Eesti uudised

Teade kooli kempsu seinal: võta tualettpaber kodust kaasa või küsi vajalik tükk õpetajalt

Katrin Helend-Aaviku, 1. detsember 2017 16:29

81 KOMMENTAARI

k
k/ 4. detsember 2017 12:51
oi kui häbi lugu.kas koolil pole tõesti raha
k
Kas endal pole häbi/ 4. detsember 2017 17:58
et ei viitsi lugu läbi lugeda.
l
Lahendus/ 3. detsember 2017 13:47
Oleks kui õpilased peaksid ise seda ära koristama,mille lagastasid...vahet pole kes seda tegi aga ühiselt peavad korda tegema,siis kaob tahtmine sigatseda ...elu on lihtne,kui tegid siis vastutad...
t
to lahendus/ 4. detsember 2017 08:10
et põhimõtteliselt kehtiks see siis kõigile, et kui sinu töökaaslane ilge prohmakaga hakkama saab, mis läheb palju maksma, siis on karistus talle, mille te kõik ühiselt ära kannate ja oma rahakotist kinni maksate. no sest tema lagastas ju, seepärast maksad.
l
lemo/ 3. detsember 2017 13:26
"Kehtna põhikooli direktor Liivi Siim ütleb, et silt võeti seinalt kohe maha pärast seda, kui õpetaja, kellel mõõt huligaanitsemisest täis sai, selle üles pani.„Kahjuks jõudis see pilt aga juba Facebooki,“ sõnab ta." Äge kui kogu sildi süü lükatakse sujuvalt ühe kaela. Mis ta oli siis puhkusel või :)
õ
Õpetaja tähelepanek/ 2. detsember 2017 14:34
Õpilased kasutavad WC-paberit ka taskurätikuna. Sellepärast suur paberikulu...
j
ja kasutatakse/ 3. detsember 2017 13:27
p
Pump/ 2. detsember 2017 13:18
Ôpetage oma kodudes tualetti kasutama!Ôpetaja töö on tõesti midagi muud kui vaakumpumbaga vetsude vahet joosta.
v
Välismaal / 2. detsember 2017 11:43
koolides on ehitatud klassiruumi WC .Omaette eraldi ruum ja pole selliseid probleeme.Eestis on ka torud vanad ja ei toimi hästi.Tavaline pehme WC paber ei tekita ummistust,vaid ikka see kõva paber.Ostku kool sellist paberit,mis lahustub vees.Näiteks neid suuri rulle,paigaldagu suured lukkudega hoidikud seinale,mitte mingi tavaline paber,mis tõesti ka kodus ummistub potti,kui suurem kogus panna.Koristaja käib korra aastas või et see vetsupaberist tehtud rull ära kuivab?
t
2. detsember 2017 14:26
tekitab küll ummistust kui korraga palju
e
ew/ 2. detsember 2017 10:34
ah siis niikaugele on "õpetajad" oma rahaahnuses jõudnud, et kakaste pükstega õpilased koolis ja vajalikus koguses wc -s paberitki pole!?
b
babuška/ 2. detsember 2017 10:58
See pole õpetajate rahaahnus vaid jõngalaste kasvatamatusest tingitud. Kui lapsed ikka rullide viisi paberit lihtsalt maha kerivad ja puruks rebivad, siis kusagile tuleb piir tõmmata. Kas need kukununnukesed kodus ka nii käituvad ja mida vanemad selle peale kostaks? Kui te vaid teaksite kuidas teie lapsukesed koolis käituvad....
w
we/ 2. detsember 2017 11:12
jah nii kaugele oleme me oma koduse kasvatusega jõudnud! Laps tulles kooli ei tea mida wc tehakse. Tehke sellistele lastele, keda lapsevanemad pidevalt kodus potitavad õue kuivkemps ja käigu seal kui muidu ei oska.
n
2. detsember 2017 11:30
noojah. kui omal lapsed koolis käisid, kerjati aina raha koopia- ja vetsupaberi jaoks. vetsupaberiraha kerjamise argument oli - aga nemad võtavad paberirulli, lasevad aga mööda koridori jooksma... (etendus kätteõpitud hüüatuse ja hoogsa liigutusega näitemäng). vanematest keegi ei taibanud rohkem küsida või vaielda. karp lahti ja rahakotirauad avanesid võluväel. kuid mis hiljem selgus- vetsupaber polnudki vabalt saadaval, vaid rull oli karbis kinni. isegi karbist ei olnud võimalik välja kerida, sest paber katkes kergelt. paberit sai ettevaatlikult üsna tükihaaval võtta.
m
2. detsember 2017 11:30
mille pärast modereerimisele?
l
lumehelbekeste pealekasvav põlvkond/ 2. detsember 2017 18:55
Lumehelbekeste põlvkond ja nende lapsed - karistamatud, igale poole kaebajad, skandaalide väljaimejad ning alati puhtad nagu prillikivid. Kui vahele jäävad, siis otsivad omale diagnoose, mille alusel nad jääksid süüdimatuteks, sest neil kõigil võib u olla mingi moodne käitumishälve. Huvitaval kombel nõuavad nad kasvõi arstide puhkeruumidesse pealtkuulamisaparaate, et ega neist ometi midagi halvasti ei räägita, kuid ise ei oska isegi tualettpaberit kasutada. Kaugel seegi aeg, kus nad hakkavad tualettruumide seinale pruunide triipudega perfomäänsi joonistama.
"
2. detsember 2017 18:57
" Tehke sellistele lastele, keda lapsevanemad pidevalt kodus potitavad õue kuivkemps ja käigu seal kui muidu ei oska."
Mida sa ikka tahad nendest tibuemmedest kes lasevad oma maimukestel pamperseid kanda kasvõi kooliminekuni.
j
juu/ 3. detsember 2017 11:31
loe artikkel ikka läbi ka, enne kui lahmima hakkad
r
Rahaahnus ?/ 3. detsember 2017 17:27
lisaks paneksin suure sildi ,et seepi palun võtta laest ,seintelt ,või akendelt ,ukselinkidelt ka kooli muudest ruumidest. Rull paberit topitakse vetsupott ,lastakse vesi peale -parimal juhul pole seal peal väljaheidet vaid ainult uriin.
b
B/ 2. detsember 2017 00:56
Lehthaaval direktori käest saavad paberit, igasugu rullpaber koolidest kõrvaldada. Kui mingi sigadus korraldatakse siis politsei kooli ja tatikatel käed raudu. Kui tegemist on vaimupuudega laste kooliga siis muidugi teine asi, siis peaks abiõpetaja tagumikke tupsutama.
l
lihtne lahendus/ 2. detsember 2017 02:03
Paberirullid peldiku ukse taha seinale ja kaamera salvestama, siis kohe näha, kes terve rulli peldikusse kaasa võtab
t
Teemaarendus lihtsale lahendusele/ 2. detsember 2017 10:34
Teine kaamera aga kabiini, et jälgida, kas too ikka kogu paberi otstarbekohaselt ära tarvitab või pistab osa taskusse.
n
naer saalist/ 2. detsember 2017 19:04
Maimukesed tahavadet kaamerad oleks vaid neid teenindaval peronali jaoks, et siis saaks jälle koputada, kui mõni kehalise kasvatuse õpetaja julgeb öelda, et pesta on ka ennast vaja ning teine õpetaja julgeb öelda et tagumik tuleb ka puhtaks pühkida ja mõni teenindaja keeldub neid teenindamast jne.. Lotilal on jälle hea meel, et jutt triibulistest trussikutest osutusid tõeks. Tagumiku pühkimise asemel mängitakse tualettpaberiga hoopis jalgpalli. Psühhiaatria osakondade töö kasvab lakke ning koolide asemel hakatakse massiliselt ehitama hullumaju.

m
murueit/ 2. detsember 2017 00:17
See pole erandjuhus. Juba aastaid tagasi räägiti lastevanemate koosolekul samast asjast.Ei muutu siin ilmas miski, kambavaim,kus lollused au sees on, eriti. Üle kommi mulisetakse kodusest kasvatusest---no kas kodus siis keegi teeb nii? Ei tee ju!
e
Ellam/ 1. detsember 2017 23:11
Päästaks just videokaamera ja ei imestaks,kui vahele jäävad just nende rahulolmatute emmede-isside paid võsukesed !
j
2. detsember 2017 14:27
just sellised lapsed teevadki nad ju kõik võimsad....
j
JUHAN/ 1. detsember 2017 22:04
Karta on, et kui paberit oleks voli pärast, siis hakkaksid mõned lapsed seda sisse vehkima ning koju tassima. Mõnes vaesemas peres on igapäevase toidu ostmisegagi probleeme. Mis siis veel mugavuskaupadest rääkida. Kunagi "vanal heal" nõukogude ajal oli tualettpaber meil üldse defitsiit ja kes poes peale sattus, see rabas mitukümmend rulli korraga. Ja marssis võidukalt kodu poole, paela osa aetud rullid keena kaela just nagu mõnel kauge maa hõimupealikul.
Mäletan veel sedagi, kuidas välismaalt turismireisilt naasnud nõukogude inimesed oma kohvrid hotellidest sisse vehitud tualettpaber, seebi ning šampoonipakikesaga täitsid. Olen seda oma silmaga näinud.
e
ei usu/ 2. detsember 2017 09:48
sisse vehivad ikka need elu-peremeeste võsukesed. vaesest perest lapsed on palju viisakamad ja tagasihoidlikumad
s
soovitus./ 1. detsember 2017 21:38
Kool pangu üles salakaamerad ja siis on kohe näha, kes on need huligaanid. Kui paar korda nende emmed-issid wc-d puhastamas käivad, ei siis enam paber kao kuskile rullilt.
e
E . K ./ 1. detsember 2017 21:14
" Omniva " saatku kogu rämpspost kraadedele p. pühkimiseks
v
Vahi sa vandaale/ 1. detsember 2017 20:18
veel virisevad, õpetaja käitus õieti, et paberi ära võttis,sihukese sigaduse eest ei annaks küsides ka tükki paberit
m
milleks meile paberit vaja/ 1. detsember 2017 20:35
nuti telefonn pühib kõik junni jäänused puhtaks
t
tolereerima peab/ 1. detsember 2017 20:17
j
just/ 2. detsember 2017 09:25
e
erinevus/ 2. detsember 2017 19:08
hakkab varsti nõudma, et tualettruumid oleks sellised nagu teatud usumaades. Ning paberi asemel oleks kopsik veega. Kui ei ole, tuleb kaebama hakata.
t
Tohoh/ 1. detsember 2017 19:37
Mida siin tsenseerida? Tiinekad võistlevad mitme veetõmbamisega rulli tualettpaberit koos veega torust alla annab kerida! Iga vahetund tehakse kabiinid paberirullidest tühjaks! Ja siis näoraamatusse kaebama!

n
Nojah/ 1. detsember 2017 19:34
Tatid on netis videoklippe vaadanud. Seal lausa võistlus, et mitme veetõmbamisega rull tualettpaberit koos veega torust alla annab kerida.
h
häid pühi/ 1. detsember 2017 20:47
pee pühkimise paber oli ju seinal, nii et võta see paber seinalt ja muudkui pühi ja nii see suur pühade aeg algabki
m
milles probleem? / 1. detsember 2017 19:30
miks ei võiks õpilastel oma paber kotis,garderoobis või koolikapis olla. jääb ükskord tagumik pühkimata, siis teinekord juba on oma paber ühes..
h
Hm/ 1. detsember 2017 19:19
Kui on teada mis klassi poiss ummistuse põhjustas oleks efektiivne lahendus panna kõik selle klassi poisid ummistust likvideerima. Vaid nii lõpetatakse selline asi ära, sest teised klassikaaslased ei taha kellegi teise lolluse pärast wc-d puhastada ja survestavad huligaane lõpetama.
h
Hm-hm/ 1. detsember 2017 19:53
Kellest sa räägid! Kust võtad sa sellise julguse ja võimu vatitupsukesi sundida!
v
2. detsember 2017 23:44
Varsti nad nõuavad sellist kemspu, kus vaid sügav auk ja kahe jala jaoks pidepunkt. Ämber kopsikuga selle kõrval.
f
faktid/ 1. detsember 2017 19:17
Tõsijutt, nii tehti Tartu lähedl asuvas I. koolis siis, kui üritasin seal õpetajana ellu jääda. Näiteks rullisid kõurikud paberirulli mööda pikka koridori lahti või trepst alla, Tehti tatikuule, mida puhuti läbi pastakahülsi näiteks seinal olevate kirjanike portreede pihta. Üks eriti silma paista tahtev tüüp keris vetsuoaberi endale ümber pea, tegi silmade ja suu jaoks augud sisse ja august keelt välja. Ka need, kellel üldiselt kodune kasvatus mingil määral toimis,naersid nii et piss püksis. Jne jne. Oligi WCpaber õpetaja sahtlis, aga kuna see lukku ei käinud, leiti ikka moment, et see sealt minema virutads. Leivast veretati kuule, õunasüdameteid loobiti prügikasti nagu korvpalli ja ega neid keegi maast üles korjanud.. Ainult siis, kui õppelajuhataja isiklikult või eriti range mate.õpetaja oli koridoris korrapidaja, käisid kõik smirnalt ringi ega julgenud pussugi lasta. Nii et asi on ka autoriteedis, aga siiski võiks ka noorel inimesel mingid inimlikkus reeglid pagas olla.
k
kehv õpetaja olid/ 1. detsember 2017 20:24
Ma viisin sellised rullnokad 4 silma all kabinetti ja tegin asja paari latakaga selgeks. Kehv direktor oli sul ka kui selline jama toimus. Riigi ja euro seaduste peale tuleb sülitada kui tahad ellu jääda. Kord majas.
t
to 20:24/ 2. detsember 2017 19:13
Sellistelt hulludelt võib kõike oodata. Käib ja kõnnibki mobiil taskus ning salvestab su latakad kõik üles. Pärast viskab anonüümsena internetti koos sinu nimega ning siis teised lumehelbekesed ahhetavad ning tormavad teda veel ka kaitsma.
j
Juku õpetajale/ 1. detsember 2017 19:09
Palun 2 tükki , sest esimene läheb katki .
u
Uuenenud Kesikla/ 1. detsember 2017 19:04
Probleem rahas, meie inimesed on vähem alkot tarbima hakkanud ja aktsiisi ning käibemaksu sealt ei laeku, nii haridusele raha ka enam ei jätku... Soovitavalt neile seal koolides - käige enne kooli minekut kodus ära, õhtul lähete kodus uuesti, kui häda tuleb. Vahepealne aeg - siduge või sõlme elik punn ette!
n
no ja/ 2. detsember 2017 19:45
siis. selleest saab tallinna tv kordussaateid näidata 5aastat järjest. tagumiku pühkigu kilekottiga.
m
Muigega/ 1. detsember 2017 18:36
Kodus käigu hädal, aga mitte koolis.
h
Hm/ 1. detsember 2017 19:15
Need lapsevanemad ei pea absurdseks seda olukorda, kus nende lapsed huligaanitsevad vetsupaberiga ja kulutavad seda niisama? Väga õigesti käitus see õpetaja, miks peavad õpetajad leppima selliste kasvatamatute jõmpsikate lollustega? Ei pea.
n
2. detsember 2017 19:22
Nad leiavad oma kasvatamatutele jõmpsikatele kohe diagnoosi - igasugused moodsad käitumishälbed. Seega - süüdimatud. Mis sa haigetelt ikka ootad.
a
Arvamus/ 1. detsember 2017 18:17
Need vingujad lapsevanemad võiks aru saada, et nende oma pojad on need pätid, kes tualettpaberit sihtotstarbeliselt ei kasuta ja huligaanitsevad. Kasvatagu oma pojad korralikeks inimesteks, siis pole probleemi.

l
Loomaaed/ 1. detsember 2017 18:15
Loomadel ei peagi vetsupaberit olema.
t
tegelikult/ 1. detsember 2017 17:53
Lapsevanematel kodutöö tegemata. Kas kõige suuremad kaagutajad siin kommentaariumis lähevad ise ummistusi likvideerima või kempsudesse valvesse? Kas koolil pole muud teha, kui kõurikuid kempsus valvata?
k
Kahjuks/ 1. detsember 2017 17:38
Kahjuks see pole tõesti ainult ühe kooli probleem. Ka meil sama probleem, et sigatsetakse WC-s. Teine probleem on see, et WC-des pole õpilastele pandud ei seepi ega käte kuivatuse paberit. Minu arvates on see olukord väga ebahügieeniline. Kas mingi amet ei peaks koole selles suhtes kontrollima, et seadusi täidetaks. Imestan, miks lapsevanemad ei nõua, et koolid täidaksid seadusi.
t
To Kahjuks/ 1. detsember 2017 19:16
Miks koolid ei nõua, et lapsevanemad kasvataksid oma lapsi korralikult?
k
Koolile pole sellist... / 1. detsember 2017 19:48
...õigust. Õigus on ainult tatikatel ja nende sama kasvatamatutel sigitajatel. Las tõmbavad siis näpuga. Kes mingi pahandusega vahele jääb, see pandagu neid triipe seinalt maha pesema.
j
Julk - Jüri/ 1. detsember 2017 17:27
J . Tootsi ajal küll midagi seesugust koolis ei tehtud
m
Mees/ 1. detsember 2017 17:24
Pakun, et nendele nagadele oleks õigem sõnum olnud: "Pühkige käega, kuni õpite WC-paberit sihipäraselt kasutama."
k
Kurt Tumm/ 1. detsember 2017 17:17
seda kuulutust jagas mingi t!bla juba mitu aastat tagasi ja aru ma ei saa,miks seda muudkui uuesti üles rullitakse?
I
&/ 1. detsember 2017 17:24
Ikka ja uuesti, kuni jõmpsikad käituma õpivad ja potte paberirullidega ära ei ummista.
e
ee/ 1. detsember 2017 17:16
Tegelikult ongi asi selles, et pole eraldi poistekoole . Paljud lollused tehakse et jääda plikadele silma.
t
To ee/ 1. detsember 2017 19:17
Tänapäeval vaevalt, et ühelegi plikale Wc paberiga mängimine muljet avaldab...
q
qq/ 1. detsember 2017 20:24
Plikadele avaldab mõju trots süsteemi vastu ja sulgede puhevile ajamine. Pole see tänapäev teistsugune midagi.
a
Arvamus/ 1. detsember 2017 17:07
Tellige turvamees ja jokk, tehke rahakoti-lõuad lahti.
n
no/ 1. detsember 2017 17:14
ja mis see turva teeb lastekestega, keda hoitakse pilpa peal?
s
ST:/ 1. detsember 2017 17:35
... turvamees - peldikupatrull
t
1. detsember 2017 19:42
Turva hakkab peed pühkima harimatutel kluttidel?

p
1. detsember 2017 17:04
Päris töesti, kui see uudis hakkab maailmas levima,oleme väga vaese ra h va tasemel,nagu mingi Intia....
e
eh/ 1. detsember 2017 17:03
Kas kool ei oska enam üldse õpilasi käituma õpetada?
m
M./ 1. detsember 2017 17:08
Käitumist peaksid ikka vanemad oma võsukesele õpetama.
K
!/ 1. detsember 2017 17:22
Kempsu kasutamist õpetavad vanemad siis, kui laps titade pissipotist juba välja kasvab. Kui koolitulekuks pole lapsel oskust ja harjumust kempsus kultuurselt käituda, siis on see vanemate, mitte kooli tegemata töö. Iga asi ikka omal ajal.
s
Sigrid/ 2. detsember 2017 00:13
Käituma toetavad last ikka vanemad!
s
Sigrid/ 2. detsember 2017 00:14
j
Jah/ 4. detsember 2017 06:17
Kas vanemad ei oska enam üldse oma lapsi käituma õpetada? Laps on kodu peegel
v
Van Ames/ 1. detsember 2017 16:59
Artikli põhjal on küll üks järeldus, selles koolis käivad de bii likud!
b
bns/ 1. detsember 2017 16:57
See on Eesti nokia! sellise uudise võib jõuda kuhu iganes.
l
lol/ 1. detsember 2017 16:49
vett ikka võib peale tõmmata v?
s
silt/ 1. detsember 2017 16:47
välja, et avarii, las siis need "andekad" poisiklutid lasevad püksi. kehalise tund tulemas, särgid seljast ära juba ju ...
a
anon/ 1. detsember 2017 16:52
a
asd/ 1. detsember 2017 17:07
tüdrukud siis ei lase jah? Feminist oled ?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee