Eesti uudised

Soorm ja Tuvi vehkisid Rakvere Lihakombinaadist sisse poolteist miljonit

Keskkriminaalpolitsei võttis kinni Kadri Simsoni elukaaslase, keda kahtlustatakse omastamises ja rahapesus 

Asso Ladva, 29. november 2017, 15:59
VEEL NAERATAV: Rakvere Lihakombinaadi endine juht Teet Soorm oli oodatud seltskonnategelane.Foto: Tiina Kõrtsini
Kolmapäeval pidas keskkriminaalpolitsei kinni majandusminister Kadri Simsoni elukaaslase, HKScan Estonia ehk Rakvere lihakombinaadi endise juhi Teet Soormi ja sama firma endise seakasvatusdivisjoni direktori Mati Tuvi, keda kahtlustatakse omastamises ja rahapesus. Minister oli sel ajal Brüsselis arupidamisel.

Riigiprokuratuuri avalike suhete nõunik Kaarel Kallas ütleb, et Kadri Simson ei kuulu kahtlustatavate ringi: “Siiski ei saa välistada, et on teisigi kahtlustatavaid. Prokuratuur ei spekuleeri, kellele võidakse kuriteokahtlustus esitada. Kogutud tõenditest nähtub, et Soormi elukaaslane pole kõnealustest tegudest teadlik ega nendega seotud.“

Veel selle aasta alguses nimetas keskerakondlasest maaeluminister Tarmo Tamm Soormi Maaelu Edendamise SA nõukogusse. See sihtasutus tegeleb võlakohustuste tagamise, laenamise ja maaelu maine kujundamisega.

HKScb Estonia piirdub napi teatega

Samal teemal

„Sisejuurdlus selgitas välja, et varasema juhtkonna rikkumisi on vaja põhjalikumalt uurida. Seetõttu pöördusime politsei poole uurimismaterjalidega,“ teatab pressiteate vahendusel HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere. Ettevõttelt ei õnnestu rohkem välja pigistada. Firma kommunikatsioonijuht ei lasku ajakirjanikuga vestlusesse, sest neil polevat midagi lisada.

HKScani eelmise aasta novembris korraldatud kontroll näitas, et firma juhid ostsid tooteid ja teenuseid firmadelt, mis kuulusid nende sugulastele, lähikondsetele või suisa neile endile. Sisejuurdlus tegi kindlaks, et selliste lepingute koguväärtus oli 2013. kuni 2016. aastani umbes 28 miljonit eurot. Vihje alusel algatatud sisejuurdlus päädis Soormi, Tuvi, linnukasvatusdivisjoni direktori Lauri Kallikormi ja seakasvatusdivisjoni tehnikajuhi Hindrek Smidti vallandamisega. Samuti tehti mitmele töötajale hoiatus ettevõtte varaga hooletult ümberkäimise pärast.

HKScani juht Jari Latvanen ütles toona prohvetlikult, et tegemist on hea äritava rikkumisega, aga kui on seadusigi rikutud, võib asi jõuda kohtusse.

1,5 miljonit läinud

„Esitatud kahtlustuste järgi omastasid Soorm ja Tuvi aastatel 2010–2016 aktsiaseltsi Rakvere Farmid vara, kasutades selleks nendega seotud isikutele kuuluvate või nende kontrolli all olevate ettevõtetega sõlmitud lepinguid,“ annab juhtumile juriidilise sõnastuse Põhja ringkonnaprokuratuuri prokurör Stella Veber.

Kogutud tõendid annavad aluse kahtlustada Soormi ja Tuvi ligi poolteise miljoni euro omastamises ja samas ulatuses rahapesus, lisab prokurör.

Peale Soormi ja Tuvi vahistas keskkriminaalpolitsei veel kolmandagi isiku, kes aitas kunagistel Rakvere lihakombinaadi juhtidel hämarat eraäri ajada. Politsei otsis kolmapäeval kahtlustatavate elu- ja töökohti läbi

Uurimisega tegeleb keskkriminaalpolitsei ning seda juhib Põhja ringkonnaprokuratuur. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;