Teet Soorm ja Kadri SimsonFoto: Teet Malsroos
Denes Kattago 30. november 2017 16:12
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson iseloomustas oma elukaaslast, rahapesu süüdistuse saanud HKScan endist juhti Teet Soormi kui head inimest ja meest, kelle suhtes tal pole kahtlusi tekkinud.

Simson ütles ERRi uudisportaalile antud usutluses, et igaühel on õigus oma nime kaitsele, kuid sellest tuleb üks pikk ja väsitav protsess, kuid see ei hakka tema tööd takistama.

"Olen emotsionaalselt tugev ja suudan pakkuda tuge ka oma lähedastele, kes sellise survega pole kunagi kokku puutunud. Kogenud poliithunt Jürgen Ligi on öelnud, et kui sporditegemine hakkab tööd segama, siis ta valib spordi. Kui mina pean valima - kas oma lähedased või töö - valin loomulikult lähedased," märkis minister.

Keskkriminaalpolitsei pidas eile kinni kaks HKScan Baltikumi endist töötajat, keda kahtlustatakse ulatuslikus omastamises ja rahapesus. Üks neist on majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni elukaaslane.

Riigiprokuratuuri avalike suhete nõunik Kaarel Kallas ütles Õhtulehele, et HKScani endise juhi Teet Soormi elukaaslast majandus- ja taristuministrit Kadri Simsonit prokuratuur ei kahtlusta.

"Hetkeseisuga ei saa välistada, et selles kriminaalasjas võib kahtlustatavaid lisanduda. Prokuratuur ei pea siiski võimalikuks spekuleerida selle üle, kellele võidakse tulevikus kuriteokahtlustus esitada. Saame siiski kinnitada, et kogutud tõenditest nähtub, et Teet Soormi elukaaslane [Kadri Simson] ei ole kõnealustest tegudest teadlik olnud ega nendega kuidagi seotud," ütles Kallas Õhtulehele.

„Sisejuurdlus selgitas välja, et kõnealuseid rikkumisi on vaja põhjalikumalt uurida, mistõttu pöördusime uurimismaterjalidega politsei poole. Praegusel hetkel me antud teemat rohkem ei kommenteeri ning laseme politseil rahus oma tööd teha,“ selgitas HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere Õhtulehele. 

Seoses leituga lõpetati töö- või juhatuse liikme lepingud nelja juhtkonna liikmega. HKScan alustas ettevõttesisest juurdlust eelmise aasta novembris.

Õhtulehe küsimusele, kas praegune politsei poole pöördumise ajavalik on mõne PR-firma soovitus ja ka kuidagi seotud käimasolevate töövaidluste ning üldise probleemistikuga ettevõttes, vastas HKScan Estonia kommunikatsioonijuht Kerstin Aps eitavalt.

„Kindlasti mitte. Nagu ka ise näete, siis prokuratuur tuli pressiteatega täna välja, millele on eelnenud pikk uurimine,“ märkis Aps.

Samal teemal

Kommentaarid  (133)

Inimene 1. detsember 2017 07:17
Terve Tartu vangla on väga häid mehi täis
ahsoo 30. november 2017 22:40
Kuulge, aga sellise valdkonna minister ütleb niivõrd paljutähendusliku lause! Mõelge pisut selle üle. Kuidas saab Kadri sellist ametnikunimetust kanda, kui tema põhimõtted on sellised, et vahet pole, kas mees on majanduskurjategija või mitte, ta on mulle hea mees ja ma valin lähedased. Lähedasi ja armastust eelistada on loomulik, aga minister ütles seda!
Kadri Simsonile 1. detsember 2017 01:09
Teet Soorm on VÄGA HEA VARAS!
aga 1. detsember 2017 08:20
ta ei ole ju veel süüdi mõistetud.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS