Eesti uudised

VIDEO | Õiguskantsler Madise hinnangul peaks saama mahajäetud kortereid lihtsamini sundvõõrandada (15)

Toimetas Kristin Aasma, 28. november 2017, 20:36
Õiguskantsler Ülle Madise Kohtla-JärvelFoto: Kuvatõmmis / ERR
Õiguskantsler Ülle Madise tutvus Kohtla-Järvel sealsete mahajäetud korterite probleemiga, mis on naabritele tüliks. 

Madise sõnul ei ole korteriühistute ja omavalitsuste jaoks probleemsete korterite mure omane vaid Kohtla-Järvele, kuid sealt on tulnud selle kohta kõige rohkem teateid, vahendas ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Samal teemal

Kuna praegused seadused ei ole arvestanud sellega, et korterid võivad muutuda mingis piirkonnas väärtusetuks, peab õiguskantsler oma ülesandeks sellisele vajakajäämisele tähelepanu juhtida.

"Me loodame, et saame ka ministeeriumidele anda nõu, et töötada välja selline seadus, mis sellistel juhtudel võimaldab hõlpsamini korteri sundvõõrandada või sundvaldusesse seada, et ei oleks olukorda, kus selle tõttu, et mõned naabrid ei maksa, sinu vara väärtus väheneb," selgitas Madise.

Kohtla-Järve linnapea Ljudmilla Jantšenko loodab korterite lihtsamat sundvõõrandamist võimaldavale seadusele ka sellepärast, et siis saaks tondilossidena seisvad majad lammutada.

15 KOMMENTAARI

t
TOIVO 6. detsember 2017, 11:00
kas üürnik toob riigile tuluetalgul oli vajamüüa omandiks ja nüüd võõrandada.kui üle lapade minna siis õigusriigis pole kellegile õigus eluks.
teeme lõpp eesti riigile!kommunistlikud sead valitsevad -seataud.
j
Juhan. 29. november 2017, 08:23
Eestlaste jumal on raha ja venelased tahavad viisat euroopasse selleks ostavad siit korteri. Tuleb keelata väljamaalastele kinnisvara müüki.
Loe kõiki (15)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee