Jõulud

DROONIVIDEO JA GALERII | Rakvere keskväljakule püstitati taas omapärane jõulupuu! (131)

Toimetas Gerly Mägi, 6. detsember 2017, 14:54
Foto: Robin Roots
Esimesel advendil süüdati kõikjal Eestis jõulupuudel küünlad. Rakvere, kes on viimastel aastatel silma paistnud teistmoodi puudega, süütas oma installatsioonil mitte küünlad, aga mahedates toonides jõulutuled.

Nagu tavaks saanud, on ka sel aastal installatsiooni autoriks linnakunstnik Teet Suur, keda aitas Rakvere ametikooli õpetaja Raiko Kaasik.

Jõuluaja eel käis Rakvere tähtsaima puu ümber pidev skandaal. Valimiste järel leppis koalitsioon kokku, et kuulsust toonud ebatraditsiooniliste kuuskede aeg on möödas ning linna peaväljakut hakkab taas ehtima metsast toodud jõulupuu. Otsus põrkus aga avalikkuse vastuseisuga. Linnapea Marko Torm otsustas aga pahameeletormi rahustada ning ütles, et Rakverre võiks püsti panna kaks kuuske korraga.

Foto: Ain Liiva

Nii ka tänavu tehti. Rakvere keskväljakut ehib taaskord uudne  kuuseinstallatsioon, sellest umbes 300 meetri kaugusele püstitati aga ehtne jõulukuusk.

Viimaste aastate jooksul on omapärased kuused tõstnud Rakvere maailmakaardile. Rahvusvahelises meedias on kõrvutatud Rakvere omapäraseid jõulupuid suurlinnade, näiteks Londoni või Washingtoni omadega.

131 KOMMENTAARI

k
Kodanik 7. detsember 2017, 17:05
Sellise monstrumi peale nagu on tänavune keskväljaku kuusk annab alles tulla. Mida tahta kui Lilla planeeris.
v
Vaataja. 5. detsember 2017, 16:55
Nägin ka täna seda, Rakvere, nn.jõulupuud.Iga aastaga lähevad järjest koledamaks.Ei saa aru,mis nendel Rakvere linnaisadel viga on.Ehtne jõulukuusk on...
(loe edasi)
Loe kõiki (131)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee