Mulgi Õun (Robin Roots)

Mulgi Õun ei suutnud põllumajandusametile tõestada, millises riigis nende turustatud õunad ´Renett´ ja ´Kuldrenett´ kasvanud on.

Täna toimunud kohtumisel ei esitanud Mulgi Õun OÜ põllumajandusametile piisavalt tõendusmaterjali, mille alusel oleks võimalik teha kindlaks kõikide turustatud õunte ´Renett´ ja ´Kuldrenett´  päritolu. 

„Põllumajandusameti ametnikud viivad läbi kontrolltoimingud õunakasvatustes, et kindlaks teha õunte päritolu ja sort,“ ütles põllumajandusameti peadirektor Egon Palts.

„Edastame kohtumisel saadud süütegudele viitava teabe politsei- ja piirivalveametile ning tarbijakaitseametile.“

Mulgi Õun OÜ ja Aran PM OÜ turustatud  õunad ´Renett´ ja ´Kuldrenett´, millel oli märgitud Eesti päritolu, peavad olema tänaseks müügilt kõrvaldatud, sest müüdavate õunte Eesti päritolu ei ole tõendatud. Samuti ei ole olemas sorti ‘Renett’ ega ka ‘Kuldrenett’. Põllumajandusameti hinnangul ei ole kahtlusaluse partii õunad ohtlikud inimese elule.

Sel nädalal tegi põllumajandusamet poekettidele Rimi, Selver ja Coop
ettekirjutuse lõpetada osaühingute Mulgi Õun ja Aran PM turustatavate
õunte ‘Renett’ ja ‘Kuldrenett’ müük.

Jaga artiklit

10 kommentaari

K
Karksi  /   10:20, 1. dets 2017
renett pandi pudelisse ja müüdi edukalt.
R
rob  /   10:18, 1. dets 2017
poola õunte peale ei tõuse ükski institutsioon tagajalgadele. Kummaline agarus, kas on hirm, et rahvas hakkab importõunte asemel eesti õunu sööma. Ja minul kasvab küll aias kuldrenett ja selle maitset ei aja küll millegiga segi

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis