Eesti uudised

Justiitsminister otsib viite kohtunikku (3)

Toimetas Denes Kattago, 2. detsember 2017 10:29
Urmas ReinsaluFoto: Teet Malsroos
Justiitsminister Urmas Reinsalu kuulutas välja konkursi kolmele Harju maakohtu, ühele Tartu maakohtu ja ühele Tallinna halduskohtu kohtuniku kohale. Aega on aasta lõpuni.

„Otsime kohtunike ridadesse uusi inimesi, kes annaksid omapoolse panuse ausa kohtumõistmise järjepidevusse. On oluline, et uued kohtunikud suudaksid hoida õigusemõistmise autoriteeti ning kohtunike väärikust,“ selgitas justiitsminister Urmas Reinsalu.

Konkursile on oodatud kandideerima Eesti Vabariigi kodanikud, kellel on vähemalt viieaastane töökogemus õiguse õppesuuna kvalifikatsiooni eeldaval ameti- või töökohal, või kes on töötanud kohtunõuniku või kohtujuristina vähemalt kolm aastat, ning kes on sooritanud kohtunikueksami või on sellest vabastatud.

Konkursil osalemiseks tuleb riigikohtu esimehele esitada konkursil osalemise avaldus, kohtunikuks kandideerija isikuandmete ankeet (kättesaadav kohtu veebilehel), Eesti kodakondsust tõendava dokumendi, haridust tõendava dokumendi ja akadeemilise õiendi koopia. Avalduses tuleb välja tuua, millise kohtu kohtuniku ametikohale kandideeritakse.

Samal teemal

21.12.2017
Riik soovib vähendada riigikohtu tsiviilasjade koormust
07.12.2017
Reinsalu: õigusriik ja juurdepääs õigusemõistmisele tagab ka majandusliku edu
05.12.2017
Riik soovib üle 1000 riigipalgalise töökoha Tallinnast välja viia

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee