Eesti uudised

Politsei alustas kriminaalmenetlust 

USS Security: patrull pidi kodutu trammist kiiresti välja toimetama (193)

Mariann Prooses, 24. november 2017 11:37
Foto: Robin Roots
Turvafirma USS Security juhatuse liige Raul Parusk sõnas kommentaariks eilsele meedias jagatud videole, kus USSi turvamees ühissõidukist lahkuma keeldunud isiku trammist välja tõstis, et firma peab üle vaatama, kuidas käituda juhtudel, kui väljakutsele saab reageerida vaid üks patrull. 

"Tavaliselt me reageerime kahe patrulliga, et isik välja tõsta. Kuna antud juhul sai välja tulla üks patrull, siis kahjuks läks väljatõstmine sellisel viisil, mis ilmselgelt ei olnud õige. Me ei saa töötajale etteheiteid teha, aga peaksime oma reeglid üle vaatama, kuidas me selliste juhtudel käitume. Kui inimene keeldub ühissõidukist väljumast, peaksime ta välja tõstma sellisel juhul, et kui saame seda kahe inimesega teha," selgitas Parusk ning lisas, et politsei on algatanud menetluse, tegemaks kindlaks, kas turvatöötaja käitus õigesti. 

Samal teemal

Vastavalt Tallinna Linnatranspordi ASi ja AS USS Securtiy vahel sõlmitud kokkuleppele, saab ühistranspordi eeskirja rikkujatele transpordiamet välja kutsuda USSi patrulli, et rikkujad trammist või teistest ühissõidukitest välja tõsta. 

"Antud juhul kutsus trammijuht meie patrulli välja Balti Jaama peatuses. Enamasti need sõitjad, keda vaja välja toimetada, on meie patrullidele ja trammijuhtidele tuttavad ja korduvad inimesed." rääkis Parusk. Kohale kutsutud patrull peab tegutsema kiiresti, sest isiku väljatoimetamiseks on ette nähtud teatud aeg. "Trammidel on graafik ja nad ei saa lõpmatuseni samas peatuses seista," rääkis Parusk. 

Politsei alustas eile õhtul Tallinnas Balti jaama trammipeatuses juures toimunu uurimiseks kriminaalmenetluse kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel. „Inimene on inimene ning kõiki peab kohtlema võrdselt ja väärikalt, hoolimata tema sotsiaalsest taustast,“ ütles Põhja prefektuuri Kesklinna jaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Jelena Mirošnitšenko. Menetlusega selgitatakse välja, kas turvatöötaja põhjustas mehele tervisekahjustusi. „Kui süütegu toime ei pandud, siis tekib ikkagi küsimus, kas säärane käitumine oli eetiline,“ lausus Mirošnitšenko. „Ka keerulistes olukordades peab säilima inimlik ja hooliv käitumine.“

Samal teemal

19.11.2017
TRAMMIST JÕHKRALT VÄLJA REBITUD MEES: „Kõige rohkem on mul kahju sellest, et turvamees tõmbas mu jope puruks ja telefon läks katki. Mul niikuinii pole riideid kusagilt võtta, ma olen kodutu."
30.10.2017
Turvafirma muutis kodutu trammist väljaviskamise tõttu töökorraldust
24.10.2017
Kodutud peremehetsevad ühissõidukites
24.10.2017
ANNA TEADA: Kuidas oled rahul ühistranspordis oleva puhtuse ja korraga?