Eesti uudised

GALERII JA VIDEO | Teaduskeskus rajas Eestisse olümpialinna 

Vidrik Võsoberg, video: Aldo Luud, 30. november 2017 17:29
Foto: Aldo Luud
„See on suur ambitsioon, mis tuleb meil nüüd sisuga täita,“ naljatas Tartu linnapea Urmas Klaas AHHAA keskuse auahne mõtte üle teha näitusega „Ahhaa, talisport!“ Emajõe Ateenast olümpialinn.

Ehkki uhiuue väljapaneku avamisel süüdati isegi olümpiatõrvik, on muidugi pehmelt öeldes kaheldav, kas üks näitus Tartu kohe Salt Lake City või Pyeongchangiga samale pulgale tõstab. Küll aga pole kahtlustki selles, et peatse taliolümpia eel ja järel saab nüüd Eestis teha tutvust erinevate põnevate talispordialadega. Kõikvõimalike ilma- ja lumeolude juures ning 1. detsembrist 15. aprillini välja.  

Näitusel „Ahhaa, talisport!“ saavad külastajad näha ja proovida spordiatraktsioone, millest paljusid on seni vaid televiisori vahendusel nähtud. Näituse kogupindala on 700 ruutmeetrit ja sellega vahetab teaduskeskus välja kolmandiku oma külastusalast. Koostöös Eesti spordi- ja olümpiamuuseumiga sündinud väljapaneku külastajad saavad ise oma käel ja nahal proovida enam kui kümmet erinevat talispordiala.

Muuhulgas saab hüpata siinsamas Eestis leiutatud minisuusahüppemäel, katsetada laes rippuvate kummide otsas iluuisutajate pöördeid, istuda bobikelku, testida oma hokilitri väravasse viskamise täpsust, „sõita“ koerakelgurakendiga jpm.

Umbes 200 000 eurot maksva väljapaneku kalleim ja ilmselt ka uhkeim eksponaat on suur mäesuusasimulaator, millel treenivad tippsportlased. Kokku kulus näituse ettevalmistustöödeks aega poolteist aastat.

Mida rääkis näitusest „Ahhaa, talisport!“ teaduskeskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Mathis Bogens, mida kõike seal näha ja proovida saab ning kuidas läks Õhtulehe katsetus suusahüppemäel, seda vaata videost ja galeriist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee