Eesti uudised

Põllumajandusamet kaebas Mulgi Õuna peale politseisse ja tarbijakaitsesse (10)

LISA KOMMENTAAR

Karksi 1. detsember 2017 10:20
renett pandi pudelisse ja müüdi edukalt.
rob 1. detsember 2017 10:18
poola õunte peale ei tõuse ükski institutsioon tagajalgadele. Kummaline agarus, kas on hirm, et rahvas hakkab importõunte asemel eesti õunu sööma. Ja minul kasvab küll aias kuldrenett ja selle maitset ei aja küll millegiga segi
õunateadlased 30. november 2017 22:36
Nii vist küll ei ole, et kui õun kõlbab süüa, paneme nimeks Kuldrenett ja kõik on korras.Need jobud,kes selle asja korraldasid, ei jugenud ju ka kaamerate ette tulla. Tanki saadeti kuldsuusataja Aivar Rehemaa. Õige oleks vendadele kõva trahv kaela väänata.
Kisa palju 30. november 2017 21:46
Tegemist ju konkurentidega importiatele. Maitse järgi on küll kohaliku õuna moodi . Järjekordne tõestus et eelistage eestimaist on ainult jutt . Kui osteti erinevatelt kasvatajatelt siis nimetati õuna maitset iseloomustava nimega et ostja teaks enam vähem maitset. No aga nüüd saab siis tähti närida. Poola õunal on ka väga erinevad sordid ühes kastis koos.
maakas 30. november 2017 18:04
Müügu aga aga märkigu ausalt sinna päritolu riik, s.t. seda, et kus need õunad kasvatatud on. On see Leedu, Poola, Nigeeria või Tutulutumaa, otsigu paberitest andmed üles.
Merca 30. november 2017 17:59
Väga head õunad. ostsin ühe paki ja tänu reklaamile sain veel ... 2- seega mõneks ajaks jagub. Aga mis saab edasi. Hea nimi ju .. Mulgi Õun..
muide 30. november 2017 17:57
väga maitsvad ja mahlased õunad, kama kelle aiast pärit!
V 30. november 2017 17:46
Maitselt pole neil õuntel häda midagi ja kui tervisele ka ohtlikud ei ole, siis ju asi OK. Paraku saavad nüüd võimu näidata muidu jõude istuvad kõrgepalgalised riigiametnikud.
siis 30. november 2017 17:58
olgu ka õuntel märge, et teadmata päritoluga, sorditud õunad. Kuid nad müüvad kallimate eesti õunte pähe ja kasutades rahvapärast poolikut nime kuldrenett või renett, kuigi nende õunte tunnused ei vasta ka sortidele "Liivi kuldrenett" ega "Karksi renett".
See on lihtsalt inimeste petmine, et saada tõenäoliselt imporditud odavate õunte eest mitmekordset hinda.
on 30. november 2017 22:05
vanasti veetud leningradi ka selliseid kodukootud sorte nagu määsovitskii ja kostkovskii, nii head olid ja kuskil pole neid enam jäänud, sest edasi ei poogitud ega aretanud ka keegi- koduaias on ühes puus viis sorti ja katsu siis maitsest aru saada mis puu viljast jutt...inimesi on petetud enne meid ja petetakse peale meid, see ei kao kuhugi ja suurimad petjad on reklaamifirmad- ostad nähtud kauba pähe ei tea mida ja oled rahul, et küll ära kulub...ostsin kunagi õunapuu gortland aga sain ei tea mille, sest enne kümmet aastat polnud ühtki õuna küljes, alles hiljem kui kandma hakkas, saime maitsest aru, et polnud see puu, samas sarnasus oli kolme sordiga- meenutas ühte suislepast aretatut ja martsipani vahepealset.Kõiki sorte maapeal pole võimalik kirja panna ja sordina kinnitada- haavamagus, väikehapu, väikeverrev, mesimagus- need olid lapsepõlves meelisõunad kuni 19 65. aastani.pärastpoole tulid liivi kuldrenett ja tartu roos jt. sellised.karksi renetti pole meie kandis kasvatatud, eks see karksist ole.