalis peab põliseurooplane olema ju islamialdis integreeruja ja lõimuja, kes omal maal ise islamikultuuri sulanduks.
v
Viljandist/ 4. detsember 2017, 12:55
v
4. detsember 2017, 12:07
Võtke ja vaadake ameerika ajaluu, kes olid algul negrud ja kelleks nad saanud on. Millest siin üldse rääkida.
o
4. detsember 2017, 12:51
Orjadest úlalpeetavateks.
i
inka/ 4. detsember 2017, 12:56
jah, kes nad enne oli, ja kuidas nad sinna sattus, kah tahaks teada

e
EUROOPA TÕSIELUST/ 4. detsember 2017, 12:03
Maailma uue valitsemise pearezisöör on teatavasti Ungari juudist mijardär Soros, kes teeb kõik selleks, et kaotada rahvusriigid.Mis rahvuse juurtest ja kultuurist me sellisel juhul räägime? Ka stsenaariumi teine punkt moslemi pealerung Euroopasse on muljet avaldav oma sigimise , veretööde ja vägistamistega
b
B/ 4. detsember 2017, 11:38
Ikka jälle usumees ajab õiget juttu aga pimedusega lööduid see vaevalt muudab.
l
loomulikult/ 4. detsember 2017, 11:31
see islami invasioon tuleb kasuks vaid Venemaale, Merkel ju vana stasi-agent
s
selgituseks/ 4. detsember 2017, 15:13
Merkel on esiteks üks Rotchildidest.Juhuslikke inimesi tipppoliitikasse ei jõua.Mida siis vene inimene sellest euroopa islamiseerimisest ikka võidab.Vene inimene on ainult kannataja osas.Praeguse islamiinvasiooni organiseerimise põhjuseks on hirmutada juute nii ameerikas,kui euroopas,et nad siirduksid elama ukrainasseMille territooriumile asutatakse taevane Iisrael,ning Krimmi ja Sotsi piirkonda Uus Krimmi kalifornia.Sinna ostavad lääne rikkurid juba krunte.Vajadusel võin lisada Taevase iisraeli juhtkonna nimekirja,sest kõik on juba ette otsustatud.Endise ukraina territooriumile on plaanis tuua 12 miljonit juuti ja iisraelist 1,5 miljonit juuti esialgu.Putin lahkub poliitiliselt areenilt ja Henry Kissinger on juba Putinile asendaja leidnud.Ka Putini tõid võimule Henry Kissinger jaZbignjev Bzerzinski.Nemad juhivad tegelikult venemaad.Kui Endine kaitseminister Setrdjukov oli läinud venemaa sõjaväe lammutamisega liiale,sai ta Kissingeri käest peapesu ja Asemele pandi Soigu,,kes edukalt venemaa relvajõud taastas.Selle eest sai ta möödunud sügisel Malta Ordu ordeni.See uudis läbis ka meie meedia.kas te kujutaksite ette,et Ameerika kaitseminister saaks ühtse venemaa parteilt ordeni?Kahjuks on meedia täis debiilset titeila ja kogu info on kaugel tegelikkusest.
l
lisaks/ 4. detsember 2017, 15:24
venelaste saatuseks on elu põhja jäämere äärsetes reservaatides,kuhu ehitatakse hulgaliselt linnu,mis koosnevad orjadest ,kes euroopa uutele peremeestele toorainet kaevandavad.Neid jäetakse esialgu alles 40 miljonit.Ülejäänud näljutatakse surma.Raha kaob käibelt ja juba täna kiibistatakse venelasi lõuna venemaa rajoonides.Baltlased ja idaeurooplased süüakse välja musta afrika poolt.Eelseisvaks terroriks venemaal on loodud juba rahvuskaart.
ä
ära tee esimest vale sammu/ 4. detsember 2017, 11:12
Espak ajab liig must- valget jutuvada, see aga on selgelt demagoogiline ja üksnes uinutab.
On ütlematagi selge, et kohe nüüd ja praegu ei suuda islam euroopat üle võtta... ÜKSNES SÕJAS TOIMUB NÜÜD JA KOHE JA VÄGIVALDSELT.
Tavaelus toimub kõik tasa ja targu ja vaikselt ja natuke haaval.... ühe inimese haaval, ühe grupi haaval, ühe linnaosa kaupa, .. ja mingi aja pärast ei tunne seda linna enam äragi , sest sedavõrd palju on teistsuguseid inimesi vastu tulemas, siis hakkab juba seadusandluses asi muutuma, inimesed hakkavad vältima teatud linnaosi, linnas kultuur muutub, siis hakkab olelusvõitlus ja rahulik argipäev kaob....
l
Lohutaja!/ 4. detsember 2017, 18:39
m
4. detsember 2017, 10:52
mul põle küll midagi selle pulli vastu, kui blondiin sünnitab cacase nahavärviga lapse.
i
4. detsember 2017, 20:05
ilmselt ise oled ka selline cacavärvi,sestap ootadki omasuguste lisandumist.
t
tibu / 4. detsember 2017, 10:38
kirjutada võib mida iganes aga kõik ütleb ära järgmine tsitaat koraanist:Koraan 4.89 Uskmatud tahaksid, et ka teie oleksite uskmatud ja nendega ühetaolised. Seega ärge otsige sõpru nende hulgast enne, kui nad ei ole rännanud välja jumala (allahhi) teele (hakanud moslemiks). Kui nad ei võta kuulda teie kutset (hakata moslemiks),
siis rünnake ja TAPKE neid
kus iganes neid kohtate.
kirjutada võib mida taheas aga kõik ütleb ära järgmine tsitaat koraanist:Koraan 4.89 Uskmatud tahaksid, et ka teie oleksite uskmatud ja nendega ühetaolised. Seega ärge otsige sõpru nende hulgast enne, kui nad ei ole rännanud välja jumala (allahhi) teele (hakanud moslemiks). Kui nad ei võta kuulda teie kutset (hakata moslemiks),siis rünnake ja TAPKE neid kus iganes neid kohtate.Ärge võtke
nendest kedagi sõpradeks ega abilisteks…"
ja moslemite jaoks on kõik teised uskumatud...
,,,
,,,
m
miks te valetate?/ 4. detsember 2017, 13:35
ma ei usu seda et seal nii kirjas on.
Vastasel korral oleks see raamat ja liikumine Eesti Vabariigi poolt juba ammu keelustatud kui vägivallale üleskutsuv ja gruppidevastast vaenu õhutav.
M
13:35,-le/ 4. detsember 2017, 13:55
Mine võta raamatukogust koraan.
t
to miks.../ 4. detsember 2017, 16:59
koraan ob netis täitsa olemas- loe
j
Järeldus/ 4. detsember 2017, 10:12
Midagi nii lolli saabki usufanaatikutelt kuulda

v
vaatleja/ 4. detsember 2017, 10:03
Ainsat juurte häbenemist näen võõra rassiga kokku heitmises, mida nood sisetulijad näiteks ise väga ei harrasta, oma kultuuri ja tõekspidamiste huvides.
i
Islam - inimkonna helge tulevik/ 4. detsember 2017, 10:02
Nagu armastab öelda Saretock , islamis on iva, peaasi et füüri tuleb .
y
yll/ 4. detsember 2017, 09:43
enam pole küll midagi teha ja ammugi ei hakka keegi vastu.euroopa mehed tõrjutakse välja ja naised
paaritatakse tasapisi.naised on sellega päri sest nende ja aafrika meeste vaimne tase on sama.
ä
Ära kõiki/ 4. detsember 2017, 09:56
naisi ikka aafrika muslimitega ühele pulgale sea.
v
võitjaks saab/ 4. detsember 2017, 10:08
euroaafriklane oma tõmmu naha ja sitkelt sihvaka meheauga.
i
Islam/ 4. detsember 2017, 09:40
on juurdunud enam kui " 38 aastat mõne teaduri peas " Ususallivus islamis piirdub ’’raamaturahvastega’’ ning need on islamile vaimselt allutatud ega saa olla islami kõrval võrdväärsed. Jutt käib kristlastest, judaistidest, zoroastristidest ja hinduistidest. Nõukogude marksism talus samuti mitmeid maailmavaateid, millega tehti koostööd ning väideldi. Selleks olid sotsialistid, rahuliikumised, rahvuslikud vabadusliikumised jne… Neid taluti, kuid marksitliku täiuseni ühiskonna käsitlemisel ei küündinud neist marksistide arvates keegi. Marksismile vaenulikesse ja laostavatesse ideoloogiatesse (kapitalistlik kord) oli suhtumine ühene – need tuleb hävitada. Nii Nõukogude Liidu käsilased kui ka paljud islamistid, kes neavad Õhtumaade ühiskonda ja ennustavad talle kadu, nautisid(vad) Lääne ühiskonna võimalusi. Püüdes seda samas seestpoolt igati õõnestada. Ülaltooduga ei piirdu islami ja marksismi praktika sarnasus.
Islam ei anna usulisi valikuid naistele ja lastele. Islami mehest sündinud lapsed usku valida ei saa. Nemad on muslimid. Muslimi naine võib abielluda vaid muslimist mehega. Muslimist mees võib abielluda muslimist, kristlasest, juudist, zoroastristist või hinduistist naisega. Nende lapsed on muslimid. Selline demograafiline tee pidi prohvet Muhamedi arusaamist mööda muutma maailma ajapikku ainitiselt islamlikuks. Paraku on neil üks oluline erinevus. Marksism oli ajaloolises mõttes hiline ja juurdumatu nähtus. Islam on aga juurdunud üle tuhande aasta. Sisuliselt on islami sallivus muu maailmavaate allutamise sallivus. See ei anna inimestele maailmavaatelisi vabadusi ja valikuid ning on seetõttu praegusel kujul Lääne ühiskonnale sobimatu ja ohtlik.
t
to islam/ 4. detsember 2017, 10:19
Mis seda marksismi siia toppida, aga Islam on Euroopasse tulnud, et võita, küsimus on ainult millal ülemvõim saavutatakse, kas 10-20 või 50 aasta pärast, aga väärata seda protsessi ei suuda enam keegi.
e
Eeldavalt / 4. detsember 2017, 10:30
selleks, et kõmid aru saaksid et marksistidel, sotsialistidel ja islamistidel ei ole vahet oma eesmärkide saavutamiseks.
a
arvamus/ 4. detsember 2017, 10:47
Ei mäleta, et ükski teine süsteem haaranuks ülemvõimu läbi meeletu sigivuse ja parteilase laps võis ka parteitu olla, aga islamisti naistel ja lastel valik puudub.
i
Iga / 4. detsember 2017, 11:23
parteilasest tütre või poja mammale papale ikka parteitu ja töökohata ladvikus peig või pruut ei kõlvanud.
h
hmm/ 4. detsember 2017, 09:28
Invasioon EHK sõjaline invasioon on mingi riigi sõjaväe tungimise teise riigi territooriumile.
Lihtsalt 'invasioon' - tungimine teise riigi alale.
"
..... Terminid/ 4. detsember 2017, 09:22
" Lingua franca " on keel, mida kasutavad omavahelises suhtluses erineva emakeelega inimesed.
Lingua franca tähendab ladina keeles "frankide keel", algselt viitas see kaubanduskeelele, mida kasutati 11.-19. sajandil Vahemere piirkonnas. Otsest seost frankide hõimuga sel keelel siiski ei olnud, sest frankideks nimetati hilis-Bütsantsis kõiki lääne-eurooplasi. See kaubanduskeel oli pidžin, mis põhines alguses peamiselt Põhja-Itaalia ja oksitaaniromaani keeltel, hiljem rohkem hispaania ja portugali keelel. Keel laenas ka berberi, türgi, prantsuse, kreeka ja araabia keelest.
t
Tõeliselt/ 4. detsember 2017, 09:17
haritud inimese arvamust on alati hea lugeda. Aitäh autorile ja Õhtulehele.
h
Haritusest/ 4. detsember 2017, 09:33
ja islami teadmistest on teema väga kaugel. Tegemist mugavdatud käsitlusega tolerantide pilgu läbi.
m
märksõnad/ 4. detsember 2017, 09:15
pagula oü-d, inimõiguste instituut, sildnad-võigemastid-sutropid-mikkod ja &

m
Mata/ 4. detsember 2017, 09:08
Mis sul koolis küll matemaatika hinne oli? Võrdle moslemite ja valge euroopa iivet ja siis arvuta natuke. Ka see, mida sina väidad on tõsi, et valge euroopa on saba jalge vahele tõmmanud ja silmad kinni sidunud, aga arvuline ülekaal annab igale liigile julguse ennast kehtestada.
k
4. detsember 2017, 08:56
kõik on õige, aga kahjuks patrioote nimetetakse rassistideks, fasistideks jne. kõik see jama on seotud sotsidga!!!
n
Noo/ 4. detsember 2017, 08:53
tegelikult ÕL bossid tabasid lihtsalt ära,et selle artikliga saab raha teenida.
Mina sooviks ka iga,et iga EU riik ja rahvas säilitaks oma näo ja identiteedi,et prantslased ei lõpetaks veini , ega sakslased õlle joomist,kuigi sisserännanud Ossinovskid jms. seda soovivad.
k
Kas see jutt/ 4. detsember 2017, 08:52
oli mõeldud eesti esihäbenejatele?
u
Urrr/ 4. detsember 2017, 08:40
Ehk siis ikka on valge inimene kõiges süüdi mitte need miljonid majanduspagulased kes siia tulles oma kultuuri ja uskumust peale suruvad....
Kui valge ütleb, et ei taha on kohe tolerandid platsis kes sõimavad rassistideks ja teab kelleks veel?
p
Pangem asjad paika/ 4. detsember 2017, 08:27
Me ei räägi enam vaestest põgenikest vaid moslemitest, st usu levikust ja nn valge rassi häbitundest ajaloo ees. Siia on kodeeritud nii viha, mittemõistmine kui ka alistumine. Ma arvan, et kui ajalugu pisutki vaadata, peaks meie orjarahvana ka pigem nende anastajate käest matti nõudma, mitte siin äkki rassilist süüd tundma.
m
Milisest/ 4. detsember 2017, 09:11
" orjarahvast " jutustad !? 700 aastasest orjapõlvest hakkas 19 saj lõpus kirjutama tsaarivenemaa ajalugu ja jätku sai see okupatsiooni aeg. Tegelikuses oli eestlaskonnas alla poole nn. " orjarahvas ". Oma emapoolne suguvõsa meie sugupuus teada alates 1608 aastast ja olid vabad inimesed. Eesti mees pidas tollal isegi ametlikult kahte naist. Aga eks iga valitsus ja riigikord kirjutab omale meelepärast ajalugu.
o
Oot-oot/ 4. detsember 2017, 09:39
Orjastatakse ideoloogiliselt ehk usuga ja on kole, kui me 700 aastat ristiusku unustame ja moslemi 700 aastaks peale lasema. Kommunismiusust saime 50 aastaga lahti ja multikulti usk tundub õnneks ka oma lõpusirgel olem,a aga moslem pole taoline väike usuvool vaid fanaatikute üleilmne pärusmaa, mida tuleb mitte karta vaid täielikult eemal hoida kui katkusarnast viirust.
R
:) / 4. detsember 2017, 09:55
Räökisime üksteusest mööda :) paraku enamik eestlasi võtavadki 700 aastast nn. " orjaaega " sõnasõnalt nagu nõuka aeg koolides pähe taoti. Multi-kulti usul on kindlasti peagi ots lähedal mis puudutab muslimite integreerumist Euroopasse. Islami sallivus on muu maailmavaate allutamise sallivus. Sallimatus teiste uskude vastu on neil antud rinnapiimaga juba enam kui 1000 aasta vältel. Peab olema väga naiivne ja rumal lootes ei Euroopa kristlikus või mis iganes usuruumis kasvanud inimesed moslemite mõtteviisi muuta suudavad. Jaapanlased ütlevad " Muslim tapab usu " Silmas peavad nad omaenda kultuuri.
m
4. detsember 2017, 20:58
Moslemid on läbi ajaloo orje pidanud ja peavad siiamaani, kus aga saavad. Ja ajavad rinna punni ka veel.
s
Saan/ 4. detsember 2017, 07:58
aru, et Peeter ei tohi oma arvamust väljendada, kuid aritmeetilise ja geomeetrilise progressiooni vahel peaks ikka julgema vahet teha.
l
läheb mölluks./ 4. detsember 2017, 07:55
Soomlased tuletavad omi juuri 6 detsembril. Linna on toodud hulgaliselt sõdureid ja naabrite poolt on oodata juurtega mehi.

v
4. detsember 2017, 03:54
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
a
Allan/ 4. detsember 2017, 19:59
i
inimestest on raske aru saada/ 4. detsember 2017, 01:26
Peeter, palju Te selle intervjuu eest saite? Raha?
Et millest selline küsimus või? Lugege kõige lõpust!
Kas tõesti on see intervjuu vajalik ülikooli tarbeks, selleks et saada pikemat nimekirja publikatsoonidest, intervjuudest jne?
Või miks Te, haritlane, lasete endast teha toote? Miks Te ei või endaga intervjuu tegemise eeltingimuseks seada seda, et see avaldatakse tasuta täies mahus lugemiseks eesti rahvale?
Olete ju haritud küll.
Aga mis Te teete? Miks Te teete nii?
On Teil endal mingi kodulehekülg või midagi sarnast kus see asi tasuta lugemiseks on? On arusaamatu, et kui Te ise intervjuu andmise eest raha ei saa, siis miks peaks keegi teine selle eest raha saama, teete endast mingi toote.
Kas soovisite rahvast harida? Te ei teinud seda praegu, asi pole loetav.
Kui Te ise intervjuu eest raha ei saanud, rahvast ei harinud (sest asi pole loetav enamusele) siis mis oli Teie eesmärk intervjuud andes?
See jääb nagu taipamatult häguseks, uduseks, arusaamatuks, ebamääraselt selgusetuks, hoomamatuks.
Milleks?
k
4. detsember 2017, 01:33
Kellele selliseid pseudo haritlasi vaja on, kes ei mõista nähtuste tagamaid? Nii rumal inimene lihtsalt häbistab oma kooli, teadust ja kõiki teisi teadlasi.
k
kõrvaltvaataja/ 4. detsember 2017, 17:15
pakun, et on olemas Õhtulehe paberväljaanne, kus artikkel on sees. Kahjuks ei loe (ei osta) ka paberväljaannet kõik. See ei ole tegelikult ju intervjueeritava süü. Vbl talle ei öeldudki, et neti ÕL-s on lugu tasuline? Seega mina nüpeldaksin pigem ajalehte.
i
inimestest on raske aru saada/ 4. detsember 2017, 19:18
teadmis, vaata neid lastevanemate lugusid kelle laps hukkus metsaveomasina all jne. Inimese juurde mindi koju, keelitati jne ... saadi nõusse, tehti fotosid, inimene lõpuks siis rääkis leinast, murest, ka ilmselt sellest soovist et teda kuuldaks ja et teised enda lapsi teaksid jälle paremini hoida..
ja mis tegid meediaväljaanded niigi leinas isaga... tegid lood tasuliseks.
See peaks tänapäeval standard asi olema intervjuude juures intervju andja positsioonilt nõuda, et sa ei anna õigust avaldada intervjuud endaga kui see avaldatakse poolikult, et sinu mõtted intervjuust avaldatakse poolikult mistõttu sinust võib inimestele jääda vale mulje, inimesed võivad hoopis vastupidi sinust aru saada jne sest see põhjendav ja seletav osa sinu jutust on maksumüüdi (paywall) taga.
i
4. detsember 2017, 01:21
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
a
aga mis siis kui/ 4. detsember 2017, 01:27
aga kui on paha saagiaasta?
O
./ 4. detsember 2017, 10:57
Ongi olnud pikka aega pahad saagiaastad. Igasugust rämpsvilja on maailm täis.
Päevakorras on nende kurjusepuude maharaiumine ja tulle viskamine.
i
inimkonnale/ 4. detsember 2017, 01:20
http://www.piibel.net/#q=Sk%2011
Sakarja 11:12 Siis ma ütlesin neile: „Kui see teie silmis hea on, siis andke
mu palk; aga kui mitte, siis laske olla!” - ja nad vaagisid mu palga:
kolmkümmend hõbeseeklit.
13 Ja Issand ütles mulle: „Viska see potissepale!” See suurepärane
hind, millega nad mind olid hinnanud! Ja ma võtsin need kolmkümmend
hõbeseeklit ja viskasin potissepale Issanda kojas.
14 Siis ma murdsin katki oma teise kepi, Ühenduse, et tühistada
vendlust Juuda ja Iisraeli vahel.
15 Siis ütles Issand mulle: „Võta enesele veel kord meeletu
karjase varustus!
16 Sest vaata, ma lasen tõusta maale ühe karjase: ta ei tunne
puudust hukkunust, ta ei otsi kadunut, ta ei ravi haavatut, ta ei
hoolitse terve eest, aga ta sööb lihavate liha ja rebib ära nende
sõrad.
m
muig/ 4. detsember 2017, 14:00
Kas p. 16 on ÜKS moslem?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee