Maailm

MUUTUSTE TUULED? Kas Valge Maja plaanib välisministri vallandamist (6)

Toimetas Greete Kõrvits, 30. november 2017 18:03
Välisminister Rex TillersonFoto: Reuters / Scanpix
Valge Maja plaanib väidetavalt praeguse välisministri Rex Tillersoni välja vahetada CIA juhi Mike Pompeoga, vahendab BBC.

Kui asi peaks nii kaugele jõudma ja Mike Pompeo koha vastu võtab, läheks tema asemel CIA-d juhtima Arkansas' osariigi senaator Tom Cotton. Esialgsete spekulatsioonide kohaselt võib ministrivahetus toimuda juba detsembris või jaanuaris.

Samal teemal

Kuid Valge Maja ei taha selliseid jutte praegu kinnitada, pressiesindaja Sarah Huckabee Sanders ütles täna vaid lakooniliselt: „Rex on siin.“ Ta lisas, et hetkel ei ole plaanis personalimuudatusi teha.

Rex Tillerson ei ole viimasel ajal president Donald Trumpiga hästi läbi saanud, meestevahelises sõnasõjas on ta muu hulgas presidenti ka „idioodiks“ sõimanud. Samuti ei ole president ja välisminister ühel meelel Iraani ja Põhja-Korea osas. Oktoobris teatas vihane president Trump, et kui Tillerson tema intelligentsis kahtleb, võivad nad mõlemad IQ-testi teha. Trump ei jätnud saladuseks, kumb tema arvates mõõduvõtmise kindlasti võidaks.

Rex Tillerson on endine naftafirma ExxonMobil tegevjuht. Kui mees välisministriks sai, kritiseerisid seda otsust paljud välispoliitikaeksperdid. Naftatöösturil arvati olevad liiga lähedased sidemed Venemaaga ja liiga vähe kogemusi poliitika ja diplomaatiaga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee