Eesti uudised

Lugu avaldatud esimest korda kell 9.14

Laevakaitsjatele vormistati ajutised dokumendid (35)

Kristiina Tilk, 29. november 2017 15:37
Laevakaitsja RaigoFoto: Alar Truu
Kui mõnel laevakaitsjal õnnestus juba teisipäeval oma lähedastega hetkeks kontakti saada ning ühel emal õnnestus oma poega ka pisikese videokõne abil näha, siis nüüd hakkavad nad vaikselt kõik levisse jõudma. 

Kolmapäeva varahommikul saabus kiri laevakaitsja Raigolt. Ta andis teada, et nad on hetkel hotellis ning ootavad kohtumist välisministeeriumi asekantsler Anneli Kolgiga, pärast seda selgub, mis hakkab edasi saama. 

Laevakaitsja RaigoFoto: Alar Truu

Teisipäeval käisid mehed laos isiklikel asjadel järgi ja said kokku aukonsuliga, kes otsib neile praegusest odavamat elamist.

"Lähedased võib maha rahustada. Ei võtnud varem kontakti, kuna elektroonika oli seisnud ja vajas korraliku laadimist ja kuivatamist," ütleb Raigo. 

Raigo sõnul tunnevad nad end hästi. "Loodame, et kohtume Eestimaa pinnal," teatab Raigo ja lisab: "Kohale jõudis alles praegu, et väljas oleme, kui esimene jäätis ära sai söödud!"

Konsul tõi SIM-kaardid

Kolmapäeval Chennaisse jõudnud asekantsler Anneli Kolk kohtus osade laevakaitsjatega. Kohtumisel osalenud mehed väljendasid rahulolu tema saabumise üle ja kinnitasid, et neil ei ole probleeme lähedastega ühenduse võtmisel. 

Lisaks arutati erinevaid olmeküsimusi, samuti selgitas Kolk laevakaitsjate edasisi samme. Asekantsleril on kavas kohtuda meestega iga päev, et hoida neid pidevalt arengutega kursis.

Meestele on vormistatud ajutised dokumendid (tagasipöördumistunnistused – sama tüüpi dokumendid, mis said vormistatud 2015. a suvel). Mehed said oma kasutusse koopiad dokumentidest. 

Mehed ootavad kannatamatult kojunaasmist. 

Kolk väljendas lootust, et esmaspäevast kohtuotsust edasi ei kaevata, et mehed saaksid kiirelt Eestisse naasta.

Laevakaitsjate advokaatidega Kolk kohtunud pole, sest tema teada ei viibi need ka Chennais.

Aukonsul avaldab saatkonna töö üle heameelt

"Suursaadik Riho Kruuv ja konsul Eesti suursaatkonnast New Delhis koordineerisid juhtumit tihedas koostöös," ütles Eesti aukonsul Kulandaivelu Gomathy Babu Sadacharam Delfile.

"Eesti aukonsulina Chennais olen osutanud moraalset, logilistilist ja humanitaarabi neile Eesti kodanikele, kes olid üle kahe aasta Chennai vanglas. Eesti saatkond osutas New Delhis ja Chennais kogu juhtumi jooksul ennetavat juriidilist nõustamist ja humanitaarabi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee