Eesti uudised

Janek Mäggi: inimesele ei saa panna süüks lähikondlaste tegusid (59)

Marvel Riik, 30. november 2017 13:22
Janek Mäggi.Foto: Teet Malsroos
Suhtekorraldaja Janek Mäggi sõnul ei saa majandusminister Kadri Simsonit panna koos tema elukaaslase Teet Soormiga, keda süüdistatakse omastamises ja rahapesus, ühte patta. „Igaüks peab oma tegude eest ise vastutama,“ ütles Mäggi. 

„Kui inimene pole ise milleski süüdi ja teda ei ole milleski süüdistatud, siis ei saa talle tema kõikide lähiringi inimeste süütegusid süüks panna,“ kommenteeris Mäggi majandusminister Kadri Simsoni olukorda, kes on oma elukaaslase Teet Soormi kuriteokahtlustuste tõttu pandud küsimuse ette, kas poliitikul on eetiline ministrikohal jätkata.

Samal teemal

Teatavasti pidas keskriminaalpolitsei kinni HKScan Estonia ehk Rakvere lihakombinaadi endise seakasvatusdivisjoni direktori Mati Tuvi ja sama firma endise juhi Teet Soormi, keda kahtlustatakse omastamises ja rahapesus. Omastamised ja rahapesud puudutavad aastaid 2010–2016. Kadri Simsonit ja Teet Soormi on koos nähtud alates 2015. aastast.

„Selle avaliku info põhjal, mis meile teada on, ei näe ma, et saaks nõuda [Simsoni] tagasiastumist. Sa ei saa vastutust võtta kõikide oma pereliikmete tegude eest, millega sa seotud ei ole,“ ütles Mäggi. „Igaüks peab oma tegude eest ise vastutama.“

Mäggi toob Simsoni olukorda pehmendava paralleeli töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski näol, kelle isa Olegi süüdistas Läti prokuratuur 2016. aastal altkäemaksu andmises. Ka toona oli Ossinovski minister, kuid tagasi ta ei astunud.

„Loomulikult, kui minister on süüdi või teda süüdistatakse, siis on olukord teine,“ lisas Mäggi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee