Krimi

Täiendatud!

HKScan Estonia: tänased sündmused pole käimasoleva palgatüliga seotud (25)

Denes Kattago, 29. november 2017 15:13
Anne Mere HKScan. Foto: Sven Arbet/Ekspress Meedia
2016. aasta detsembris tuvastas sisejuurdlus, et endised HKScan Baltikumi juhtkonna liikmed on seotud mitmete HKScani koostööpartneritega ning on süstemaatiliselt toime pannud tõsiseid rikkumisi. Ettevõte kinnitab, et tänased sündmused pole käimasoleva palgatüliga seotud.

HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere sõnul on need rikkumised vastuolus HKScani käitumisjuhiste ja hea juhtimistava põhimõtetega. 

Samal teemal

„Sisejuurdlus selgitas välja, et kõnealuseid rikkumisi on vaja põhjalikumalt uurida, mistõttu pöördusime uurimismaterjalidega politsei poole. Praegusel hetkel me antud teemat rohkem ei kommenteeri ning laseme politseil rahus oma tööd teha,“ selgitas Mere Õhtulehele.

Seoses leituga lõpetati töö- või juhatuse liikme lepingud nelja juhtkonna liikmega. HKScan alustas ettevõttesisest juurdlust eelmise aasta novembris.

„Meie jaoks on oluline tagada, et juhime oma ärisid läbipaistvalt, järgides hea juhtimistava põhimõtteid ning HKScani käitumisjuhiseid. Kodumaise sea- ja linnulihatootmine on meie Baltikumi äritegevuse üks alustalasid. Jätkame kindlalt investeerimisega algtootmisse, eesmärgiga kasvatada Eestis nii sea- kui linnuliha isevarustatuse taset,“ lisas Mere.

Palgatüli ei puutu asjasse?

Samuti on hetkel ettevõttes käimas pikaleveninud palgatüli töötajate ja juhtkonna vahel, kuhu on kaasatud ka lepitaja.

Õhtulehe küsimusele, kas praegune ajavalik on mõne PR-firma soovitus ja ka kuidagi seotud käimasoleva töövaidluste ning üldise probleemistikuga ettevõttes, vastas HKScan Estonia kommunikatsioonijuht Kerstin Aps eitavalt.

„Kindlasti mitte. Nagu ka ise näete, siis prokuratuur tuli pressiteatega täna välja, millele on eelnenud pikk uurimine,“ märkis Aps.

Keskkriminaalpolitsei pidas täna kinni Teet Soormi ja Mati Tuvi, keda on alust kahtlustada suures ulatuses omastamises ja rahapesus. Lisaks peeti sama kriminaalmenetluse raames kinni veel üks inimene, keda on alust kahtlustada Soormi ja Tuvi kuritegudele kaasa aitamises.

Esitatud kahtlustuste järgi omastasid Teet Soorm ja Mati Tuvi aastatel 2010-2016 AS Rakvere Farmide vara, kasutades selleks nendega seotud isikutele kuuluvate või nende kontrolli all olevate ettevõtetega sõlmitud lepinguid. Samuti kasutati fiktiivseid arveid kuritegelikul teel saadud raha legaliseerimiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee