Eesti uudised

Eesti tõrjub Helsingi tunneli-ideed (40)

Toimetas Denes Kattago, 2. detsember 2017, 14:51
EurotunnelFoto: AFP / Scanpix
Soome suurim päevaleht Helsingin Sanomat kirjutab oma juhtkirjas, et Eesti pole väga innukas kaasa tulema Rovio asutaja ­Peter Vesterbacka plaanitava Helsingi-Tallinna vahelise tunneli ideega.

Tallinna–Helsingi tunnel oleks üheks ELi teedetrassi osaks, nimega „Põhjameri-Balti“, selle analüüsimiseks on eraldatud ka raha, kuid asi edeneb aeglaselt, mis ehk ELile ka sobib, vahendab Äripäev.
 
Ja siis tuleb soomlasest miljonär, kes ütleb, et teeb selle tunneli, leiab rahastamise, osaliselt Hiina Rahvavabariigist, ja lubab töödega kohe varsti pihta hakata. Võiks arvata, et EL rõõmustab, üks mure vähem, kui hankest asja saab.
 

Aga ei, EL ei ole eriti hea vastu võtma ideid, mis muudaksid seda, milles on kunagi kokku lepitud. Ja on veel üks asi. Eestigi meelest pole tunnel põhja päris tippidee.
 
Kui Euroopa Komisjoni transporditeemade eest vastutavalt volinikult Violeta Bulcilt küsida Vesterbacka tunneli kohta, hakkab ta rääkima ELi tunnelist. Eesti majandusministeeriumis on samuti Vesterbacka idee väga halvasti tuntud.
 

Nii Eesti kui komisjon on seda meelt, et Eestist lõunasse suunduv raudteeühendus ehk Rail Baltica peaks valmis saama enne tunnelit. Lõuna tundub Eestile olevat huvitavam suund, seega tähelepanu tahetakse pöörata Rail Balticale. 
 
Ka Vesterbacka rahastamisskeem tundub olevat piinlik. Bulc vastab, et Hiina raha kõlbab küll, aga…

Samal teemal

24. jaanuar 2018, 10:07
RAIL BALTIC UUES ETAPIS: algab projekteerimine ja maade võõrandamine
5. jaanuar 2018, 14:54
VIDEO | Eesti firma toob Tallinna-Helsingi liinile kiired hõljuklennukid
15. detsember 2017, 15:13
FOTOD | RAUDTEE VALMIS: rongid saavad nüüd Tartu-Tallinna liinil sõita 120 km/h
5. detsember 2017, 15:40
SOOME 100: aastapäev algab laulusilla loomisega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee