Nädala TOP

Top | Käsu korras hooldama (8)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 1. detsember 2017, 16:32
 Teet Malsroos
Eakate väärilise vanaduspõlve tagamiseks on välja pakutud hoolduskindlustuse idee. Ühtpidi on tegu järjekordse märgiga õhukesest Eestist. Teisalt aga riigi soovist kõike meie eest otsustada ja kontrollida, nagu meil on olemas juba kohustuslik töötuskindlustus, liikluskindlustus ja ravikindlustus. Meid harjutatakse juba mõne aega mõttega, et praegused noored ei pruugigi hakata saama pensionit. Siis kuluks hoolduskindlustus vanaduspõlves marjaks ära.

Eesti riigi kaitse all

Eesti laevakaitsjate kohtu- ja vanglasaaga Indias astus järgmisse etappi – mehed on küll vanglast vabad, kuid mitte veel Eestis. Põhimõtteliselt maksab valge mees sel moel endisel koloniaalmaal lõivu mitme sajandi vältel tehtu eest. India silmis pole vahet, et tegu pole mitte ainult brittide, vaid suuremas osas Eesti riigi kodanikega.

Politsei või sotsiaalmeedia

Politsei aseaineks on jõudsalt astumas sotsiaalmeedia, kuhu hädalised politsei teavitamise asemel postitavad oma probleeme. Nii hakkab oma elu elama müüt valgest kaubikust, kus võõraid lapsi kinni hoitakse. Ka Pärnus pealtnähtud õpilaste kambakesi peksmise peale saab politsei vaid käsi laiutada – neile avaldust pole laekunud. Ehk peaks avalduse ootamise asemel politsei ise töökorraldust muutma ja rohkem sotsiaalmeediasse süvenema?    

Veel üks protestipartei

Värskelt kerkinud jutt järjekordse protestipartei võimalikust sünnist kinnitab, et paljud meist pole praeguse Eesti eluga rahul – ning ka poliitikud ise saavad sellest aru. Küsimuseks on, millise erakonna senisest häältesaagist uus protestipartei enda hääled kokku korjaks ja kuidas muutuks sellest riigikogus parem- ja vasakjõudude vahekord. Iseasi, kas uus jõud ka Toompeale jõudes midagi ära teha suudab või saab kogu ühiskondlik aur valituks osutumisega välja lastud.   

Õuna nimi

Õunaskandaal näitas, et poes ei saa siiski suvalise sildi all ebamäärase päritoluga kaupa müüa. Isegi õunal on päritolumaa ning ostja tahab leida kotist õunu, mis vastavad reklaamitud nimele, olgu see kasvõi teadlikult moonutatud. 

8 KOMMENTAARI

n
nonoh 14. detsember 2017, 07:11
kui ma üksiku vanurina vajaksin hooldajat, iga päev tunnikese ja mul oleks raha, et hooldajale tasuda, ütleme 100 € kuus, siis oleks järelvalve kohal ...
(loe edasi)
r
RS2 2. detsember 2017, 20:48
Kas meie oss sõjaväes käis? Kas ta meditsiinist midagi jagab kah? Vot ongi paras talle minna alternatiivi, siibreid välja viima. Siis tabab need kaks jänest ühe hoobiga.
Loe kõiki (8)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee