Maailm

ENDINE RAHANDUSMINISTER ALEKSEI KUDRIN: Venemaa põhiprobleem on vaesus (107)

LISA KOMMENTAAR

paar 1. detsember 2017 21:49
paeva tagasi kukkus taas yks vene satelliit alla .selgus et laomutt roskosmosest oli mingid jupid sega ajanud.
Russiga on nii ,et 1. detsember 2017 19:33
kui Hiinlased ehitasid tehaseid siis venelased magasid pohmellis ja ametnikud peitsid miljoneid suvilates.
Eesti probleem on vaesus 2. detsember 2017 21:52
Alamaksmine iseseisvusaja algusest saati on tekitanud tööjõu väljavoolu ja defitsiidi. Poliitikud üritavad riigi vahenditest töölkäivaid vaeseid vee peal hoida erinevaid kaudseid makse tõstes ja igapäevast tarbimist rängemalt maksustades. Elekter euroopa kalleimate hulgas ja varsti lendavad toiduainete hinnad kah lakke tänu kütuste aktsiiside tõstmisele kuigi seda tehakse järkjärgult.
!!! 1. detsember 2017 19:25
Venemaa on rikas maa. Kuid see rikkus on väga ebaühtlaselt jaotunud. Käputäie oligarhidest miljardride käes on lõviosa rikkustest. Ja ka Putinil endal. Kes on presidendipalgast osanud kõrvale panna 50- 200 miljardit dollarit.
jajahh 2. detsember 2017 16:21
Ja Ordokovski kohta ütles, et varga koht ongi vanglas! Vaevalt, et Putjal nendest miljardidest maksud makstud on!!
1. detsember 2017 18:01
vaesus on globaalne probleem,mitte ainult venemaa.ega eestigi siin mingiks erandiks pole:väike kiht rikkaid,olematu keskklass ja vaeste töömesilaste hordid.
moded, kui te jälle selle kommentaari prügikasti modereerite, olen veel täna peatoimetaja juures 1. detsember 2017 16:33
SIIN KIRJUTAS üks
näh / 15:24, 1. dets 2017
eks sellest ka kalli ämeericamaa hüsteeriline kiunumine.
---
Üks väike vene kapitalist tõusis hommikul, vaatas oma jaapani kella, pesi hambaid hiina hambaharja ja ameerika hambapastaga.
Ajas habet saksa habemeajamis-aparaadiga ning pesi nägu prantsuse seebiga, pärast seda kandis näole hispaania habemeajamise järgset geeli.
Keetis rootsi veekeetjas vett ning jõi brasiilia kohvi, kuhu oli eelnevalt lisanud ukraina koort ning ukraina suhkrut.
Siis pani selga itaalia ülikonna, jalga poola sokid ning hispaania kingad.
Olles lõhnastanud ennast prantsuse odekolonniga, sulges välisukse kahe inglise ukselukuga ning istus saksa autosse.
Lülitas sisse jaapani autoraadio, valis raadiojaama „Euroopa“ , mis edastas inglise laulukest ning sõitis vene maanteele.
Sõimates vene keeles vene maantee löökauke ning vene ebatasasusi sõiduteel, ostis vahepeal kaks Big Tasty ja Coca Colat kohalikust McDonaldsist. (vene tekstis два "Биг Тэйсти" и "Кока-Колу" в "Макдональдсе").
Saabus kontori juurde (vene keeles siis „ofis“), parkis auto valvatavasse parklasse (vene keeles „parking“) shveitsi signalisatsiooniga ja kanada videojälgimissüsteemiga.
Sõitis üles soome liftiga, läks oma kabinetti sildiga Turundusosakond (vene keeles „otdel merchendaizinga“), tegi kõne ameerika aifööniga läbi ameerika GSM võrgu, siis lülitas sisse ameerika arvuti IBM (vene keeli AiBiEm) ameerika operatsioonisüsteemiga Windows (vene keeles Vindouz) läks ameeriklaste poolt välja töötatud Internetti ja viis ameerika (tegelikult ladina) tähtedega sisse veebiaadressi ameerika sotsiaalvõrgustikus.
Sisenes enda kontol (vene keeles „akkaunt“) peetavasse blogisse ning kirjutas sinna:
„ME EI LASE LÄÄNEL ORJASTADA VENEMAAD!
EI JEWROOPA OKUPANTIDELE!
NEETUD MEERIKLASED MUUDAME RADIOAKTIIVSEKS TOLMUKS!“
Ураaa!
See näh näh /loe: röh röh/ on väga sarnane sellele väikesele vene kapitalistile...eks ju?
Muigega 1. detsember 2017 20:48
Vaata, see Vene väikekapitalist suudab osta nii importtooteid kui ka oma kodumaist, ehk Vene toodangut. Kas sina suudad nii üht kui teist osta, eestimaisest rääkimata? Marketingi osakond on vene keeles 'otdel marketinga'.
Veel suurema muigega. 2. detsember 2017 09:17
Mis KODUMAISEID tooteid ostab sul Vene väikekapitalist? Egas Lada Kalina ometi? Jummel ma naeran end lõhki.
Miks? 1. detsember 2017 15:56
Siinjuures tahan ikka ja jälle küsida ja soovin vastust kõikidelt Eesti riiki mahategevatelt ja sõimavatelt jeestlastelt -
kui siin Eestis nii paha ja halb ja vaene elu on,
miks nii teie kui ka mitte ükski eestivenelane ei taha Venemaale alaliselt elama minna?
Millegipärast kõik need 300 000 "vabastajat ja kultuuritoojat", ka siin kremlit kiitvad ja EV vihkavad kommenteerijad hoiavad küünte ja hammastega sellest vaesest ja koledast Eestist kinni ega ole Putini korduvatele kutsetele vaatamata ühegi hinna eest nõus siit oma rikkale, õitsvale ja demokraatlikule etnilisele kodumaale tagasi pöörduma.
Miks?
väga naiivne küsimus 1. detsember 2017 16:13
aga sellepärast, et
mitte keegi, isegi mitte lihtsameelne ja harimatu venelane
ei lähe
hea ja rasvase Eesti pudrukausi juurest Venemaa tühja küna juurde nälgima
lubagu see puutin talle kasvõi tähed taevast alla tuua, ikka ei lähe.
homme küsin peatoimetajalt, mis sellel kommentaaril küll viga on, et seda kesikmode ei avalda 1. detsember 2017 16:44
vastus MIKS? küsijale
mitte keegi, isegi mitte lihtsameelne ja harimatu venelane
ei lähe
hea ja rasvase Eesti pudrukausi juurest Venemaa tühja küna juurde nälgima
lubagu see puutin talle kasvõi tähed taevast alla tuua, ikka ei lähe.
Tüüpiline 1. detsember 2017 17:37
paksmao jutt.Kui midagi ei meeldi, siis koli siit minema.10,000 pururikast räägivad seda 1,2 miljonile vaesele.Normaalne, eks ole ju ? Või siis pakimegi ühel päeval asjad ja mida siis edasi teete ??? Kellega toodate ja kellele toodate ja kes teid teenindab jne
ära valeta 1. detsember 2017 17:41
kas keegi ütles,et venemaa on rikas ja õitsev.Venemaa juudioligarhid röövivad oma rahvast kordades räigemalt,kui meie oma eesti pätid.Venemaa oligarhide käes on 70% venemaa rikkusest.Niisugust ebavõrdsust ei ole üheski teises riigis.Võim on siiani 90ndate mafiasõdades võimule tulnud bandiidid.Kudrini ja naibullina taolised ei teeni oma rahva huve,vaid rahatrükkijate huve ameerikas.Kudrin ütles ühes oma teleesinemises,et venemaa võiks loobuda oma rahvuslikust uhkusest ja loobuda riiklikust iseseisvusest,ning anda oma varad üle rahvusvahelistele suurkorporatsioonidele.Nüüd tekib küsimus,miks teda ei ole antud riigireetmise süüdistusega kohtu alla?Ka Putini poolt ei tulnud selle peale ei piiksu,ega puuksu?Kogu venemaa eliit on rahvusvahelise sionismi teenistuses.Nende pangaarved on lääne pankades ja pered elavad välismaal.Majanduses toimub suurlüps.25 aasta jooksul on venemaalt välja kanditud 20 triljoni ulatuses varasid.Venemaa ei jõua lääneriikidele iialgi järele.Et jõuaks ,selleks on vaja vähemalt 20 triljoni ulatuses investeeringuid.Ainult tuumapommi olemasolu tõttu ei lehvi kremli tornis ameerika lipp!Venemaal kehtib jeltsini võimuloleku ajal tehtud konstitutsioon,mille töötasid välja ameerika nõuandjad.Venemaa ei oma oma rahvuslikku valuutat,vaid venemaa keskpank allubotse föderaalreservile,mille antud suuniseid täidab venemaa keskpanga juht Elviira Naibullina.Suurem osa inimestest ei tea,et jeltsini ajal müüdi maha 80% Põhja Jäämere selfist.Ka sellest on vene rahvas ilma.
ulu, mongol-näh, ulu 4. detsember 2017 13:48
palgaline saast oled sa ju ise
Urmas 1. detsember 2017 18:02
Neid ei oota seal mitte keegi, pole kusagil elada, pole sõpru, pole tööd.
Arvestades sellega, et hinnad on Venemaal odavamad kui meil ja eluasemekulud on palju odavamad, siis meil on raskem igakuiselt toiume tulla.
Eks meie venelased on siin kohanenud ja neid ei oota Venemaal mitte keegi. Sõbrad ja tutvusringkond on neil siin. Täiesti nullist on mujal raske alustada.
Urmas, kui sa juba valetad, sii valeta nii et mõni t o b u seda sinu juttu ka usub. 1. detsember 2017 22:53
kuidas ei oota mitte keegi - sugulased ootavad, Putin ju ootab neid pikkisilmi, ta on Baltivenelasi juba 3-4 korda tagasi oma rodinasse kutsunud,
lubas kohe kõigi mugavustega möbleeritud korterid, kõrgepalgalised töökohad ja kõike imetoredat, aga näe!
mitte ükski venelane, kes ei ole tegelikult Eestis üldse kohanenud (nad ei soovigi kohaneda), nad ei valda meie riigikeelt, ei tunne meie seadusi ega midagi
ja meelitagu Putin kuidas tahab, ikka venelased siinse hea elu pealt sinna Venemaa sopa sisse ei lähe!
<<
#hinnad on Venemaal odavamad kui meil ja eluasemekulud on palju odavamad,..#
Lubage lahkelt naerda...ha ha
Miinimum netokuupalk on Venemaal 70 eurot kuus, mis on Aafrika riigi tase,
venemaa keskmine pension vaid 134 eurot kuus.
Toiduainete, üüri, riiete ja eluks kõigeks vajaliku hinnad poole kõrgemad kui Eestis.
Vaesus vaatab Venemaa lihtvenelastel uksest ja aknast sisse, sellest räägivad ju isegi väga paljud vene valitsuse liikmed.
Ainult vene oligarhid, eesotsas Putiniga elavad ja priiskavad meeletus külluses.
Eesti pensionär 2. detsember 2017 13:09
on nii vaene, nagu vabakäigu vang, et võimeline vaid ümber maja käima, mitte kolima ei tea kuhu. Mingis saates Ida Virumaal räägiti, et kohalikke vaeseid pidid aitama vaid Venemaa pensionärid.
ikka vastupidi 4. detsember 2017 13:55
Kohalikud eestivenelase saadavad toidupakke Venemaale
ja vene penskarid käivad ju veel Narvas pidevalt ise toitu ostmas.
Venemaal kauplused on tühjad nagu vana l. tsi kodune toiduriiul.
vasja 2. detsember 2017 16:23
läheks küll, aga seal peab ikka veel labidaga kartult maha panema ja üles samuti!
Kosmilised imejuhtumised 1. detsember 2017 15:41
Naaberriik arendab teaduse asemel õigeusklikku jura. Seepärast ka kehvalt õnnistet raketid potsatavad alla. Venemaa uus relvaliik - Kosmilised Merejõud. Merejõud väljendavad keskkonda , kuhu kosmosesse läkitatud raketid hoopis kukuvad.
Qwert 1. detsember 2017 15:14
Vaesus on tagajärg. Selle põhjuseks on nii korruptsioon kui varastamine.

Qwert 1. detsember 2017 14:12
Vaesus on tagajärg, aga mitte põhiprobleem. Põhiprobleemiks on lokkav korruptsioon, juhttegelaste ebakompetentsus. Keegi oli hiljuti võrrelnud Hiinat ja Venemaad faktide najal. Miks Hiinas suudetakse aasta jooksul ehitada ja ellu viia rohkem kui Venemaal vaat, et aastakümnete jooksul, siis põhjus oli lihtne. Hiinas lastakse korruptandid lihtsalt maha, varandus konfiskeeritakse. Venemaal kedagi maha ei lasta, nutsu eest jäävad vabaks, ja elu jätkub. Mis aga Kudrinisse puutub, siis eks ta ülesandeks ongi praegu mängida teatud mõttes nö. õukonnanarri teatud piirides. Saab ka esineda, kuna elab samas majas, kus naabriteks teisedki väga tähtsad persoonid sealmail.
kreml 1. detsember 2017 14:04
Üks mees ütles , et valitsuses on korruptsioon ja sai mitu head aastat . Vedas et rõdul ei komistanud.
Kui pead silmas seda "kommentaatorit", 1. detsember 2017 15:41
siis meie propalehed jätsid mainimata, et tegemist on tõelise kriminaaliga. Näiteks püüdis ta aastaid tagasi korraldada plahvatust Novgorodi Kremlis ja istus selle eest, niipea, kui välja sai tegi jälle sigaduse ja istus kinni, nüüd jälle.
Meie propa alles oskab "sõpru" valida!
kreml 1. detsember 2017 18:58
Seda ütles Hodorkovski kremlis nõupidamisel .
1. detsember 2017 13:49
Keegi puutinipuudel karjus, et Venemaa vaesuses on röövkapitalism süüdi.
Mine sa tea, aga äkki ongi nii…ha ha…
Üks väike vene kapitalist tõusis hommikul, vaatas oma jaapani kella, pesi hambaid hiina hambaharja ja ameerika hambapastaga.
Ajas habet saksa habemeajamis-aparaadiga ning pesi nägu prantsuse seebiga, pärast seda kandis näole hispaania habemeajamise järgset geeli.
Keetis rootsi veekeetjas vett ning jõi brasiilia kohvi, kuhu oli eelnevalt lisanud ukraina koort ning ukraina suhkrut.
Siis pani selga itaalia ülikonna, jalga poola sokid ning hispaania kingad.
Olles lõhnastanud ennast prantsuse odekolonniga, sulges välisukse kahe inglise ukselukuga ning istus saksa autosse.
Lülitas sisse jaapani autoraadio, valis raadiojaama „Euroopa“ , mis edastas inglise laulukest ning sõitis vene maanteele.
Sõimates vene keeles vene maantee löökauke ning vene ebatasasusi sõiduteel, ostis vahepeal kaks Big Tasty ja Coca Colat kohalikust McDonaldsist. (vene tekstis два "Биг Тэйсти" и "Кока-Колу" в "Макдональдсе").
Saabus kontori juurde (vene keeles siis „ofis“), parkis auto valvatavasse parklasse (vene keeles „parking“) shveitsi signalisatsiooniga ja kanada videojälgimissüsteemiga.
Sõitis üles soome liftiga, läks oma kabinetti sildiga Turundusosakond (vene keeles „otdel merchendaizinga“), tegi kõne ameerika aifööniga läbi ameerika GSM võrgu, siis lülitas sisse ameerika arvuti IBM (vene keeli AiBiEm) ameerika operatsioonisüsteemiga Windows (vene keeles Vindouz) läks ameeriklaste poolt välja töötatud Internetti ja viis ameerika (tegelikult ladina) tähtedega sisse veebiaadressi ameerika sotsiaalvõrgustikus.
Sisenes enda kontol (vene keeles „akkaunt“) peetavasse blogisse ning kirjutas sinna:
„ME EI LASE LÄÄNEL ORJASTADA VENEMAAD!
EI EUROOPA OKUPANTIDELE!
NEETUD MEERIKLASED MUUDAME RADIOAKTIIVSEKS TOLMUKS!
Ураaa!
Tom 1. detsember 2017 13:06
Vähemalt mehel on julgust tõde tunnistada,see on siiski parem kui vaikida nagu oinas.
meie 1. detsember 2017 12:19
ossid toovad selle probleemi meilegi.
Ratase põues olev Ühtse Venemaa koostööleping kohustab ju seda 1. detsember 2017 13:31
et keskerakond oma ülikõrgete uute maksudega ka eesti rahva Venemaa vaesuse tasemele viiks.
Ja seda teevad suure agarusega kaasa ka need reeturid sotsid ja irlitsid, kes aitasidki alatusega kriminaalse keskerakonna, ILMA RAHVA MANDAADITA, Eestit valitsema /loe hävitama/.
Otsi 1. detsember 2017 15:42
Kremli robottroll 1. detsember 2017 16:21
lülitati sisse,
tema ainus ülesanne on igal võimalikul ja võimatul juhul
saata automaatselt teele need 2 sõna
# otsi abi!
Rohkemat pole talle võimalik sisse programeerida, kuna tema kunstlik aju on mikroskoopilise suurusega.
tõepoolest uskumatu 1. detsember 2017 12:18
et nii suurel maal, kus viljakas muld ja maavarad, elavad sadaviiskümmend miljonit inimest vaesuses st suurem osa neist!
röövkapitalismis 1. detsember 2017 12:58
ei saagi ju teistmoodi olla.
12:58 t o b u l e 1. detsember 2017 13:35
Kas NSVLi ajal valitses ka röövkapitalism, kus sel ajal kõik selle suure liidu rahvad suurimas vaesuses elasid?
Ahjaa, siis valitses ju röövkommunism.
kippar 1. detsember 2017 14:37
Kusekollane ilaeritis kah tööle jõudnud
haloo,äratus 1. detsember 2017 17:55
Eestis elati vaeselt ja lauldi:eile nägin ma eestimaad,suvilaid soome saunasid,uhkeid garaasisid jne.Tallinna kõrtsides maksti bändile 1 loo esitamise eest 10rubla.Mäletan,kui üks rahajõmm tellis Nõmme kõrtsis Tiigrikutsut 10 laulu.Siin elati jah vaeselt,sest oma Suhumi kõrtsi külastades nägin,et sealne taks 1laulu eest oli 200rubla.Keskmine palk eestis oli siis 170 rubla ametlike andmete järgi.Kord tuli juttu ka turistidega Usbekist,kes arvasid eesti kohta,et teil on küll muru lõigatud ja peenrad rohitud,kui raha teil ei ole!Kõik oli õige.
tegelikult 1. detsember 2017 12:03
on venemaa suurim problem rumalus millel puuduvad maailmas analoogid.
1. detsember 2017 13:22
Puha Venemaa advokaadid siin seletamas.
kas Eestis 1. detsember 2017 12:59
ei ole või, miks meil siis ikka ja jälle valitakse samad pätid võimule?
ära soga 1. detsember 2017 13:37
Aga praeguseid pätte pole ju mitte ükski inimene Eestis võimule valinud.
Indrek2 1. detsember 2017 11:53
Vaesus venemaal on siiski tagajärg (nagu ka eestis), põhjus on varastamises.
lugedes ajalooraamatuid 1. detsember 2017 12:04
Varastamine on kindel, aga Venemaa vaesuse probleem on kultuuriline ,see on aegade algusest olnud,pole kuskile kadunud ja inimesed ei osakski ilma selleta elada,NII HARJUNUD ON NAD SELLE kohaliku eripäraga.

1. detsember 2017 11:45
Tean paljusid vingatseid ,riigi kirujaid ja nutmist raha puuduse yle aga minge kylapoodidesse , veetke seal oma pool tundi ,siis n6ete ,kuhu raha tegelikult l6heb. Tehke ise ka midagi aga ei .......masendav ,millele te loodate.
1. detsember 2017 12:26
Külades polegi enam poode, likvideeritud juba. Lähimad poed linnas või alevis 10km.
Daraga ty moja russ 1. detsember 2017 11:43
reku 1. detsember 2017 11:43
Sama ka siin. Eestimaal. Sel põhjusel jooksebki Eesti rahvast tühjaks, et rikkad muutuvad üha rikkamaks, ja vaesed jäävad üha vaesemaks.
seda'nd kah 1. detsember 2017 12:05
Nojah, nagu Indias juba.
vale jutt 1. detsember 2017 11:33
mets ja maa varandust täis, kõik lääneriigid tahtvat nende pudrumägesid lausa sõjaga vallutada!
Mart 1. detsember 2017 11:28
Venemaal pole vaesust, igalpool on ka vaesemaid ja rikkamaid inimesi :)
Jürka 1. detsember 2017 11:45
Venelased (lihtrahvas) on esiteks laisavõitu, teiseks kulub neil palju raha viina peale. Joomine on venelaste sajanditepikkune rahvuslik traditsioon, millest nad iialgi ei loobu.
to Jürka 1. detsember 2017 11:52
kuule ära valeta vastik eestlane.selline!!
11:52, 1. dets 2017-le 1. detsember 2017 12:07
"Joomine on venelaste sajanditepikkune rahvuslik traditsioon,"
Vaat selle vastu sa ei saa.Just panin käest vene süvaajaloo raamatu-uuringu.Nii on.
to 11:52, 1. dets 2017-le / 12:07, 1. dets 2017 1. detsember 2017 12:12
noo ega eestlasedki vähem joo :)
nüüd joovad, 1. detsember 2017 13:02
aga lätlased on tõusnud joodikrahvaks :).
ära valeta Jürka 1. detsember 2017 18:02
Venemaal ei olnud ühtki viinaköökivarasemalt Viina käidi ostmas eestist.Hiljem tehnoloogia kopeeritija ehitati ka venemaale viinaköögid,mis oli täielikult riigi monopol.Kõrtsmikel oli oma viinamüügi norm,mille mittetäitmisel seoti kõrtsmik puu külge ja anti piitsa!Sellest ka ütlemine "kas sa mind austad?"kallab venelane teeklaasi pilgeni täis ja annab sõbrale.
no aga 2. detsember 2017 16:31
lükka väide ümber? Miks siis nii rikkal maal venelased niii kehvalt elavad!? Ära nüüd ütle, et ameeriklased on süüdi!!
1. detsember 2017 11:00
Vene vahule aetud trollid siin kõik järgemööda jauramas. Ei mõju, ei mõju, tegelege oma riigiga ja jätku meid rahule.
Eesti vahule aetud trollid 1. detsember 2017 11:21
EV põhiprobleem on lisaks vaesusele lokkav lauslollus, valitsusametnike seas elu loomulikuks osaks saanud korruptsioon ja onupojapoliitika.Boonusena lisaks veel rahvastiku äravoolu nö paremetale jahimaadele.30a tagune käsumajandusliin Moskva-Tallinn on asendunud Brüssel-Washington-Londin-Berliin -Tallinn liiniga.Vene keelele lisaks oleme saanud kohustusliku inglise keele.Vene migrantidele oleme saamas lisaks värvilist migratsioonimassi.Kala on merest välja püütud, metsad rahaks tehtud, põlevkivi on otsakorral , tööstus sisuliselt puudub jne.Puruvaene koloniaalsete tunnustega kääbusriik ühesõnaga.
1. detsember 2017 11:38
Vau, Te olete ju suisa nagu sm Kingissepp kohe. Õnneks ei vasta Eesti tegelikkuses Teie kirjeldatule, kahjuks on siin ikka veel liiga palju homo soveticusi nagu Teie.
1. detsember 2017 14:17
Paksmagudele ei vasta mitte kunagi tegelikkus kirjeldatule enne, kui giljotiin keskväljakule ei ole veetud.Ajalooliselt tõestatud fakt ms.
diagnoos 1. detsember 2017 18:44
et siis oma peaga mõtlev eestlane on vahule aetud vene troll?
pole 1. detsember 2017 10:58
venemaad - pole probleemi.
las olla 1. detsember 2017 12:07
Pole Venemaal probleemi sellega, pole teistelgi.
no 1. detsember 2017 10:56
hea et meie oleme rikkad, poes ei mingeid kõhklusi, ostame mida süda soovib!!!
1. detsember 2017 11:16
Jutt ei käi meist, vaid Venemaast. Räägid siin teemast mööda.
1. detsember 2017 11:40
Vaesust on igas maailma riigis.Eestlastele taotakse igapäevaselt peakolu sisse, et maamuna kõige vaesem, kultuuritum, agressiivsem jne on naaberriik Vene Föderatsioon.Kentmanni tänavalt tulnud suuniste järgi siis...
11:40 1. detsember 2017 12:10
Noh, eks meie esivanemad nägid seda,kui sõda algas,inimesed rändasid ja pussakad meile sisse vajusid...Julgen öelda, et tõtt rääkisid...Sündis minugi onu ajal,mil vanemad mööda Venet suurt õnne ja ilu ja lubatud rikkust ringi rändasid...
Kas 1. detsember 2017 17:44
Sinu esiesiesiesiesiesiesi jne vanemad Sinule 700 vanusest õnnelikust orjaajast saksa paruni kanna all ka Sinule midagi rääkisid ?Esimese öö õigusest jms

haige rahvas 1. detsember 2017 10:52
Tootku rohkem relvi, siis saavad rikkamaks.
relvade 1. detsember 2017 12:59
müügiga teenitakse riigieelarvesse tulusid ja ostjatest pidi lausa järjekord olema ukse taga.
huvitav 1. detsember 2017 10:49
Meije probleemid tahtsam! Vaatame Miss meil toimib! Venemaale Ise kaite odavad ostma!
1. detsember 2017 10:58
Mida sa patrad siin? Kui Venemaa endine rahandusminister nii ütleb, siis nii ka on. Mis see meie vaesus või rikkus siia puutub. Pealegi, küsige oma vanematelt või kes iganes sovetiajal Eestit üle võtma saadeti, milline oli elu Eestis ja Venemaal.
to näh 1. detsember 2017 11:29
ja Venemaal kõik ministrit oma tööga super hakkama saanud ? :))
to näh 1. detsember 2017 11:32
ja veel sulle nii ilusti oskad Eesti keelt, aga Venemaad kiidad ja sinna ei lähegi elama, kus super ministrid ? :DDD
1. detsember 2017 11:39
Kui Te ütlete "teil", siis miks Te veel Eestis elate? Või olete Leningradi trollivabrikandi ori?
to näh 1. detsember 2017 11:47
??? misasja:))) ära endast troll selline, mul väga normaalne palk. Miks sa mu küsimusele ei vasta
to näh 1. detsember 2017 12:14
ei, mulle ei maksa mitte keegi, olen siin anonüümne, teisek kentmanni ma ültsei ei salli. Kolmandaks ma just pakun, et sa oled siin palagaline näitkes Vene saatkonnast:D
venemaa 1. detsember 2017 10:43
problem on selles , et vene riigil on ainult kaks liitlast - duraki I dorogi !
Keskpank 1. detsember 2017 10:39
Pole suuremat vaesuse mootorit kui keskpank ja inflatsioon.
valikute küsimus 1. detsember 2017 10:39
Kui Itaaliaga samas mahus majandusega riigi raha läheb suuremas osas sõjatehnika arendamisele ja tootmisele, siis ei saagi rikas olla. Aga vähemalt hing on rahul, kui teised kardavad!
Room 1. detsember 2017 10:57
Sõjatehnika arendamine ja tootmine ei pruugi olla kahjumlik. Tõusis ju Venemaa sel aastal jälle maailma suurimaks relvamüüjaks.
Õige on aga see, et kulutused sõjaväele ja mitmel rindel sõdimisele on proportsionaalselt üle mõistuse suured. Ometi peaks neil olema meeles miks lagunes NLiit. Ükski riik ei suudaks pikalt vastu pidada 30% sõjalistele kulutustele SKPst. Enamus Euroopa riike kulutab sõjalistele kulutustele alla 2% SKPst!
Mõni aasta tagasi soovitas üks vene rahandusminister vähendada sõjalisi kulutusi. Vaevalt see mees enam ametis on. Kudrin see ei olnud.
Vaesus on sellepärastt ett kudrini taolised vargad koorivad kõik endale 1. detsember 2017 10:32
sama 1. detsember 2017 10:24
Kirjutad Peterburi trollivabrikust? 1. detsember 2017 10:50
Kriba rohkem kommentaare, saad rikkaks.
alf 1. detsember 2017 10:20
Eestis asuv 5 kolonn on pidevalt ässitanud venemaad eesti riigi vastu: küll topelt tollide, väidetavate venelaste tagakiusamiste, kõigile eestlastele fashistide nime sildistamiste ja venelaste diskrimineerimisel. Karma on pöördunud nüüd venemaa enda vastu, kus välisriigid on kehtestanud sanktsioonid venemaale, mis on üpris tõhus vahend. Kannatab kahjuks siiski lihtrahvas, aga see on venemaa poliitika tagajärg.

mina 1. detsember 2017 10:19
Mis vaesus kui relvastusele lähevad meeletud rahad!
Venemaal pole probleeme 1. detsember 2017 10:19
Kahjuks on Venemaa ise probleem, kogu inimkonnale.
Meil 1. detsember 2017 10:13
on rikkust ainult Loode Eestis.
probleem on hoopis selles, 1. detsember 2017 07:58
et Venemaal pole ühtki purjetajat panna rahandusministriks!
1. detsember 2017 07:34
venemaa suurim probleem 1. detsember 2017 05:57
on et seal elavad venelased
naer 1. detsember 2017 19:00
vargad ametnikud ja kohtunikud .
aga 1. detsember 2017 05:07
kremli trollile 1. detsember 2017 10:51
Ma usun, et teil on seal Peterburi trollivabrikus hullem.
1. detsember 2017 10:59
Mida sa vahutad, troll.
aga 1. detsember 2017 18:43
Eestlane olen.Laheksingi Venemaale ,aga raha ei ole viisa jaoks.Ehk annad laenu?
to aga 1. detsember 2017 11:33
oled sa Venemaal elanud, et tead, et meil hullem ?
milleks elada seal 1. detsember 2017 12:13
Venelased käivad seal ju sugulasi vaatamas---räägivad.
RAA 1. detsember 2017 00:33
On eestiski peresid kes poes peavad mõtlema et pere toitmisega toime tulla.
RUU 1. detsember 2017 08:39
Eestis on väga palju peresid, kes peavad mõtlema, mille eest üldse poodi minna, sest raha ju pole.
Meie vaesusele on veel lisaks suureks probleemiks ajude amerikaniseerumine, ehk teisisõnu arutlusvõimeta ja kuuleka inimese loomine.
to RUU 1. detsember 2017 10:17
Püsi teemas. Artikel polnud Eestist vaid Venemaast.
1. detsember 2017 10:59
Et positiivne oleks, kui kõigi eestlaste ajud oleks venestunud? Unistage aga.
Room 1. detsember 2017 11:01
Kui vaatad palju Vene TV propagandasaateid, siis proovi rakendada oma arutlusvõimet!
10:59 1. detsember 2017 12:14
Ära tule seletama,kui sa teemast rääkida ei taha ja vahutama lähed.Mine muude artiklite juurde siis.
aga 1. detsember 2017 12:26
Siis peaks tegema artikkleid Eestist.
aga 1. detsember 2017 21:24