Krimi

Kohus mõistis skandaalse Liis Haaveli taas süüdi (41)

Toimetas Liis Vaksmann, 30. november 2017 10:52
Elois-Catherine Haavelile (endise nimega Liis Haavel)Foto: Karin Kaljuläte/Ekspress Meedia
Harju maakohus otsustas tänasel kohtuotsuse väljakuulutamisel Elois-Catherine Haaveli järjekordses süüasjas süüdi tunnistada karistuskokkuleppes.

Elois-Catherine Haavelile (endise nimega Liis Haavel) mõisteti karistuseks kolm aastat vangistust, millest kuulub ärakandmisele kuus kuud. Ülejäänu on tingimisi. Aga kuna ta võeti vahi alla 1. juunil, siis vabaneb ta vanglast juba homme. Ülejäänud vangistust ei pöörata täitmisele, kui naine 2 aasta ja 6 kuulise katseaja jooksul ei pane toime uut kuritegu ning täidab talle käitumiskontrolli ajaks pandud kontrollnõudeid ja kohustusi. Näiteks ei tohi Haavel kohtuda oma ohvriga ning peab talle tasuma tsiviilhagi suuruses 27 267 eurot. Lisaks tuleb tal menetluskuludena tasuda ka 705 eurot.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistas Haavelit selles, et naine tuvastamata aegadel, kuid ajavahemikus detsember 2016 kuni mai 2017 kasutas korduvalt ilma kannatanu nõusolekuta tema isikut tuvastavaid isikuandmeid eesmärgiga luua temana esinemise teel temast teadvalt ebaõige ettekujutus ja varjata enda poolt toime pandavat kuritegu. Sedasi käitudes tekitatud ta kannatanutele kahju vähemalt 50 000 euro väärtuses.

Samal teemal

09.12.2019
VAATA, VÕRDLE JA VALI: saripettur Liis Haaveli välimus on sama heitlik kui Eesti ilm
24.11.2017
Kelmuses kahtlustatav Haavel läks laste pärast prokuratuuriga kokkuleppele
14.11.2017
Liis Haaveli uus süüasi võib laheneda kokkuleppekaristusega
29.09.2017
Kohus hakkab Liis Haaveli uut kelmussüüdistust arutama aasta pärast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee