Juhtkiri

Juhtkiri | Sotsiaalmeedias sündinud müüt valgest kaubikust (7)

Õhtuleht.ee, 29. november 2017, 17:19
Foto: MATI HIIS
Sotsiaalmeedia ja eriti Facebook on paljude inimeste jaoks saanud kiireimaks vahendiks, kuidas võimalikult vähese vaevaga saada just neid huvitavat informatsiooni. Kuid mis sobib linna parima söögikoha väljaselgitamiseks või kadunud võtmekimbu leidmiseks ei sobi kohe kindlasti võimaliku kuriteo uurimiseks. See viimane peab alati ja esimeses järjekorras jääma politsei tööks, nagu näitas ilmekalt ühe mureliku ema postitusest alguse saanud lugu väidetavast lapseröövist, mis tegi ärevaks mitte ainult Harku valla lapsevanemaid.

Tagantjärele tarkusena ja just politsei uurimistulemusena teame, et valge kaubikuga liikunud inimröövlid olid lapse fantaasiavili ja ema avalik palve leida juhtunule tunnistajaid seega igas mõttes ennatlik. Ent kui kollektiivne tõeotsing on juba kord alanud, on seda pea võimatu peatada – isegi kui esialgne postitus kustutada.

Murelikku ja ärevil lapsevanemat võib inimlikult mõista, kuid küsimusele, kuidas tulnuks ise samas olukorras (või midagi muud kahtlast märgates) käituda, saab olla vaid üks vastus: teatada kohe politseisse ja seni kuni ametkonnad pole näinud vajadust abipalvega laiema avalikkuse poole pöörduda, neid selles mitte ise edestada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee