Politseinik ootab koos reedeõhtuste šoppajatega olukorra rahunemist.Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 24. november 2017 18:57
Londoni politsei evakueeris reede õhtul Oxford Circuse metroopeatuse, vahendab BBC. Inimesed põgenesid karjudes maa-alusest peatusest ja Briti transpordipolitsei käskis kõigil Oxford Circuse peatusest eemale hoida ning Oxford Streeti majadest varju otsida. Politsei ei leidnud aga mingeid jälgi tulistamisest ega terroriohust.

Politsei käskis ümbruskonnas viibivatel inimestel tänavaäärsetesse hoonetesse ja äridesse peituda. BBC reporter sai ühelt naiselt kommentaari, et inimesed tänaval pillasid oma ostud käest ja põgenesid nii kiiresti kui said.

Esialgsetel andmetel võis metroos toimuda tulistamine, kuid politsei lükkas selle versiooni ümber. Politsei sõnul ei leidnud nad otsingute käigus ühtegi hukkunut ega kahtlusalust. Londoni politsei käsitles intsidenti esialgu kui terrorismijuhtumit, kuid nagu selgus, oli tegemist valehäirega.

Politsei kirjeldab, et rahvas läks paanikasse, põgenemisel sai üks naisterahvas kergeid vigastusi, kuid rohkem kannatanuid intsidendis ei ole.

Kohaliku aja järgi kell 18:04 teatas Londoni politsei Twitteris, et inimesed võivad Oxford Streetil majadest välja tulla, vajadusel juhatavad politseinikud neid õigesse kohta. Rongiliiklus toimib ja eriolukord on möödas. Tulistamisest tõendeid ei leitud.

Oxford Streeti ärid hakkasid kella poole seitsme paiku järjest uksi avama. Ühe pitsarestorani omanik kirjeldas, et kui ettekandja kõva häälega üle restorani teatas, et ohtu pole, aplodeerisid sinna peitu tormanud inimesed õnnelikult. Omanik on aga mures, et ei saa Musta Reede sooduskampaania raames nüüd loodetud arvu pitsasid müüdud.

Politseipatrull Oxford Circuse peatuse juures. Foto: AFP / Scanpix