Teade, et kõik Maxima poed jäävad 1. jaanuaril suletuks ja pühade ajal on oluliselt lühemad tööajad, teeb heameelt. Muidugi võib küüniliselt öelda, et madala palgataseme poolest tuntud kaubanduskett soovib säästa riigipühal töötamise eest ettenähtud kahekordse töötasu maksmise arvelt. Ent põhimõtteliselt on suund õige – kalleim vara on aeg, ja võib loota, et teisedki poeketid võtavad sellest otsusest eeskuju.

Pealegi sunnib see samm oma ninaesisest kaugemale vaatama: ka teenindaja on inimene ja soovib pühade ajal varem pere juurde. Ostude parem planeerimine on küllalt väike hind, mida selle eest maksta. Seda enam, et Lätis ostureisil käiv eestlane on pikema ettevarumisega juba harjunud.

Kuid märgata võiks sedagi, et lühikesele hingetõmbeajale (kui tööandja seda võimaldab) eelneb jaekaubandustöötajatel paar kuud sisuliselt pausideta rabelemist: armutu jaht jõulukingitustele ei käi ainult päeval, vaid kaupmehed meelitavad nn ostuöödega inimesi poodi isegi hilistel õhtutundidel. Järelikult tasub see ära. Aga kui jätaks sel aastal minemata?

Jaga artiklit

11 kommentaari

S
s  /   13:14, 4. dets 2017
loomulikult 01.jaanuar vabaks päevaks
kes käivad 01.01 poes on need kellel sai jook otsa või kes jalutab niisama
vanasti võisid toidupoed järjest kolm päeva kinni olla
ja midagi ei juhtunud
tuleb lihtsalt natukene rohkem kalkuleerida
ja ongi kõik
ei pea iga päev ostma poolt leiba ju
ja 01.01 olgu kaubanduses vaba päev!
T
Teadja  /   10:32, 4. dets 2017
Mingist lisatööjõust pühade ajal võid ainult unistada ja kas poes on 1ostja või 100 ostjat sellest küll palk ei muutu.Võrrelda müüjat kiirabiarstiga on täiesti küündimatu.Klienditeenindajad on praegu kõige ebavõrdsemas seisus võrreldes teiste ametitega.Iga mats arvab täpselt teadvat mis poes toimub.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis