Eesti uudised

GALERII | Täna tähistatakse rahvusvahelist naistevastase vägivalla vastu võitlemise päeva (90)

Kristjan Väli, Merilyn Närep, 25. november 2017, 16:39
 Alar Truu
25. novembril tähistatkse rahvusvahelist naistevastase vägivalla vastu võitlemise päeva. Naiskogu Kadri liikmed süütasid täna kell 16 Tallinnas Kristiine keskuse ees küünlad, et mälestada vägivalla ohvriks langenud naisi ning näidata üles leppimatust naiste vastu suunatud vägivalla suhtes.

Rahvusvahelisel naistevastase vägivalla vastu võitlemise päeval toimunud aktsiooniga väljendati solidaarsust nende naistega, kes on kannatanud või kannatavad vägivalla käes või on kogenud seksuaalset ahistamist.

“ÜRO andmetel on iga kolmas naine maailmas oma elu vältel kogenud vägivalda. Eestis on iga viies naine saanud tunda rusikat või seksuaalset vägivalda. Meie eesmärk on, et Eesti naiste elus ei oleks kohta toorel jõul,”  ütles riigikogu liige ja naiskogu Kadri Tallinna Piirkonna esinaine Marianne Mikko (SDE). “Turvaline saab olla ainult see ühiskond, kus vägivallal pole kohta ega õigustust,” sõnas ta ning tunnustas ka sügisel Istanbuli konventsiooni ratifitseerinud Riigikogu. “Mul on hea meel, et ka Eesti kuulub nende riikide sekka, kes mitte üksnes ei räägi sellest, et vägivald on halb, vaid on andnud lubaduse sellega võidelda,” lisas Mikko.

Tähtpäeva juured pärinevad aastast 1960, mil tapeti kolm õde, kes mässasid Dominikaani Vabariigi diktaatori Rafael Trujillo võimu vastu. Trujillo andis ka käsu õed tappa. Veretöö viidi läbi 25. novembril.

1981. aastal teatas Ladina Ameerikas kui ka Kariibi mere saartel tegutsev naisõiguslaste liikumine, et 25. november võiks olla päev, mil terves maailmas tunnustatakse naisi ja nende õigusi. Kõige tähtsam osa on aga naistevastase vägivalla vastu võitlemine. 

1999. aasta 17. detsembril määras ÜRO peaassamblee 25. novembri rahvusvaheliseks naistevastase vägivalla vastu võitlemise päevaks.

90 KOMMENTAARI

ü
Üks vene vanasõnagi kui lööd naist siis armastab. Varsti on moslemi usk eestis siis saate oma feminismi 26. november 2017, 15:23
Keegi ei karjuks või ei läheks naisele kallale kui ta kodused tööd ära teeks. Näägutab seal päev läbi mingu koju kasvatagu lapsi! Üks Vene vanasõna Naisele korralik rusikas ja kül siis armastab omameest!
k
Kui neid 26. november 2017, 12:39
nägusid piltidel vaadata, siis ahistamine on see, et keegi neid ei taha, see ju vägivald :).
Loe kõiki (90)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee