4
fotot
Eesti Draamateatris anti täna Priit Põldmale üle Voldemar Panso nimeline auhind. (Tiina Kõrtsini)

Eesti Draamateatris anti täna Priit Põldmale üle Voldemar Panso nimeline auhind, millega kaasneb mälestusmedal ja kultuurkapitali rahaline preemia. 

Täna õhtul anti Draamateatris pärast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 28. lennu etendust „Õpetatud naised“ üle Voldemar Panso nimeline preemia. Preemia pälvis dramaturgi õppesuuna üliõpilane Priit Põldma, edastas lavakunstikool.

"Mul ei ole ammu olnud nii hea olla saalis, kuulata täpset sõna nii noorte inimeste esituses ja see kõik mõjus kuidagi värskena, kaasaegsena, terviklikuna. On tehtud kaunis töö, väga heal tasemel õpilastöö, milles on väga tugevaid professionaalsuse algeid," kiitis Eesti teatriliidu esimees Ain Lutsepp ERRile

"Õpetatud naised" lavastas Lembit Peterson, 28. lennu kursuse juhendajad on Anne Türnpu ja Mart Koldits. 

Laureaat lavastuses kaasa ei tee, kuid näitlejana laval võib teda näha Von Krahli teatri lavastustes „Impeerium“ ja „Kogudus“, samuti Eesti Draamateatri lavastuses „Ivanov“.

Dramaturgi õppesuuna üliõpilasena on Põldma teinud dramatiseeringuid erinevatele Eesti teatritele („Võlur Oz“ Ugalas, „Pollyanna“ Nukus), kuid tema näitekirjanduslik looming ulatub tagasi juba varasesse noorusesse. 

Panso preemiat antakse välja alates 1978. aastast lavastaja, näitleja, koolijuhataja, õpetaja ja kirjamehe Voldemar Panso (30. XI 1920 - 27. XII 1977) sünnipäeval, 30. novembril. Preemia on mõeldud andekate teatritudengite esiletõstmiseks ja seda rahastab Eesti Kultuurkapital. Varasemad laureaadid on Ain Lutsepp, Elmo Nüganen, Katariina Unt, Taavi Teplenkov, Marta Laan, Mari-Liis Lill jpt. 

Jaga artiklit

1 kommentaar

:
:)  /   00:09, 1. dets 2017
Õige valik. See noormees on sisukam ja andekam kui terve kursus kokku

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis