Eesti uudised
Kodutu mehe trammist välja visanud turvamees on politsei uurimise all 
 

Kodutud peremehetsevad ühissõidukites (285)

Mariann Prooses, 24. november 2017 18:49
Foto: Videotõmmis
Avalikkuse ette jõudnud video juhtumist, kus  turvamees kodutu mehe trammist jõuga välja viskas, on tekitanud pahameelt ja küsimuse, kas turvamehe käitumine oli õigustatud. Aga paraku on pinkide vahel magavad, sokke kuivatavad, purjus ja lehkavad kodutud, kes end ühissõidukis lausa nagu kodus tunnevad, bussijuhtide sõnul igapäevane probleem. 

Neljapäeval avaldasid meediakanalid video, kuidas trammijuhi väljakutse peale kohale  saabunud USS Security turvamees Balti jaama peatuses kodutu mehe trammis istmelt jõuga püsti tõstis ning mööda treppi alla lohistades õue tiris. Kihama löönud internetikommentaatriumis hinnati turvamehe käitumine jõhkraks ja ebainimlikuks. Politsei alustas asja uurimiseks kriminaalmenetluse kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel. „Inimene on inimene ning kõiki peab kohtlema võrdselt ja väärikalt, hoolimata tema sotsiaalsest taustast,“ ütles Põhja prefektuuri kesklinna jaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Jelena Mirošnitšenko.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.00.2018
Sergei Metlev: kui jõmm rõhub kedagi, siis on inimestel suu vett täis
05.00.2018
PEKSUMAJA: mees eelistab metsa sotsiaalmajale: sooja andsid küünal ja kass
29.11.2017
Valitsus lükkas Anvelti kava anda mupole käte väänamise õigus kalevi alla
19.11.2017
TRAMMIST JÕHKRALT VÄLJA REBITUD MEES: „Kõige rohkem on mul kahju sellest, et turvamees tõmbas mu jope puruks ja telefon läks katki. Mul niikuinii pole riideid kusagilt võtta, ma olen kodutu."