Eesti uudised

GRAAFIK | Soomlaste soov Eestis ööbida on vähenenud (17)

Marvel Riik, 1. detsember 2017, 16:19
PÄIKESE OTSINGUL: Soome turistid vaatavad suvepuhkust planeerides sinna, kus ka võiks päikest võiks näha ja tunda. Foto: Albert Truuväärt / Linnaleht
Statistikaameti andmete järgi on Eesti majutusasutustes ööbinud soomlaste arv kukkunud käesoleva aasta kolmandas kvartalis üle 40 000 silmapaari. Tallinna hotellide sõnul on põhjusteks varajased broneeringud seoses Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega ja kehv suveilm. Alkoholiaktsiisi tõusu põhjuste hulka ei panda.

Kui 2016. aasta juulis ööbisid soomlased Eestis 306 238 korral, siis tänavune näitaja on kukkunud ligemale 28 000 võrra – 278 346. Võrreldes möödunud aasta ja jooksva aasta augustikuu numbreid, on ööbimisi rohkem kui poole võrra tagasi võidetud, kuid aastaid jääb eraldama ikka umbes 14 000 ööbijat. Värskemad numbrid, mis lubab septembrikuid võrrelda, ütlevad, et Eestis välismaalastest kõige sagedamini öömaja otsiv soomlane on uuesti tee lõunanaabriteni leidnud. 266 unimütsi kaotus võrreldes juulikuu hoobiga on pisike. Vaadates aastaid 9 kuu raames, jääb käesolev aasta rohkem kui 42 000 ööbijaga alla mullusele.

Samal teemal

„Oleme viimasel kolmel kuul täheldanud soomlaste reisimises/ööbimistes muudatusi, võrreldes eelmise aastaga on numbrid mõnevõrra väiksemad,“ rääkis Sokos Hotels Tallinna müügi- ja turundusdirektor Evelin Org. Samas seisukohta väljendab Radissoni müügijuht Anne Kurgpõld: „2017. aasta kolmanda kvartali jooksul peatus meie juures arvuliselt tõepoolest vähem külalisi Soome vabariigist kui aasta varem.“

Põhjusteks ei tooda alkoholiaktsiisi, mis juulikuus tegi märgatava 70% hüppe, vaid kehv suveilm ja Eesti Euroopa Nõukogu eesistumine. „Usume, et alkoholiaktsiis mõjutab siiski pigem väikest sihtgruppi,“ rääkis Org.

Sokose hotellide üldtäituvus on eelmist aastat ületamas ligi 10 protsendiga ning seda on põhjustanud ööbimised muudelt turgudelt kui Soome. Kõige selle juures on olnud oluline mõju just Eesti eesistumisel.

Poliitilise tähtsündmuse tõttu nähti suvel hotellikoridorides rohkem valgekraesid kui inimesi plätudes. „Samal põhjusel on ka meie hinnad olnud keskmisest pisut kõrgemad, mis võib samuti olla põhjuseks, miks osad reisijad Soomest on puhkuse eesmärgil valinud Tallinna asemel mõne teise sihtkoha,“ lisas Kurgpõld.

See toobki ühe teise põhjuse juurde, milleks on kehvapoolne suveilm, mis sunnib Oru sõnul inimesi vaatama kaugemale kui Põhjamaad. „Peale pikka talve tahab meist igaüks nautida suvepäikest, ent kui seda kodumaalt ja lähiriikidest ei saa, siis tuleb kaugemale reisida. Sellest räägivad ka soomlaste reisinumbrid. Soome statistikaameti andmetel ainuüksi Vahemere soojadele randadele tegid soomlased selle aasta juulis rekordarv reise – 230 000! Lõuna-Euroopasse tehtud reiside arv kasvas koguni 60%.“

Oru hinnangul võis oma märgi jätta ka Soome oma 100. juubeliga, mis hoogustas erinevate sündmustega siseturismi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee