Eesti uudised

Jüri Ratas: kodakondsuse taotlemine peaks lihtsam olema neile, kes on elanud siin enne taasiseseisvumist

Maarit Stepanov, 29. november 2017 16:24

75 KOMMENTAARI

j
Juhan./ 30. november 2017 16:04
Miks ei kasutata koolides keeleseadust, tunnid riigikeelsed ja ainult teatud tunnid võõrkeelsed nagu soomes.
m
mitte.../ 30. november 2017 11:06
...keegi ei anna MEILE vastuseid,tehakse nägu,et polegi probleemi. mingi kont meile hammaste vahele visatakse,näiteks viimane :"Keeleinspektsioon käis kontrollimas "Jõuluturgu" Raekojaplatsil. Ja siis---see inspektsioon on hambutu suitsukate,ei õigusi (ainult ettekirjutised ja pisikesed trahvikesed---ega muidu saa Tallinnas püsida riigiametis umbkeelne ja ülbelt venemeelne koolidirektor) ega otsest kohustust-tulemused on ju näha---25 aastat ja 0 tulemust. ja nii ongi domineerivad sõnavahtu uppuvad tõed.
k
kas...../ 30. november 2017 10:40
...siin võetakse kuulda (arvestatakse) inimeste arvamusega??? Isegi ajalehed kustutavad kommentaare oma suva järgi. eriti neid,mis puudutavad venelasi. Kas siin oli okupatsioon?? Oli! Selle on hukka mõistnud nii USA (kes hoidis alles meie riigi järjepidevust) kui Euroopa enamus riike. Kui oli okupatsioon---siis kuidas ikkagi nimetada neid venelasi,kes siia tulid Kremli kuulekateks käsutäitjateks (etniline puhastus ja ümberrahvastamine---Stalinil oli tegelikult plaan meid kõiki küüditada,nagu tehti Krimmi tatarlastega ja nüüd on tänu sellele seal "Naša!") MIks ei püütudki EEstis rakendada Genfi Konventsiooni artiklit 49,vastupidi alalised elamisload ja siis KOV,idel valimisõigus , miks oli Meri nõus siia jätma vene sõjaveteranid,isegi kiirkorras erruläinud noored ja keskealised. Praegu pressitakse meile kõigi vahenditega peale (kasutades nn. "arvamusliidreid" ja poliitikute lühinägelikkust,kes alluvad vastuvaidlematult nii MOskvast kui Brüsselist tulnud korraldustele. Mitte keegi ei vastuta tuhandete Venemaa venelaste jätkuvat ekspansiooni siia. Mitte keegi ei anna neile muret valmistatavatele küsimustele vastuseid. Miks see nii on,kes on selle taga,et siin järjest valjemini kostab vene keel,mitte ei suurene riigikeele kasutusala. loodan,et ei solvanud kedagi ja tahaks lihtsatele küsimustele ,lihtsaid vastuseid.
p
päkapikk/ 30. november 2017 10:09
Mis tähendab lihtsam, iga inimene kes saab kodakondsuse PEAB oskama eesti keelt ja olema lojaalne eesti riigile, nii lihtne see ongi.
p
pensionär/ 30. november 2017 12:18
Kogesin hiljuti, et Lasnamäe Maxima poes ei saa eesti keelega hakkama. Ma pole selle piirkonna alaline elanik,käin vaid tuttaval külas. Otsisin suures poes leivariiulit ja küsisin vormiriietusega saalitöötajatelt eesti keeles. Mulle ei vastatud, vaid astuti eemale. Ma ei proovinud teadlikult küsida vene keeles. Tuli leppida teadmisega , et pealinnas ei saa riigikeelega hakkama isegi kõige tavalisi oste tehes.
v
vanamemm/ 30. november 2017 08:40
....mitte üheltki poliitikult ei saa vastust küsimusele :"Genfi KOnventsiooni artikkel 49 mitte rakendamisest Eestis!" M.V.d Stoel pressis Laarilt välja kõigi okupantide siiajätmiseks. L.Meri jättis Jeltsini survel siia meie esivanemaid otseselt tapnud vene sõjaväepensionärid,ka kiirkorras erruläinud suhteliselt noored. Loodi viljakas pinnas konfliktide tekkeks ja nagu näha eestlastele pideva pressingu avaldamiseks. nemad pole süüdi? Aga kas eestlased on süüdi---et võeti meilt ära meie riik,lõhuti meile omane majandusmudel ja kui siin keegi mainis,et Kesk-Aasia vabariikidest lahkusid venelased sellepärast,et suures üleliidulised tehased suleti,aga miks nad siit ei läinud samal põhjusel. Lihtsalt sealsed juhid teadsid,et kus on venelased seal on probleemid ja pidev oht ebastabiilsuse tekkeks. Mitte mingeid "kingitusi" neile---hoopis mõistlikum oleks teha selles osas koostööd Venemaaga,et aidata neid siit lahkuda (eriti venemaa kodanikel ja venelastest "hallipassimeestel). Usun,et see abi tuleks meile odavam kui pidevad sisepinged ja eestlaste allusurumine,et me lõpuks nõustuksime etnilise puhastuse ja selle territooriumi ümberrahvastamisega. Igal aastal lastakse sisse Venemaalt,lisaks juba olemasolevatele, z-6000+ ukrainlased. Seega eestlastel tegelikult siin tulevikku ei ole.
a
agressori lepingupartner/ 29. november 2017 21:33
Leping agressor putini parteiga kohustab. Ratas hoiab ju suure hoole ja armastusega seda lepingut oma külmikus.
h
Heldur72/ 29. november 2017 21:33
Ah, ära soki! See ongi lihtne ja selline populistlik plära võiks olla piinlik, ise veel Eesti mees või nii.
k
kolla/ 29. november 2017 21:21
Taotlemine võiks lihtsam olla aga saamine tuleb tüki keerulisemaks teha.

m
Mille poolest,/ 29. november 2017 20:55
see praegu nii keeruline on? S.rattas seda ei jaga, et värsket kodakondsed annavad oma hääli hoopis mihhaillidele ja Y-kanadele, ja tema ise jääb pukist ja kynast ilma.
p
piinlik vaadata/ 29. november 2017 20:47
kuidas seda rämedat ratast vindiga oma rahva peesse keeratakse. Enne iseseisvust siia trüginud peaks omast vabast tahtest ammu keele selgeks saanud olema, samuti oleks loomulik, et nad oma passi oleks õige vastu vahetanud, puht kodumaa armastusest. Aga kuna seda viimast ei ole, ei maksa lojaalsust neilt oodata, eks minge rääkige nendega seal bussipeatuses, saate kuulda, mis nad sellest riigist ja rahvast siin arvavad.
j
ja/ 29. november 2017 19:58
tegelikult on see teema nagu lasteaialaste vana mäng. Mäletate seda, kus iga asja peale tuli öelda: "...., aga osta elevant ära!" Praegu on kujunemas tõsine valitsuskriis, sest majandusministri elukaaslane on saanud tõsise kahtlustuse. Normaalses ühiskonnas oleks majandusminister juba tagasi astunud ja valitsusjuht ei otsiks asendustegevust, vaid otsiks uut sobivat ministrikandidaati! Kodakondsusteema on suurepärane kont, mis pööblile närimiseks visati, et ei pandaks tähele tema kõrget erakonnakaaslast.... Aga - mitte kõik ei ole pontud, kellele paljast konti saab visata!
k
karmid tingimused/ 29. november 2017 19:35
1. Inimesed, kes on elanud siin enne Eesti taasiseseisvumist 20. augustil 1991.
2. Need inimesed peaksid ... vastama veel mitmele tingimusele: olema vähemalt 15-aastased, ...
Inimesed, kes on Eestis elanud ca 28 aastat, peavad olema vähemalt 15 aastased.
Tänu IRLitsikutele on see mõttetark EV peaminister.
t
30. november 2017 08:46
Tänu reeturite IRLitsikutele ...ja SOTSIDELE!
e
eriti/ 29. november 2017 19:17
neile okupantidele, kes 40-dal püssiga tulid ja neile, kes peale sõda siia uut korda valvama jäid
l
lol/ 29. november 2017 18:47
keskkriminaalist abiratas omas mahlas.
n
no mida siin jälle küll modereeriakse= Faktid ei meeldi?/ 29. november 2017 18:31
Kohe peale EESTI VABARIIGI TAASISESEISVUMIST oleks tulnud rakendada Genfi konventsiooni artiklit 49, mille järgi peavad okupeeritud territooriumitele üle viidud võõrriigi okupantidest tsiviilisikud koos okupatsioonuvägedega lahkuma, kui okupatsioon lõpeb.
Kuna taasiseseisvunud Eesti Vabariigi esimeses valitsuses olid enamuses ENSV endised Toompea kommunistid, kes Laari suurest vastuseisust hoolimata, seda vene tsiviilokupantide väljasaatmist Eesti NSV endiste kommunistide ja Kremli käsul igat moodi ära hoiti.
Laar oli ÜKSI täiesti võimetu selle ülekaaluka kommunistidekarja vastu!
Ja nii seda venelaste väljasaatmist Eestist muidugi ei toimunudki.
j
järg/ 29. november 2017 18:41
Peale NSV kokkukukkumist tegid Vene tsiviilelanike väljasaatmist kõik endised Kesk-Aasia NL liiduvabariigid.
Kasahhid, usbekid, turkmeenid ja teised Kesk-Aasia poliitikud saatsid peale SSSR-i kokkukukkumist kõik venelased (koos segaabieludest poluvernikutega) ja ka muulastest kommunistidega (nagu ka kommunistid Kõlvartid) oma riigist välja.
Kõik venelased (loe okupandid) saadeti nendest riikidest välja. Ka muust rahvustest agaralt tegutsenud kommunistid, olid nad siis venemaa-sakslased või venemaa-eestlased, saadeti maalt välja.
Venelastele ja kommunistidele anti lahkumiseks aega üks nädal, kaasa võtta tohtisid nad ainult kohvrid, siis pidid nad selle riigi piiridest, kus nad elasid, lahkunud olema.
Kui ei, siis saadeti need tapiga riigist välja.
Ja siis ei haukunud selle peale üks koer ka mitte.
t
to 18.41/ 30. november 2017 03:38
ära moonuta fakte,peale n.liidu kadumist said kõikidest sealsetest tippkommunistidest-parteisekretäridest (eluaegsed) presidendid kes ümbritsesid end endistest kommunistidest kaaskonnaga ja venelased lahkusid sealt seetõttu,et kadusid üleliidulised tehased,mis tootsid moskva,leningradi ja muu n.liidu jaoks kaupa ja kadusid seega ka töökohad.Praegu on Moskva ja S-Peterburg paksult täis usbekke,tadžikke,kirgiise,jt kes otsivad hoopis ise venemaalt tööd,sest oma riigis on meeletu tööpuudus.
S
valitsuse vead / 29. november 2017 18:52
See et venelased siia Eestimaale jäeti oli ESIMENE ja suurim poliitiline viga, mida esimene EV valitsus üldse teha sai.
TEINE EV valitsuse VEEL SUUREM VIGA oli see, et endistele okupantidele anti KOVi hääletamisõigus!
KOLMAS JA VEEL HULLEM VIGA – venelastele ja nende lastele antakse nüüdse venemeelse valitsuse poolt erilise lahkuse ja soodustustega veel Eesti Vabariigi kodakondsust.
j
29. november 2017 19:23
Ja seda kõik teeb Ratas selleks, et Eesti passiga venelased Riigikogu valimistel keskerakonnale ja Ratasele oma hääled annaksid.
Muidu, ilma EV passuta neil Riigikogu valimistel valimisõigust ei ole.
Ilma venelaste häälteta on aga nii Ratas kui ka see kriminaalne ja venemeelne keskerakond Eesti riigi poliitmaastkult kadunud nagu halvalõhnaline udu.
t
to 18.31/ 30. november 2017 01:42
mis okupatsioonist sa räägid,usa ja uk leppisid ju 2.maailmasõja ajal Jalta ja Teherani konverentsidel staliniga kokku ja allkirjastasid ka vastava paberi,et eesti kuulub n.liidule ja 1940a astusime ise vabatahtlikult n.liidu koosseisu (vaata tollaseid kroonikakaadreid toompea saalist),seega ise astusime ja ,,sõbrad'' usa ja uk kiitsid kõik selle heaks.
a
ahastusega peab nentima ja küsima MIKS?/ 29. november 2017 18:27
Kohe peale EESTI VABARIIGI TAASISESEISVUMIST oleks tulnud rakendada Genfi konventsiooni artiklit 49, mille järgi peavad okupeeritud territooriumitele üle viidud võõrriigi okupantidest tsiviilisikud koos okupatsioonuvägedega lahkuma, kui okupatsioon lõpeb.
Kuna taasiseseisvunud Eesti Vabariigi esimeses valitsuses olid enamuses ENSV endised Toompea kommunistid, kes Laari suurest vastuseisust hoolimata, seda vene tsiviilokupantide väljasaatmist Eesti NSV endiste kommunistide ja Kremli käsul igat moodi ära hoiti.
Laar oli ÜKSI täiesti võimetu selle ülekaaluka kommunistidekarja vastu!
Ja nii seda venelaste väljasaatmist Eestist muidugi ei toimunudki.
Vene tsiviilelanike väljasaatmist tegid aga kõik endised Kesk-Aasia NL liiduvabariigid.
Kasahhid, usbekid, turkmeenid ja teised Kesk-Aasia poliitikud saatsid peale SSSR-i kokkukukkumist kõik venelased (koos segaabieludest poluvernikutega) ja ka muulastest kommunistidega (nagu ka kommunistid Kõlvartid) oma riigist välja.
Kõik venelased (loe okupandid) saadeti nendest riikidest välja. Ka muust rahvustest agaralt tegutsenud kommunistid, olid nad siis venemaa-sakslased või venemaa-eestlased, saadeti maalt välja.
Venelastele ja kommunistidele anti lahkumiseks aega üks nädal, kaasa võtta tohtisid nad ainult kohvrid, siis pidid nad selle riigi piiridest, kus nad elasid, lahkunud olema.
Kui ei, siis saadeti need tapiga riigist välja.
Ja siis ei haukunud selle peale üks k o e r ka mitte.
.jepp, algul ei saa vedama, pärast ei saa pidama... / 30. november 2017 08:54
algul modereeritakse ja modereeritakse, siis ootad, ootad, mida ei ilmu, on kommentaar, siis kirjutad uuesti...jälle ootad ja ootad... ja siis virutatakse kommentaarid kohe kolmekordselt letti

m
29. november 2017 18:15
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
Jüri, sina või?/ 29. november 2017 18:22
no, nüüd kokkus üks "tark" estofoobist kesik siin tagataskust välja.
Brüssel!
hahaa, seda juttu võid sa oma mitte eestikeelt valdavale babuuljale jutustada.
1
18:15 / 29. november 2017 18:32
k
Ka siis poleks hullu/ 29. november 2017 20:18
Kreml pole kole koht, aga sinu pea on tagumikus.
e
Ei mingit kodakondsust/ 29. november 2017 18:09
neil on oma kodumaa alles veel,meil p0le kusagile minna.EESTIMAA jäägu ikka eestlastele ma arvan nii.
i
ikka ja jälle peab seda nentima/ 29. november 2017 18:07
Kohe peale EESTI VABARIIGI TAASISESEISVUMIST oleks tulnud rakendada Genfi konventsiooni artiklit 49, mille järgi peavad okupeeritud territooriumitele üle viidud võõrriigi okupantidest tsiviilisikud koos okupatsioonuvägedega lahkuma, kui okupatsioon lõpeb.
Kuna taasiseseisvunud Eesti Vabariigi esimeses valitsuses olid enamuses ENSV endised Toompea kommunistid, kes Laari suurest vastuseisust hoolimata, seda vene tsiviilokupantide väljasaatmist Eesti NSV endiste kommunistide ja Kremli käsul igat moodi ära hoiti.
Laar oli ÜKSI täiesti võimetu selle ülekaaluka kommunistidekarja vastu!
Ja nii seda venelaste väljasaatmist Eestist muidugi ei toimunudki.
Vene tsiviilelanike väljasaatmist tegid aga kõik endised Kesk-Aasia NL liiduvabariigid.
Kasahhid, usbekid, turkmeenid ja teised Kesk-Aasia poliitikud saatsid peale SSSR-i kokkukukkumist kõik venelased (koos segaabieludest poluvernikutega) ja ka muulastest kommunistidega (nagu ka kommunistid Kõlvartid) oma riigist välja.
Kõik venelased (loe okupandid) saadeti nendest riikidest välja. Ka muust rahvustest agaralt tegutsenud kommunistid, olid nad siis venemaa-sakslased või venemaa-eestlased, saadeti maalt välja.
Venelastele ja kommunistidele anti lahkumiseks aega üks nädal, kaasa võtta tohtisid nad ainult kohvrid, siis pidid nad selle riigi piiridest, kus nad elasid, lahkunud olema.
Kui ei, siis saadeti need tapiga riigist välja.
Ja siis ei haukunud selle peale üks koer ka mitte.
Mis probleemid ja jamad meil venelastega siin kogu aeg on toimunud ja toimub, seda teab, kogeb ja näeb meist igaüks. - vene intrid Toompeal, pronksöö, eestikeelsest õppest keeldumised, venemeelsed ja venekeelsed riigikogus ja ka nüüd veel valitsuses, toimub järjekindel venestamispoliitika ja õõnestustöö jne.
Eestis elavates venelaste kriminaalsusest ei tasu rääkima hakatagi, see on lausa kõrgtippudes juba.
See et venelased siia Eestimaale jäeti oli ESIMENE ja suurim poliitiline viga, mida esimene EV valitsus üldse teha sai.
TEINE EV valitsuse VEEL SUUREM VIGA oli see, et endistele okupantidele anti KOVi hääletamisõigus!
KOLMAS JA VEEL HULLEM VIGA – venelastele ja nende lastele antakse nüüdse venemeelse valitsuse poolt erilise lahkuse ja soodustustega veel Eesti Vabariigi kodakondsust.
v
Vastupidi!/ 29. november 2017 17:59
Mitte lihtsustatud korras,vaid just keerulisemas korras!Ma ei usalda absoluutselt siinseid slaavlasi,üksikud erandid välja arvatud.Täpselt samuti,nagu minusse süstiti vanema põlvkonna poolt vaenulikkust kõige venepärase vastu,teevad siinsed muulased samuti oma mätta otsast vaadatuna.See ilmneb alati näiteks 9 mail kui nad pronksjunni juurde kogunevad.Reaalselt sõjas käinuid on nende hulgas mõni üksik,ülejäänud mass on kõik peale sõda sündinud aga kisab täpselt samas taktis kui eelnenud põlvkondade okupandid!
l
loogika puudus/ 29. november 2017 18:48
peaministril. Mida kauem inimene siin on elanud, seda rohkem peaks ta oskama kohalikku keelt. Kui ikka veel ei oska, siis seda vähem on ta järelikult olnud huvitatud siinsest elust ja ei huvitu ka edaspidi. Ainult potentsiaalseid ja tänulikke valijaid, kes ööd ega mütsi millestki ei jaga saaks KE sellise võttega juurde.
o
on/ 30. november 2017 01:01
seda eesti keelt sillamäel või narvas vaja...saavad edaspidi ka läbi ilma keelt õppimata, peaasi, et noored suunata eesti keelt kõnelevatesse keskkondadesse, siis kinnistub neil keel ja ka lävimine paraneb.
m
Ma/ 30. november 2017 06:56
ei taha,et slaavlased eestlastega üldse liiga tihedalt läviksid!Eesti on just seoses selle nn.lõimumisega alla käinud ja need haavad ei parane iialgi.Ma ei pea mingil juhul võimalikuks eestlaste abiellumist venelastega jne.Või võtame näiteks narkomaania ja aids.Venelased kipuvad ennast süstima,eestlased tarvitavad aga tablette.See on üldiselt nii,mitte,et sellest trendist poleks kõrvalekaldeid.Aids levib samuti süstalde kaudu.Ja kui eestlastel ja slaavlastel poleks mingit läbikäimist-oleks aids meie hulgas samuti hoopis vähem levinud.Millegipärast ei tooda statistikas kunagi välja,mis rahvusest ja kui palju on viirusekandjaid!?
a
Arvan,/ 30. november 2017 13:01
et Sillamäel või Narvas tahetakse osata rohkm eesti keelt, kui Lansamäel. Ida-Virumaal tahetakse eristuda idapiiri tagustest rahvuskaaslastest. Keelte oskus on eristumisel oluline näitaja
i
inimene/ 29. november 2017 17:57
Ei läinud läbi, kirjutasin pikemalt, et lojaalsus, riigikeeleoskus ja aastatepikkuooteaeg.
i
inimene/ 29. november 2017 17:54
Kodakondsuse saamine tuleb väga raskeks teha, inimene peab üles näitama riigile lojaalsust, olema riigile ustav, oskama hästi riigikeelt, vat siis saab alles teda tema avalduse põhjal panna järjekorda ja see peab ka mitmeid aastaid olema, Nagu on teistes riikides see kord. 10 aastat on vist Soomes, enne ei saa mingit kodakondsust ja USA kohta ei julgegi öelda, mitu aastat seal on ootel.
e
29. november 2017 17:48
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
r
Rataga Juri/ 29. november 2017 18:04
must ei taha siia tulla nad saadetakse
m
mustale ekrelasele / 29. november 2017 18:09
enne üks või 10 musta, kui 300 000 tiblunni
s
salliv tolerast/ 29. november 2017 17:47
Eriti lihtne peaks see olema neile, kes eesti keelt ei oska rääkida.
Tegelikult ma ei süüdista venelasi eesti keele mitte oskamises, vaid poliitikuid, kes on loonud sellise olukorra, kus ei pea oskama eesti keelt.

r
Ratas on tark/ 29. november 2017 17:45
Ta teab, et ilma venelaste häälteta kukub nii tema kui ka tema kriminaalne keskerakond Riigikogu valimistel nagu edgari mädakartul.
Sellepärast Ratas tahabki nüüd kiiresti-kiiresti Eesti Vabariigi passi/ kodakondsust kohe hõbekandikul venelastele serveerida.
Ühtse Venemaa koostööleping, mida Ratas suure armastusega ikka veel hoiab, kohustab seda ju tegema.
Sellega saab jürka ju teha ilusa ja suure sammukese ida poole, et EEsti jälle venemaa oblastiks muuta.
NB!
Läti venemeelne erakomd lõoetas juba ammu selle Ühtse Venemaa koostöölepingu.
s
sry, peab olema / 29. november 2017 18:16
u
ussr/ 29. november 2017 17:39
Hallipassi omanikel ei ole Eesti kodakondsusest ei sooja ega külma, kuid Brüssel andis käsu ära lahendada totter olukord, kus väga suur hulk elanike ei saa valida. Nüüd üritab Eesti valitsus jätta mulje, nagu hallipassi omanikele kodakondsuse andmine oleks Eesti valitsuse enda otsus, mitte Brüsseli poolt tulnud käsu täitmine. Peale kodakondsuse andmist venekeelsetele elanikele tuleb järgmisena arutusele vene keele kehtestamine teise riigikeelena, kuna sellega tõuseb vene keelt emakeelena rääkivate kodanike arv, ka Eestis elavad ukrainlased kasutavad pigem vene kui ukraina keelt, ning Euroopa Liidus on mitu riigikeelt täiesti tavaline nähtus. Samad nõudmised on ka Lätile esitatud.
Delfis oli korra isegi Spiegeli tõlgitud artikkelt sel teemal:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/spiegel-eestis-ja-lati-mittekodanikud-elavad-kui-apar...
h
haige oled või?/ 29. november 2017 17:48
Mis Brüsseli käsud!
See libekeel töötab ikka Kremli käsul!
h
Hurraa!/ 29. november 2017 17:36
Kuna see mass eesti keelt oskama ei pea siis järgmisena nõutakse eestlastelt vene keele oskust.
u
Urmas/ 29. november 2017 20:15
Kas praegu eestlased vene keelt oskama ei pea? Vene keele oskus peaks olema elementaarne! Ma ei kujuta ette kuidas ma tööl ilma elementaarse vene keele oskuseta hakkama saaksin! Keeli peab oskama!
n
nii ongi/ 29. november 2017 20:19
aasta kodanikuks upitatud inimene tegelebki eesti lastele vene keele õpetamisega e siis venestamisega
r
ratas !/ 29. november 2017 17:26
sa oled vene inimene! voksal , tsumadan , rossia !
k
KGB,sõjaväelased,kriminaalid jne./ 29. november 2017 17:35
Enamusel on nii Vene pass kui ka hall pass. Miks saime ilma valimisteta nii rumala peaministri?
ä
äärmiselt/ 29. november 2017 17:43
k
kas sa seda siis ei teagi, et / 29. november 2017 17:58
sellise venemeelse peaministri ja kriminaalse keskerakonna saime Eestit valitsema ju reeturite irlitside ja sotside abiga.
Eesti rahvas poleks neid praeguseid, eriliselt rumalaid valitsejaid mitte iialgi valinud.
Ja loomulikult ei vali mitte ükski mõistusega eestlane neid ka mitte edaspidi!
Ainult venemeelsed ja venekeelsed valivad neid.
n
no/ 29. november 2017 19:12
Mina näiteks ümmarguse rattaga luurele ei läheks mitte mingi hinna eest.
y
Ylo/ 29. november 2017 17:22
järgmine tarkpea !!!! poliitikud on mingi eriline liik enne inimeseks saamist. kõigepale oli poliitik siis ahv ja lõpuks inimene järelikult on valitsuses taand areng
j
jajaaah/ 29. november 2017 17:20
parimad näited siin polguolga, jana toom, stalmuhin , kõlvart jnejne.selge, mida seltsimees rat ass plaanib.
a
ar/ 29. november 2017 17:20
kas hr,rattas on haige äkki anname kõigele kodakontsuse kohe eesti keel pole oluline ,oled narkar,rets või terrorist vahet pole,tulge koju hr rattas!!!
r
Raffaello/ 29. november 2017 18:30
Õige! Anname kõigile maailma inimestele Eesti kodakondsuse ja Eestist saab maailma suurim riik.
e
..../ 29. november 2017 17:19
ei saa aru sellest probleemist - 25 aastaga ei suuda inimene oma kodakondsust otsustada, siis ei ole mingi vajadust talle Eesti Vabariigi oma pähe määrida! Ratas peaks täna rääkima hoopis sellest, kelle ta uueks majandusministriks paneb!
j
Jah/ 30. november 2017 00:08
arvan ka nii. Mis tähendab anname? Vägisi surume peale, et võta, võta. Kes on ise olnud huvitatud ja taotlenud see on ka saanud.

t
Triumph des Willens/ 29. november 2017 17:18
Näen siin teenimisvõimalust.
Teen idufirma ja hakkan tahtemeetreid tootma.
Nendega saaks siis mõõta inimeste tahet.
Esialgu prototüüp kahe LED lambikesega indikaatorvahendina -
1. LED näitab kas aparaat on sisse lülitatud (POWER ON)
2. LED läheks siis põlema kui inimesel on selge tahe.
.
Hiljem kui prototüübi käima saan, siis indikaatorvahendit arendan edasi mõõteseadmeks, millel on lisaks LED signaallambikestele ka seieriga skaala, mis annab lihtsal JAH/EI vastuse asemel ka täpsemat informatsiooni tahte tugevuse üle.
n
Nõrk oled./ 29. november 2017 17:46
Mina soovitan, et veel võiks seal LEDidele ja seieritele lisaks olla CRT ekraan (näeb vihasem välja kui LCD) ja otstarve oleks tal näidata näiteks signaali visuaalset kuju mis tahtejõu intensiivsust näitab - no tead küll, nagu PWM modulatsioonil, et näitab duty tsüklit, siis võiks olla veel teinegi, spektaalanalüüsi näitav ekraan, et näeks ka mis valdkonnas ja millises ulatuses igal konkreetsel juhul see tahtejõu sügavus väljendub, noh, nagu bD skaala puhul spektsianalüsaatoril, veel võib lisada ka moonutuste määramise võimaluse, et näeks, millises ulatuses tahtejõud hälbida võib, jne.
a
analog ueber alles/ 29. november 2017 18:17
mind lihtsalt ajas nii muigama see Ratase jutt et inimesel peab olema selge tahe, mis siis oleks eelduseks kodakondsuse andmise protsessil. Kuidas krt ametnik seda aru saama peaks kas isikul on tahe või ei ole, vat seda keegi seletada ei suuda, siis ma ironiseerisingi et tuleks teha mõõteaparaat.
s
selle aretamiseks/ 29. november 2017 18:53
saab EAS-ilt raha küsida. Ma tulen projekti kirjutama. 5% saagist mulle.
p
Putin/ 29. november 2017 17:16
Seltsimees Ratase avaldus on kooskõlas Ühtse Venemaaga sõlmitud protokolliga
n
Nii .../ 29. november 2017 17:34
k
Kodakondsuse../ 29. november 2017 17:16
..taotlemine peaks lihtsam olema neile, kes on elanud siin enne 17. juunit 1940.
n
.../ 29. november 2017 18:53
n
no/ 29. november 2017 19:34
Ratas on kõige targem peaminister eesti ajaloos ja palju jõudu talle võitlemisel igandite vastu,sest meie võtame vastu palju kannatanuid muudest riikidest ja garanteerime neile normaalsed elamistingimused. Ei rassismile, ei diskrimineerimisele.
k
kas/ 29. november 2017 20:01
hullaris pääsetakse ka arvutitele ligi?
n
no/ 30. november 2017 09:48
Huumorist peab ka aru saama, lugege ridade vahelt. Lugupidamisega No.
p
pealesõjaaegsetele/ 29. november 2017 17:15
Kui ÜLDSE,siis neile,kelle ISAD on Eestis juba sündinud.
a
Arvamus/ 29. november 2017 17:15
Kõik toimub vastavalt koostöölepingule Jedinaja Rossijaga
kesikutele/ 29. november 2017 17:15
k
29. november 2017 19:52
kodakondsuse tingimuseks võiks olla roheline kaart.
t
Tonu/ 29. november 2017 17:09
Eesti keele oskus on kõige olulisem tingimus.
p
Pööriöölane/ 29. november 2017 17:01
Oot-oot, mitu sõjaväelast ja agenti Meri siia nüüd jättiski?
j
29. november 2017 17:42
Jättis palju, ajutise elamisloaga. Muidu poleks ju saanud nn. pronksiöödki toimuda, kui muulaste korraldusel ja toetusel. Ansipi lubatud karistused muulastest vandaalitsenutele ja barbaritele jäid tühipaljasteks sõnadeks. Ratas veereb häbi tundmata valel teel. Nii rumal ja rahast ja võimust mõjutatav inimene ei tohiks küll olla Eestis peaminister. Anname aga kodakondsuse kõigiele õnneotsijatele ja kohaliku põlise elnikkonna mutta tampijaile.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee