Eesti uudised

ANNA TEADA: Kuidas oled rahul ühistranspordis oleva puhtuse ja korraga?

Õhtuleht.ee, 24. november 2017 14:34

84 KOMMENTAARI

v
vanaema / 24. detsember 2017 13:07
Ma ei ole Tallinna elanik ja trammiga sõidan harva. Viimane "elamus" oli kaks nädalat tagasi, kui trammi põrandal oli sõna otseses tähenduses kakajunn, mis ei olnud koera oma.
ü
Ühissõiduki kasutaja/ 26. november 2017 17:34
Arvan, et eluheidikute koht ei ole ühissõidukites (soojas olles), häirides oma haisvate räpaste riietega ja muude räpasusega kaasnevate üürnikega peas ja ihupesus, teisi ühistranspordi kasutajaid. Mupol peaks olema õigus neid välja visata, sest on ju reeglid, et tuleb austada teisi sõitjaid ja räpaste riietega ei tulda ühistransporti. On olemas kodutute ööbimiskohad, kuid nad ei kasuta neid, sest ei täida ka sealseid nõudeid (alkohol). Ja LEDAT joodes oleksime kõik invaliidid. Ei õigusta jõhkrust väljaviskamisel, kuid ei soovi sõita ka sellistega ühes transpordivahendis.
a
Anna Teada/ 26. november 2017 13:42
Pole midagi mitteeksisteerivast teada anda. Mida pole, seda pole...
b
buss nr 18..45 minutit Laagrisse-45 minutit Tallinna.Sealt saab kõike haisu,kirpe,täisid jne/ 26. november 2017 09:59
i
Illimar Tikerpuu/ 26. november 2017 09:56
t
Turvavöö kvaliteet ja suurt kasvu mehi mitte arvestav värk./ 25. november 2017 22:08
Jajah, leidub busse, mis haiseb läppunud higi järgi. On ka muidu haige värk - jääb soovida turvavöö kvaliteet ja ei arvestasuurt kasvu mehi. Seal on kitsad istmevahed, et pole põlvi kuhugi panna. Avarii korral saaksid põlved ka kannatada. Ka turvavööd on poolikud - puudub see üle rinna asetatav diagonaalne pool, mistõttu avarii korral nägu paiskub ikka vastu eesolevat istme seljatuge ja seal asuvaid plastikdetaile.
k
Kalamaja elanik, igapäevane kasutaja/ 25. november 2017 21:57
Täiesti haige olukord on meil ühistranspordis. Olla märgitud, et ei räägi liinidest, vaid olukorrast bussides. Mul on olnud täiesti reaalne olukord, kus istusin uue trammi, jah UUE TRAMMI istmele, et majakast kalamajja sõita. Iste tundus veidi imelik, kuid noh rõske periood ka õues jne. Püsti tõustes oli ikka täitsa niiske tunne ja JUSTTTT OLIN ISTUNUD KELLEGI PISSI LOIKU, ma nuusutasin, et kindel olla…. Noorele neiule tekitab see ikka päris korraliku trauma. Palun tehke midagi! Palun! See ei ole normaalne, kui mingid krdi vrdjad pompsud haisevad ühistranspordis, enamjaolt vist trammides, häirimas inimesi. Mingid sinisilmsed autoga sõitvad inimesed võivad ju mõelda, et mismõttes me ei arvesta alamklassiga, aga nr 1. punkt, küsige: KAS NEIL ON PILET? Alustame sellest, et neil ei ole õigust isegi sõita üt-ga. Teiseks nad häirivad tõsiselt kaasreisijaid, kes peavad ümber istuma, vahepeal peatustes külmetama kellegi võõra pärast, siis edasi sõitma, ajas kaotama jne. Kolmandaks, ma ei usu, et te tahaks koguaeg karta ja muretseda, kelle ekskremendi sisse sa võid istuda, või kes siia puhastamata istme peale 3 päeva tagasi pissis. PALUN TEKITAGE NAHAST ISTMEID ROHKEM ÜHISTRANSPORTI. Mina suudan püsti seista südalinna liinidel, ja trammiliinidel. Aga on ka olnud väga äkilisi bussijuhte, kus tõesti sul on turvalisem istuda. Vanemad inimesed peavad lihtsalt kannatama, võibolla nad isegi ei märka neid ebameeldivaid detaile. Vaadates neid laigulisi bussiistmeid.... Palun tehke midagi. Mehed, tugevad ja pohhuistid eesti mehed, palun olge altimad tõstma pompse ühistranspordist välja! (Pean ka mainima, et linn, riik ja ka teised kodanikud tulevad vastu asotsiaalidele, aga kes on vähe laiema silmaringiga, teab, et tihtipeale kodutud ise ei tule vastu ja on ikka nii põhjas mis põhjas.)
k
Kalamaja elanik, igapäevane kasutaja/ 25. november 2017 21:58
Igapäevane dessinfitseerimine võiks küll olla istmetel, hea video kuidas puhastada istmeid: https://www.youtube.com/watch?v=3CFgRfBhJy4
s
sõitja/ 25. november 2017 18:01
Bussides on istmed sageli väga räpased, enne istumist tuleb alati hoolega istmeid uurida ja sageli istumisest loobudagi. On ju olemas tänapäeval kuuma auruga töötavad puhastid, mis peaks kõntsa kergesti eemaldama. Haiguse leviku tõkestamiseks peaks kindlasti istmed iga päev kuuma auruga üle laskma. Trammides on istmed kuidagi puhtamad- küllap on nad lihtsalt uuemad. Joobes kodanikke ja kodutuid ikka kohtab sõiduvahendites sageli, aga eks nemadki tahavad soojas olla- ei ole inimlik neid sealt hange või veelompi visata. Linn peab oma kodutute ja hädaliste eest hoolitsema ja kui suudame välismaalastest "põgenike" elamised kinni maksta, siis jõuame ka igale kohalikule kodutule väikse sooja toa anda, seniks kuni seda vaja, nii et nad ei peaks päev otsa mööda linna bussiga sõitma.

õ
Õnnetus/ 25. november 2017 17:57
see on õnnetus, mis puudutab m,eie buse- viimase piirini plekke täis istmed ja on suurim õnn, et veel jalad jaksavad kanda- võin seista, sest istuda julgen ainult uutele istmetele, kuigi needki ei pruugi olla puhtad ja kuivad- lihtsalt kurb on, aga neid inimesi, kes ei hooli või ei tahagi hoolida, on kahjuks liiga palju....ja seda ei m uudaks ka tasuline liiklusvahend, sest piletikontroll pole iga kell ju kontrollimas...
t
Transpordi olukord / 25. november 2017 16:35
on kivi Munitsipaalpolitsei kapsaaeda. Euroopa paljudes linnades toimib see hästi. Meil on see aga mõttetus. Tundub, et see koosneb mitmest kabinetitäiest kõrgepalgalistest ametnikest kelle tööülesanne on ainult palga vastuvõtt. Tänaval neid näha pole. Päevas ehk sõidab mööda üks selle embleemiga auto. Ju selles on ikka need tippjuhid.
Mitte ainult ühissõidukites pole neid näha. Ka tänavatel pole. Mustamäel on kõnniteed pargitud autosid täis, mõni neist nahaalselt risti teega. Eks sama on ka teistes linnaosades.
b
buss/ 25. november 2017 15:15
Busside riidega kaetud istmed on enamus rõvedaid plekke täis,kas jookidest,eritistest vms. ja ei ole nähtav kas iste üldse kuiv on enne kui sinna istud ja tunned omal nahal,et püksid endalgi märjad. Istmed ilma kangata oleks hügieeniliselt paremad ja kõiksugu vedelike suhtes ning ka kergem pesta/hooldada kui seda üldse tehakse bussides,siis näha ka kas iste kuiv või märg,et loiku sisse ei istu.
Suur ebameeldiv probleem buss 17,kus laup. ja pühapäeva hommikuti kl.7.30 kui Estoniast mustamäele tööle sõita,siis väga tihti tulevad Vabaduse väljaku peatusest peale "klaastaara kodanikud" kes 5-6 inimesega ja suurte prügikottidega kus mustad taarapudelid sees (igal ühel 2 kotti), need ummistavad terve vahekäigu kui bussi tulla,imal alkoholi hais ja niretav,kleepuvad põrandad nende järgi on kohutav ja rõve, kus linnakodanikuna oleme sunnitud sõitma. Bussijuhtidest olen vaid 1 juhti näinud, kes sellele reageeris ja korra bussi lõi, teistel ükskõik...Ja see probleem kestab jätkuvalt tore kui transpordiametnikud aegajalt sõidaks laup. ja pühap. linnast hommikul kl.7,30 bussiga 17 oleks inimväärne kui see olukord muutuks viisakamaks ja megakottidega taaratransport teisiti organiseerida..
m
Milleks/ 25. november 2017 10:44
küsida inimeste käest midagi kui moderaator kustutab kõik mis vähegi õige on.
j
Jah/ 25. november 2017 18:47
väga õige tähelepanek.
k
Kui/ 25. november 2017 09:53
sageli mõned daamid istuvad kahe istme peal.(vanuses 30- 40). Ega nad ei märka ei vanureid, invaliide ega noori lapsevanemaid. Väljuvad peatustes viimasel võimalusel ja pühivad sõna otseses mõttes teised tee pealt eest ja ikka sõimu saatel. Ka häirivad mammad kes lasevad mudilastel jalgupidi istmete peal turnida. Tavaliselt on trammijuhid kõige hoolimatud reisijate suhtes. Kui uks ei avane, siis järgmise ukseni ei jõua . Tramm hakkab jõnkatades liikuma ja oledki pikali. Noori ei ole mõtet kiruda, nad on peegelpilt meist endist. Ühistrantsport ei saagi eriti puhas olla kuni mõned kasutavad seda wc-na või prügikastina Rongid on alati puhtad.
m
Marina Lass/ 25. november 2017 08:34
m
25. november 2017 09:16
Mind häirib palju meie bussides. Esiteks need graafikud,mis panevad neid bussijuhte kiirustama,tõmblema. Sõitja jõuab vaevalt bussi,kui juba buss vurab edasi. Valideerimine on pingutus sõitjale,sest mõnikord on buss täis,kus validaatorini jõudmine nõuab jõudu,sest inimesed on ükskõiksed ja tuimalt seisavad validaatori ees. Bussid on tõesti mustad, haisevad,istmed on lausa täis tehtud.Värsket puhast õhku on ikka küll harva võrreldes Saksamaa bussidega, kus on sõitjale antud aega rahulikult bussi siseneda ja istuda. Saksamaal on bussis värske ,puhas, lausa meeldiv puhtuse lõhn . Meie bussi haisuga ei anna võrrelda,sest meil ikka köögi,sibula,küüslaugu , mustuse, õlle- viina
hais ,kasvõi varastel hommikustel tundidel.Mehed on ikka jube mühakad,ei märka naisterahvaid enda kõrval,vaatavad,kuidas ise istmetel lõsutada ja oma telefonis vahtida .
m
meil ju/ 25. november 2017 12:42
võrdõiguslikkus, mida naised nõudnud, vaadata ka ei tohi ju, muidu saad ahistamissüüdistuse.
ä
Ähh!/ 25. november 2017 08:26
Tasuta asjade jagamine maksumaksja raha eest on suur nõmedus ja peab olema seadusega keelatud.
Tasuta asju kasutatakse valijate äraostmiseks ja oma võimu kindlustamiseks igavesest ajast igavesti. Keegi ei julge enam tõsiselt rääkida tasuta transpordi, TTV, kahjumiga poe, katuserahade ja muude kingituste äramuutmisest. Sotsialismi traagiline allakäik veel silme ees, aga õppust ei ole võetud!
l
Lugeja/ 25. november 2017 08:19
Kahjuks ühissõidukis kaaslasi ei saa valida.Eks igaüks taha sõita.On ka päris normaalseid inimesi elu hammasrataste vahele jäänud.Ega neid saa kohelda nii nagu vidios.Selline inimene peab saama karistada ja ei tohi sellises kohas töötada.Muidu pole puhtusel väga viga. Noorel uus mood kõlarid kotis ja muusika väga vali ega nad ei arvesta kaasreisijatega. Vanatädid võiks ka muul ajal oma toimetusi teha.kui lapsed oma suurte kottidega koolist tulevad siis on transport neid vanatädikesi täis ja virin käib laste kohta.Mõnel polegi kodus midagi teha hommikul lähed sõidab tädike tuled linnast tagasi on a ikka bussis vahel see sama tädike õhtul ka.Eks neil ole igav.Ja kellele ei meeldi võib ka jala käia.Värske õhk tervisele kasuli.Käin ka ise mõned peatustevahed jalksi.Ilusa ilmaga olen lõpuks linna jalutada jõudnud mis see 12 peatuse vahe jalutada.
n
25. november 2017 08:24
Nii rumalat juttu pole ammu lugenud.Kes saab teisele viina kurku kallata vöi kes saab harimatu ja saamatu inimese panna tööle vöi hoolitsema pere eest.Köik on ikka kinni inimeses endas.Kui hakkama ei saa,pole kellegi teise syy.Keegi pole kohustatud viinanina kannatama,seega on enamuses ise valinud oma saatuse.Pole vaja seletada,tean täpselt mida olen näinud ja yle elanud.Igal käitumisel on piir ja pered lastega ei taha joodikute hullust kannatada.Ja kindlasti pole kodutu koht yhissöidukis,osal täid lausa ölgadel pesemata olemise töttu jube hais.Millise haiguse vöib saada keegi,kes seal pärast istub.Kodus ja haiglates kasutatakse desi aineid,kuid yhistranspordis keegi ei oska arvatagi,kes ennem on sellel pingil istunud.Möelge enne,kui teete korralikke inimesi maha,kes tegelikult hoolitsevad teie enda tervise pärast.

r
Raadio Vabandus/ 25. november 2017 06:43
Autofirmade tasulised kommentaatorid on oma töö teinud. Minu, kui linnavalitsuse liikme seisukoht on, et autofirmad tuleb linnast välja kupatada. Las ajavad oma asju Maardus.
n
nii on/ 24. november 2017 23:28
Lapsed kuulavad muusikat nii, et teistel kõrvad valusad, vanatädid blokeerivad istmed, et teised kõrvale ei istuks ja asotsiaalid haisevad, lisaks purjus mehed üle bussi ropendavad, ilus pilt.
k
25. november 2017 08:29
Kummaline,kas vana inimesed enam ei tohigi söita.Hais on töesti tihti ja eriti higi hais,Vesi tegelikkuses pole nii kallis,et ennast pestud ei saaks.No kodutud on kindlasti vaja välja ajada,juba tervislike pöhjuste pärast.Lastele aga peaks kodudes öpetama,et istet pakutakse vanamemmedele ja taatidele.Sellist asja,et koolis istud tunde,bussides kohe istuma ja siis ka kodus pole muud,kui arvuti ja telekas.Liikuge ja olete tervemad ja söbralikumad
M
KATI/ 25. november 2017 18:37
Mina pakuks istet kuni 4-kl,õpilasele.Minu laps kaalub 21kg. aga tema koolikott kaalub mõnel päeval 5kg.Mõni memm eriti vene naised-lükkavad su kas või pikali et istuma saaks.Paljudes bussides on istmed lausa korpas mustusest.Kodutud häirivad bussis.
n
No/ 25. november 2017 18:54
kui tuleb peale eakas proua,siis mõni on nii väga palju endale lõhnaõli peale valanud,et õudne.aga mina olen allergiline igasugu keemilise lõhna vastu-võimatu on bussis olla,ei tea,kuhu oma nina peita,et lõhna ei tunne.Ühistranspordis võiks tagasihoidlikumalt end lõhnastada.Aga muidu pole viga.Linnas sõites ma ei istugi,jõuan selle väikse maa püsti ka sõita.Aga vänge lõhnaõli eest ei peida end kuskile.
ü
24. november 2017 22:38
Üldiselt mitte ainult kodutud ei haise ega määri. Täiesti pealtnäha tavalised sõitjad võivad haiseda rämedalt. Osad kas ei pese end või veavad oma lebra igale poole kaasa, sest nende lõhnaaistingud ei tööta. Paneb imestama, kui räpased võivad mõned kodanikud olla. Sealhulgas tunned seda vingu, mis mõnel kontoritöötajal päev läbi haisvas töökeskkonnas külge jääb.
k
kodanik/ 24. november 2017 22:23
ehk oleks mõtet siis puhastada vähemalt esimene pool bussist. Räpane on see üldpilt seal. Koristaja ei tee oma tööd hästi.
6
68/ 24. november 2017 22:03
Vaat meie bussis on see viga,et juba hommikul vara on aknad nii mustad,paksu poriga koos,
m
millest/ 25. november 2017 12:44
see pori linnas, äkki hoopis tumedad reklaamid?
p
politik- riigikogulane/ 24. november 2017 20:45
sõidan rahva raha eest ostetud limusiiniga ja seetõttu pole ühistranspordist aimugi.
r
rumal rahvas/ 24. november 2017 20:15
ÜT on puhas vaid seni kuni buss v tramm on uus. Meie TAK ei oska pesta omi töövahendeid. Täielik passiivsus ka asotsiaalide korral. Mõni kord kui bjuht on ise käed või jalad külge pannud, on kohe pööbli kisa ja kaebused lahti.
l
Lynx/ 24. november 2017 19:49
Soomes transport maksab,aga on puhtad pingid
m
meil / 24. november 2017 21:08
see kodutute ja nende haisuprobleemide vastu ei aidanud ka toona
s
Sõitja/ 25. november 2017 11:58
Seal ei pääsegi mini haisukott või uduumbes isik nii lihtsalt bussi sest teada on, et bussi saab siseneda vaid esiuksest v.a. lapsevankriga või ratastooliga. Juhi eest ei pääse möödagi ilma piletit näitamata ja kahtlasi tegelasi sisse ei lasta.

m
Muhv/ 24. november 2017 19:01
Kasutan ühistransporti väga harva aga mind häirib see läppand hais trammis-bussis - pole nagu puhast õhku. Kuna meil vist inimesed ei viitsi end igapäev pesta, siis loomulikult on kõiksugu lõhnu tunda. Istmed on ka tihtipeale mustad - mina tavaliselt ei istugi, aga olen näinud kuidas reisija on sisenedes istme üle katsunud, kas ikka võib istuda. Ja haisvad kodutud tulebki välja visata - korra tuli minuga bussijaama peatuses mingi kodutu peale. Ja ta vist lõpuks reisis üksi seal bussi tagaosas - kõik nihkusid järjest ettepoole. Õudne hais oli.
h
Hus/ 24. november 2017 18:15
Tartus seda ei kohta, kuna meil pole tasuta ühistransporti. Seega puuduvad lihtsalt sooja tulnud ja linnale paarkümmend tiiru peale sõitvad reisijad.
e
Ehh/ 25. november 2017 06:45
Kõik teie kodutud on põgenenud juba Tallinna, sest oravatest linnavalitsus jätab nad nälga ja külma.
e
einoh/ 25. november 2017 23:41
mis jutt see on? 7. liini kasutate? Tõenäoliselt mitte.
m
mina/ 24. november 2017 17:35
Tasuta trolli-trammi-bussisõit soosib seda kõike!
m
Mõistmatu/ 24. november 2017 19:08
Kuidas küll puutub asotsiaalide ühistranspordis sõitmisse see kas sõit on tasuta või tasuline?! Kas asotsiaale ei olnud siis ühistranspordis, kui sõit oli tasuline? Pealegi peab Tallinnas tasuta ühistranspordis sõitmiseks olema valideeritud sõidukaart, mida päris kindlasti neil subjektidel ei ole ja seega on nad samasugused "jänesed" nagu kõik piletita reisijad kes loomulikult tõstetakse ühistranspordist välja, kui nad seda ise ei tee. Rääkimata haisvatest isikutest kes samuti visatakse välja.
r
rs/ 24. november 2017 17:30
troll nr1 -d millega mina sõidan on tagumine rida lihtsalt täis kustud.. sinised istmed on vaat et kollased .. rõve
s
Sõitja./ 24. november 2017 17:30
On kuidas bussidega on, sellest ei viitsigi kirjutada,aga kogu linna transpordi juhtimisele tuleks küll suurt rõhku panna. Oleks vajalik kontrollida peale pannakontrollid siis saavad ülemused ka ülevaate
kuidas meil rooli taga töö käib.
V
;)/ 24. november 2017 16:58
Väga haige, et haisvaid ja ennast täis kusnuid kodutut väljavisanud turvamehe vastu algatati menetlus. Ühistrantsport ei pea olema kodutute öömaja. Ning seda ei peaks tohtima kasutada maani täis olles.
n
nõmmekas/ 24. november 2017 16:53
Suvel soojaga saab veel bussiga aga nüüd halbade ilmadega ronivad bomsid bussi ja hais on rõve.
Männiku Rimi peatuses on jooma terve päev. See pruunides kaltsudes liigub pendeldab 18 busiiga edasi-tagasi. Haiseb mis kole. Sellised tuleks kinnisesse asutusse panna sundkorras.
Miks neile ühiselu reeglid ei kehti? Mina olen ka invaliid aga saan kaine oldud ja pestud.
Tallinna linn ei tee mitte midagi, kui kirjutad neile siis saad mingi möga vastuse.
Pääskülast kuni südalinnani liiguvad ikka jubedad rääbakad ringi. Raha juua on aga enda eest hoolt kanda ei saa. Jube Tallinna linn. Minu lapsepõlves sellist rõvedust küll ei olnud.
x
xxxx/ 24. november 2017 16:48
Mind häirib palju meie bussides. Esiteks need graafikud,mis panevad neid bussijuhte kiirustama,tõmblema. Sõitja jõuab vaevalt bussi,kui juba buss vurab edasi. Valideerimine on pingutus sõitjale,sest mõnikord on buss täis,kus validaatorini jõudmine nõuab jõudu,sest inimesed on ükskõiksed ja tuimalt seisavad validaatori ees. Bussid on tõesti mustad, haisevad,istmed on lausa täis tehtud.Värsket puhast õhku on ikka küll harva võrreldes Saksamaa bussidega, kus on sõitjale antud aega rahulikult bussi siseneda ja istuda. Saksamaal on bussis värske ,puhas, lausa meeldiv puhtuse lõhn . Meie bussi haisuga ei anna võrrelda,sest meil ikka köögi,sibula,küüslaugu , mustuse, õlle- viina
hais ,kasvõi varastel hommikustel tundidel.Mehed on ikka jube mühakad,ei märka naisterahvaid enda kõrval,vaatavad,kuidas ise istmetel lõsutada ja oma telefonis vahtida .

i
igapäevane transpordi kasutaja./ 24. november 2017 16:47
Eks inimesed ise ongi ju ühistranspordi määrijad.Vaadake, milliste riietega sõidavad.Mõnel ehitusmögaga tööriided seljas.Mõni haiseb higi, mõni kuse järgi.Kaua need sõidukid siis selliste käes puhtad seisavad.Teatud marsruutidel sõitvad sõidukid ongi räpasemad,sinna pole midagi parata.Kas lepid olukorraga või käi jala.Mupol oli täiesti õigus see haisukott tänavale tõsta.
h
haistaja/ 24. november 2017 20:59
mind häirib .kui mõni vanem daame lõhnab aegunud odööri, ehk siis lõhnaõli nn. kranaja maskva, või shanell nr.5 oma aja kasutuskõlbmatuks mutandeerunud odekolonn
s
sst/ 24. november 2017 21:23
äda сh.anal №5 (sama mis äda-2 ju)?
b
bussisõitja/ 24. november 2017 16:36
Need kes siin väidavad,et bussid on mustad, teevad seda lihtsalt pahatahtlikusest. Olen väga sage bussisõitjaja ütlen, et bussid on puhtad. Olen tähele pannud, et bussisõitjaid on üha rohkem. Palju on uusi busse ja muidugi ei saa vanemad nendega võistelda. Olen näinud kodutuid, kuid mitte tihti.On igavesti hea bussipeatumiste teavitamine, ja mis on põhiline sõidavad graafikus. Aga probleeme tekitavad bussidele ettekeeravad autod, mis sunnivad juhte äkkpidurdust tegema.
t
tagantvaatja, / 24. november 2017 21:06
ettekeeravad autod,mis sunnivad juhte äkkpidurdust tegema
M
@bussisõitja/ 24. november 2017 22:54
Ma ka olen praegu rahul.Aga kui sai elatud Sõle tänaval (buss 33) ja Männikul (buss 5),siis,nagu mu abikaasa ütles-teatud peatuseni kesklinna kandist olid sõitjateks ristiinimesed,aga hiljem tulid peale lõustad.
m
möh/ 25. november 2017 00:05
Lasnamäe vahet sõidavad jah üsna puhtad bussid.
n
nonoo/ 26. november 2017 12:00
vahel harva sõidan 58. bussiga, see on küll räpane , just istmed, kuhu istuda ei julge.
r
Raili/ 24. november 2017 16:28
Ühistranspordis polegi puhtust ja korda!Rõve enamasti.
o
Opossum/ 24. november 2017 16:42
Ralli.Saa räägid vist oma elamisest...
m
MGM/ 25. november 2017 06:41
Ta räägib oma maksevahendist.
ü
Ühine transport/ 24. november 2017 16:21
Nii harva, kui käin Tallinnas, on ühistranspordi kasutamine "elamus". Istmed räpased, torud/käepidemed mustusest libedad, põrandal rämps. Kuskil nurgas tukkuv kodutu on pigem reegel, kui erand. Kõige jubedam on suvel, siis kõik odöörid saavad soojaga veel x100. Eriti äge on täis buss, kui higist nõrendav inimene tuleb su kõrvale seisma ja ülevalt käepidemest kinni hoides seisab haisva kaenlaalusega otse su näos. Üldse olen täheldanud, et ka pealtnäha korralikut riides olevad inimesed haisevad pesematuse ja mustuse järgi. Suituhaisust rääkimata.
Taksodes pole seis parem. Istmed on suht määrdunud ja suitsuhais - ei tea, kas istutakse autos, kui tossatakse.
Ja kõige totakam on see - et ma maksan sellise transpordi eest. Seepärast on oma auto siiski kõige mugavam - puhas, sõidab siis kui mul vaja ja isegi ummikus istuda on meeldiv.
ü
ühistranspordi kasutaja/ 24. november 2017 16:15
Bussi istmed on kohutavas seisuses,mustad,plekke täis-kohutav.Mõned üksikud bussid,mis on enam-vähem puhtad.Inimesi,kes määrivad istmeid tuleb trahvida.
e
Eino Taruk/ 24. november 2017 16:14
k
karguga mees/ 24. november 2017 16:14
Aitäh taavi aasale nende mugavate busside ja trammide eest,kus saab segamatult istmesse kusta!
m
Mis puhtus?/ 24. november 2017 16:04
Bussid haisevad ja istmed on mustad :-(

s
suhteline/ 24. november 2017 15:40
oleneb liinist, mina sõidan põhiliselt nr. 4,42 , 16. Bussid on puhtad.
Aga kes siis peaks tavainimese järelt koristama, lapsel lastakse rahulikult poriste jalgadega istmetel turnida, emme on peadpidi nutiseadmes. Samuti häirivad mind koerad, eriti märgade ilmadega, haisevad sama palju kui eespool kirutud inimesed.
Eks ühiskasutatavd asjad ikka määrduvad, nii on ju ka näiteks poekorvidega, ega neid keegi keset päeva ei puhasta.Bussides ka neid torusid ja seljatugesid keset päeva keegi ei pese, ja alati on ju võimalus võtta takso või sõita oma autoga kui kõik nii pahasti on.
t
trammisõitja/ 24. november 2017 15:35
Kodutud haisevad küll, aga õhtuti häirib palju rohkem purjus kampade lällamine. Mõnikord hakkab lausa hirm, iial ei tea, kas pidutsejad on agressiivsed.
e
Eino Taruk/ 24. november 2017 16:15
Ma pole näinud otseselt agressiivseid, aga pealetükkivaid küll. Selliseid ilmselgelt tülinorijaid.
t
tartust/ 24. november 2017 15:29
Ei ole. Istmed on nii räpased, et see on täiesti jälk. Bussid on ülerahvastatud, aknaid pestakse vist korra aastas ja liinil oleva bussi üks uks võib vabalt kuu aeg rikkis olla. Samuti puudub bussijuhtidel elementaarne sujuva sõidu oskus, aga mis neist ikka loota.
h
haisev vastik/ 24. november 2017 15:24
s
Sõitja2/ 24. november 2017 15:18
Mind on korduvalt häirinud trolliliinde Mustamäe peatuses trollibussi salongi astudes vastu paiskuv tubakasuitsu lõhn, - mis on selle allikaks, kui troll sõidab välja esimesest peatusest ?! Minu arvates saavad selleks olla ainult sõiduki juhid, kes eiravad suitsetamise keelu seadust avalikus ruumis ja seda enam ühistranspordi vahendeis !
s
Sama jutt./ 24. november 2017 22:56
Männikult väljuvates bussides.Eriti nr.33.
i
IGAPÄEVASÕITJA/ 24. november 2017 15:07
Jubedus need meie bussiistmed, kuid mida me tahame. Kõik raha läheb tasuta sõidule ja istmete puhastamiseks enam ei jätku. Kallis keskerakond kes sa meile andsid tasuta sõidu, anna meile ka inimväärikad puhtad istmed bussis.
m
mõnikord/ 24. november 2017 15:57
ikka istmeid pestakse ja mõnda aega ei saa istudes arugi, aga ükskord avastad , et püksid on märjad ja paremas usus loodad, et mitte mõni kodutu ei teinud sinna oma häda.
v
vinguviiul/ 24. november 2017 18:42
Kas siis kui ise sõidu eest maksid,olid bussid puhtamad,vaevalt.Inimesed on ikka samad,lapsed jalgadega istmetel,koerad haisevad.
j
ja mõtlevad:/ 24. november 2017 21:17
u
urr/ 24. november 2017 15:06
Kui sisenevad haisvad ja tilkuvate haisvate pampudega asotsiaalid, siis ei saa kuidagi rahul olla ja põgenen sõiduki teise otsa. Kõige hullemad on busside tagaistmed, mis on jubedaid plekke täis ja ei teagi, mis elukad nendes loikudes veel võivad olla. Vaadake trammi ja bussipeatusi, kus terroriseerivad kõdunevad ja haisvad joodikud-bonzid, kusabile ei ole astuda, rääkimata oma ostukoti asetamisest või istumisest - keskturu bussi- ja trammipeatus, nüüd on nad laienenud isegi stockmanni bussipeatusesse:( Kelle jaoks neid ilusaid puhtaid tramme ja busse soetatakse, ma arvan, et mitte haisukottide jaoks, kelle panus ühiskonda on miinusmärgiga null.
t
tr/ 24. november 2017 15:00
Tallinna ühistranspordis on rõõm, kui liinile tuleb uus buss, sest siia on kohe julge tunne istuda. Üldjuhul siiski seda teha ei tasu, sest istmed on mustad ja aastaid puhastamata. Mingid teatud liinid on ka väga mustade bussidega, nt pikemad liinid nagu 18, 33. Kahtlen väga, et busse ja istmeid üldse puhastatakse. Olen näinud, kuidas neiu istub valgete pükstega uriinist läbi imbunud istmele, väga kole. Talvel on hea kinnastega kinni hoida, sest kinnihoidmiseks mõeldud postid ja muud kohad on kleepuvad ja silmnähtavalt mustad.

t
Tasuta kemmerg./ 24. november 2017 14:54
Kui külmaks läheb siis olukord saab olema hullem....
j
24. november 2017 14:52
jah olen puhtusega rahul ja mulle ei meeldi kui mingisugune haiseb seal sõidukis kus ma parasjagu olen
s
Sina/ 24. november 2017 14:50
s
sinale/ 24. november 2017 15:52
sa oledki see mupokas, kuidas a muidu tead. Peadki ennast õigustama.
s
sõitja/ 24. november 2017 14:46
Rohkem häirivad need imelikud mupo piletikontrollid. Mida nad teevad poole öö ajal lennujaamast tulevates trammides. Seal on ainult mõni üksik purjus sõitja. Kas selleks raisatakse linna maksumaksjate raha, et mupokatele tühja töö eest palka maksta. Ka olen märganud, et mingitel imelikel põhjustel ei trahvita vene keelt rääkivaid inimesi, kes esitavad sõidukis mitte eesti dokumendi. Kas need on pagulased või sõjaväelased, ei saa aru.
m
24. november 2017 22:34
Mupol pole üldse sisu. Tiksujad.
t
Te vist teete nalja?/ 24. november 2017 14:44
Mis puhtusest me räägime kui meiega ühtedel plüüzhistmetel seavad end sisse inimesed,kes end ja omi riideid ei pese.Ja tilkuvad-haisvad pudelikotid annavad oma lisaväärtust.
b
Bussikoondise koristaja/ 24. november 2017 19:01
Aga sa uuri see ka välja, kui tihti busse seest koristatakse- pestakse! Parem, kui istud, sest imestusest kukud pilali.
P
// 24. november 2017 21:49
Palk oli vist bussikoristajal 2€ ringis?...