Eesti uudised

VIDEO | Soorm ja Tuvi „Aktuaalsele kaamerale“: omanikud olid nõus kõigi tehingutega (30)

Toimetas Kristin Aasma, 1. detsember 2017 21:24
Teet Soorm (vasakul) ja Mati Tuvi. Foto: Sander Ilvest / Postimees / Scanpix
ETV „Aktuaalne kaamera“ sai omastamises ja rahapesus kahtlustatavatelt Teet Soormilt ja Mati Tuvilt mõnele küsimusele kirjalikud vastused, milles mõlemad eitavad endiselt igasugust süüd.

Oma neljapäevases avaldused märkisid nad, et kõikidest kõnealusel perioodil sõlmitud lepingutest olid toonased HKScani juhtorganid teadlikud, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Samal teemal

Teet Soorm ja Mati Tuvi teatasid kirjalikult, et nad ei väida, et juhtorganid osalesid kuriteo toime panemises, vaid väidavad, et HKScani omanikud ja omanike esindajad olid teadlikud ja nõus kõigi tehingutega, millega seoses meile täna etteheiteid tehakse. „Selle kohta on olemas juhtorganite otsused, korraldused, juhtorganite liikmete e-kirjad jms,“ vastasid Soorm ja Tuvi, lisades teises vastuses, et kõik nendega seostatud ettevõtetega sõlmitud lepingud on olnud seaduslikud.

Kui prokuratuurist öeldi „Aktuaalsele kaamerale“, et esitatud kahtlustuse kohaselt ei ole sõlmitud lepingute ja esitatud arvete alusel mingeid teen useid osutatud ehk tegemist oli fiktiivsete arvetega, siis ütles HKScan avalike suhete juht Mikko Saariaho, et firma ei soovi avalikkuse ees detailidesse laskuda ning tahetakse anda võimudele uurimiseks rahu.

.

Samal teemal

20.02.2018
TAAS PROBLEEMID „AKTUAALSE KAAMERA“ STUUDIOGA: saates streikis nii heli, prompterid kui ka stuudiovalgus
07.12.2017
Teet Soormiga seotud ettevõte muutus toetusekõlblikuks napilt enne tähtaega
02.12.2017
MEEDIATRIO: Simson ei peaks (veel) tagasi astuma, valija annab oma usalduse valimistel
01.12.2017
RAKVERE RAHAPESU: politsei puistas ka minister Simsoni elamist