Eesti uudised

Kodulinlastele on kõige odavam Tallinna linnapea

Linnapeade ja vallavanemate palgad: ikka tõusuteed (67)

Asso Ladva, 26. november 2017 10:31
SAARLASED ANNAVAD EESKUJU: Tervet Saaremaad hõlmavat valda juhib Madis Kallas, kes oli üks suurvalla loomise eestvedajaid.Foto: Heiko Kruusi

Pärast kohalikke valimisi alles jäänud kohalikud omavalitsused on enamuses valinud uued juhid ja reeglina on juhtide palgad ikka kasvanud. Kui veel eelmise aasta andmete järgi teenis üle 3000 euro kuus 23 omavalitsusjuhti, siis värskete andmete järgi ületab selle piiri juba enam kui 40 omavalitsusjuhi töötasu. Tõe huvides tuleb muidugi lisada, et linnapäid ja vallavanemaid jäi ikkagi kõvasti vähemaks.

Oma kodulinna linnapea pidamine on odavam pealinna elanikele – iga tallinlase taskust läheb Taavi Aasa palka 1,2 senti. Kõige kallim on oma juhti üleval pidada ruhnlastel – iga saareelanik maksab vallavanema Jaan Urveti palgaks 10,87 eurot.

Need on äärmuslikud näited, sest töö tuleb ikka ära teha ja seda tuleb teha korralikult ning seadusi järgides, olgu siis vald suur või väike. Neis paikades, kus vastvalitud vallavanemail palk tõuseb, on sagedaseks ja kulunud põhjenduseks öeldud „suurem vald, suurem vastutus, suurem palk“.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.02.2018
VIDEO | Lõksus hiidlased: me tahame mandri vahet liigelda nagu teised Eesti inimesed
26.02.2018
VANA ARM EI ROOSTETA: Aivar Riisalu astus uuesti Keskerakonda!
14.12.2017
VIDEO | Riigikogu liikmed tunnistavad "kahel toolil istumise" keerukust
04.12.2017
Uus linnapea lubab tasuta huviringe ja kaotada I klassi katsed

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee