Riigikogu liige Igor Gräzin andis tänasel istungil üle eelnõu, mille sisuks on kriminaalseadustiku muutmine. Seadusemuudatuste eesmärgiks on kehtestada kindlad kohu-eelse menetluse tähtajad kriminaalmenetluses ja vältida inimõiguste rikkumist, mis seisneb kohu-eelse menetluse ülemäärases kestuses, mille jooksul on inimese isikuvabadused pikema aja jooksul piiratud.

"Asja sisu on selles, et selle muudatusega kehtestatakse eeluurimiseks kindlad tähtajad, mis praegu kriminaalmenetluses puuduvad," põhjendas Gräzin eelnõu üle andes. 

Eelnõule on alla on kirjutanud kaheksa rahvasaadikut viiest erakonnast.

"Algatasime täna eelnõu, millega püüame prokuratuuri tiibu kärpida. Prokurörid tunnevad ennast tänases Eestis lausa pooljumalana," kirjutab riigikogulane Peeter Ernits sotsiaalmeedias ja põhjendab seda järgmiselt: 

  • kui prokurör saadab kellegi kohtusse siis kümnest kaheksa inimest tuleb sealt välja kriminaalkurjategijana;
  •  prokurör võib kriminaalasja lõputult venitada ja sellega inimesi ruineerida.
  •  hiljuti üritas justiitsminister Reinsalu teha peaprokurörile presidendist ja peaministrist kõrgema palga.

"Meie eelnõu sisu on lihtne ja selge. Kriminaalasja ei saa lõputult uurida. Kui etteantud ajaga ei suuda hakkama saada läheb toimik riiulile," ütleb Erinits. 

Eelnõu algatasid Igor Gräzin (Reformierakond), Toomas Vitsut (Keskerakond), Valdo Randpere (Reformierakond), Artur Talvik (Vabaerakond), Peeter Ernits (Keskerakond), Liisa Oviir (SDE), Martin Helme (EKRE), Henn Põlluaas (EKRE).

Jaga artiklit

9 kommentaari

K
Kahe otsaga asi  /   00:27, 24. nov 2017
Toimub ühteaegu nii tööülesannete lisamine, bürpkraatlikku paberimäärimist, töömahu suurendamine ning samas isikkoosseisu vähendamine.
Kui nõuda kiiret, stahhaanovlikku tempot ja fordilikku konveiermeetodit, siis on paratamatu et seejuures langeb ka töö kvaliteet ning suureneb praaktöö ja vigade protsent.
E
ei saa aru  /   23:14, 23. nov 2017
mis asi on kohu-eelne uurimine. Ma arvan, et nende prokuröride tiibu ei peaks kärpima, vaaid üldse maha lõikama, et vältida seda ainuisikulist kohtumõistmist. Eriti veel selle evestuse tiibu.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis