Maailm

Venemaa jõukuselt 21. mees sai Prantsuse võimudelt süüdistuse 

Toimetas Piret Kütt, 23. november 2017 14:35
Suleiman Kerimov Foto: AP / Scanpix
Prantsuse võimud vahistasid esmaspäeval Vene kodaniku, kes on riigi rikkurite edetabelis 21. kohal. Eile esitati miljardär Suleiman Kerimovile süüdistus maksupettuses.

Kerimov peeti kinni esmaspäeval lennujaamas ning teda küsitleti seoses luksusvillade soetamisegaja maksudest kõrvale hoidmisega, vahendab Global News. 

Samal teemal

Praeguseks on Vene ärimees rangetel tingimustel vabastatud - ta on pidanud ära andma oma passi ning tasuma viie miljoni euro suuruse kautsjoni. Lisaks on Kerimovile määratud liikumispiirangud, ütles Prantsuse riigiprokurör Jean-Michel Pretre.

Kerimovi kinnipidamine ajendas Venemaa valitsust kutsuma välja Prantsusmaa suursaadiku asetäitja, lisaks leidsid pahased parlamendisaadikud, et  juhtunuga rikuti 1961. aasta diplomaatiliste suhete Viini konventsiooni.

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov on kinnitanud, et loomulikult teeb valitsus Venemaa kodaniku kaitseks kõikvõimalikud jõupingutused. Peskov rõhutas veel, et 51aastasel Kerimovil on ka diplomaatiline pass. Siiski ei uskunud Peskov, et ärimees seda isikliku ärilennu ajal kasutas. 

Suleiman Kerimov on tuntud ka kui Venemaa jalgpalliklubi Mahhatškala Anži omanik.

Suleiman KerimovFoto: Reuters / Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee