Eesti uudised

Tapmises õigeks mõistetud politseiniku kohtuasi jõuab riigikohtusse

Kuidas see on võimalik? Inimene on surnud, kahtlustatav magab laibal ja keegi polegi süüdi? (104)

Juhan Haravee, 26. november 2017, 22:51
VÕITJAD: Vandeadvokaat Jaanus Tehver (vasakul) usub, et õigeks mõistva otsuseni aitas Rando Hõlpuse (paremal) kaitsjaid eelkõige Margus Kurmi (keskel) panus. Foto: Tiina Kõrtsini

Kõik tundus kohtusaalis selge olevat: oli tapetu, kuulihaav rinnus, olid taparelv ja selle omanik, kes lamas tapetu peal… Joomakaaslase tapmise toimepanekut aga prokuratuur piisavalt tõestada ei suutnud, leiab Tallinna ringkonnakohus ja vabastab 426 päeva vahi all viibinud endise politsei-kiirreageerija Rando Hõlpuse. Prokuratuur kaebab otsuse Riigikohtusse.  

Eesti advokaadid on korduvalt väljendanud veendumust, et vaatamata kõigile jõupingutustele õnnestub neil haruharva esimese astme kohtus võidurõõmu maitsta. Kaitsjate sõnul on süüdistatava õigeksmõistmine maakohtus pigem erand ja kohtulahendite enamik tugevasti süüdistust esindava prokuratuuri poole kaldu. Nii ei jää advokaatidel tihtipeale muud üle, kui oma ametialane meisterlikkus apellatsioonikohtus proovile panna, rääkimata kliendi huvide ja õiguste eest seismisest, milleks nad ju kutsutud ja seatud ongi.

Kevadel arutati Harju maakohtus mitme kuu jooksul endisele politsei kiirreageerijale Rando Hõlpusele (30) esitatud tapmissüüdistust. Põhja ringkonnaprokuratuuris valminud süüdistuse järgi tappis Rando 23. septembril 2016 oma kodumaja koridoris Majaka tänaval teenistusrelvaga Walther juhututtava Jaanuse (41), kellega oli kohtunud samal päeval kodu lähedal baaris.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22. märts 2018, 20:25
Inimese maha lasknud ekspolitseinik pääses lõplikult süüdimõistmisest
7. veebruar 2018, 13:14
Prokurör tahab kaaslase tapnud kiirreageerija süüdimõistmist riigikohtus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee