Krimi

Oma naise põlema pannud pagulane tahab kergemat karistust (43)

Toimetas Triinu Laan, 28. november 2017 08:41
Kovan Mohammad kohtus. Foto: Teet Malsroos
Pagulasena Eestisse saabunud süürlane tahab Tallinna ringkonnakohtult oma naise süütamise eest saadud karistuse kergendamist, kohus langetab otsuse neljapäeval.

 Harju maakohtus septembris oma naise süütamise eest 10-aastase vangistuse saanud Kovan Mohammadi (20) kaitsja Alar Neiland leiab, et noormehe süü tuleks ümber hinnata ning mõista talle senisest lühem vanglakaristus, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Samal teemal

Harju maakohus arutas Mohammadi süüasja kinniste uste taga ning ringkonnakohus vaagis asja kirjalikus menetluses.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab Mohammadi raske tervisekahjustuse tekitamises, millega kaasnes oht elule ja tervisehäire, mis kestis vähemalt neli kuud.

Harju maakohtu selgituse järgi läks armukadeduses vaevlev Kovan Mohammad 7. märtsil Lasnamäel oma kodust Majaka tänava kortermajas poodi, et abikaasale üht korralikku õppetundi anda: ta ostis puhastusbensiini, tuli koju tagasi, sidus naise nelja rätikuga kinni, kallas tema kehale ja riietele bensiini ning tilgutas kütusest põrandale raja. Seejärel esitas Mohammad abikaasale mõned küsimused, võttis välgumihkli, süütas selle ning järgmisel hetkel oli naine leekides.

Seda kõike nägi pealt nende mõneaastane tütar. Järgmised viis kuud oli naine haiglas. Süüdistuse järgi on Mohammad abikaasat ka kümneid kordi löönud puitliistuga.

Harju maakohus mõistis Mohammadi 10 aastaks vangi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee