Eesti uudised

LAPSEVANEMAD HARKU RÖÖVISKANDAALIST: „Vabandame siiralt kõigi ees, keda juhtunu puudutas.“ (22)

Õhtuleht.ee, 29. november 2017 19:40
Õhtuleht, 26. november 2017.Foto: Õhtuleht / Vida Press
Pereema kirjutas nädalavahetusel sotsiaalmeediasse postituse, justkui oleks tema poeg Harku vallas mitmeks tunniks ära röövitud. Politsei lükkas kuriteo toimumise aga peagi ümber. Eile selgitasid poisi vanemad Harku valla Facebooki kontol, millest segadus tekkis ning vabandasid paanika külvamise eest.

Õhtuleht avaldab lapsevanemate selgituse täismahus.

Samal teemal

„Soovime selgitada 24.11.2017 Facebookis, Harku valla kogukonna foorumis tehtud postituse tagamaid ja vabandada selle tagajärgede pärast.
Kui laps oli sel päeval koolist oodatust hiljem koju jõudnud ja tavapärasest väga erinevas olekus, uurisime vanematena selle põhjuse tagamaid. Selgitusi kuuldes tegime seda, mida iga lapsevanem ilmselt teeks - pöördusime Tallinnasse politsei poole abi saamiseks (Rahumäe tee 6).

Et tööpäev oli läbi, tundus, et juhtumile ei reageeritud piisavalt kiirelt. Sel hetkel teadsime, et meie laps on sattunud kohutavasse õnnetusse ja vajasime reaalselt abi. Seepärast otsustasime ise tegutseda ja otsida juhtunule pealtnägijaid postituse abil.

Pühapäeval selgus tõsiasi, et lapse kirjeldatud vahejuhtumit ei ole toimunud. Oleme õnnelikud, et seda ei juhtunud, kuid väga löödud, et laps üldse midagi sellist välja mõtles.

Selles olukorras saame vaid paluda siiralt vabandust kogukonna ja nende ees, kes meile kaasa elasid, sellise segaduse pärast. Kuid samas usume, et iga lapsevanema esmane reaktsioon on soov tagada oma lapse turvalisus. Ühtse perena tegeleme selle probleemiga pereringis ja täname valda pakutud nõustamise ja abi eest. Praegu on meil hingeliselt raske ning vajame aega tagajärgedega tegelemiseks.

Meie suurim tänu neile, kes olid meile toeks ja jäid meie kõrvale. Täname.
Samuti vabandame siiralt kõigi ees, keda juhtunu puudutas, kellele see haiget tegi, kelle seas see hirmu külvas, kogu oma kogukonna ees. Me vabandame teie kõigi ees.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee