Eesti uudised
Samas majas omab juhuslikult korterit ka Keskerakonna juhatuse liige Mihhail Kõlvart

Keskerakond müüs oma Toompea kontori soomlasele, kellelt rendib nüüd poeruume (7)

Küllike Rooväli, 22. november 2017 17:44
NARVA MAANTEE 31: Selle nurga tagant piiluva naisega reklaami juures hakkab paiknema Keskerakonna staap. Küllike RooväliFoto: Küllike Rooväli
Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb eitas, et erakonna kolimine Narva maantee 31 maja kaupluseruumidesse oleks kuidagi seotud sellega, et partei müüs oma eelmise kontori samade kaupluseruumide omanikule. „See oli juhuslik kokkusattumus,“ selgitas Korb.

 Õhtuleht hakkas uurima, kellele kuulub kunagi Eesti Merelaevanduse töötajatele ehitatud Narva maantee 31 hoones asuv kauplusepind, mida rendib alates uuest aastast bürooks Eesti Keskerakond. Selgus, et poeruumid kuuluvad Eestis sadu kinnisvaraobjekte omavale soomlasele Arto Kalevi Autiole. Täiesti juhuslikult kuulub Autiole ka firma BC 31 OÜ, mis ostis suvel ära aadressil Toom-Rüütli 3/5 asuva keskerakonnale kuulunud viis korteriomandit. Tehingu hinnaks oli erakonna teatel 1,8 miljonit eurot.

Küsimusele, kas firma pakkus ise poepinda Keskerakonnale, vastas Eichler jaatavalt.  „Ise pakkusime neile seda, kui saime teada, et nad otsivad endale uut pinda,“ lausus Eichler.

Küsimusele, et kas teineteisele hinnas ka vastu tuldi, sõnas Eichler, et mingit tavalisest soodsamat hinda seoses Toompea tehinguga rendilepingust otsida ei tasu. „Leping on sõlmitud täiesti vastavalt turuhinnale,“ sõnas Eichler.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb vastas Õhtulehe küsimusele, kuidas erakond üüripinna leidis: „Läbi City24 portaali.“  Kui ajakirjanik küsis, kas Korb teab, et tegu on samale omanikule kuuluva pinnaga, kes ostis Keskerakonna kontori, hakkas ta  teist juttu rääkima. Ta väitis, et tegelikult teadsid nad selle pinna olemasolust juba müügi ajal, aga siis polnud see kättesaadav. „Nüüd avastasime City24-st täiesti juhuslikult, et see ruum on vabanenud,“ püüdis Korb olukorda päästa. „Meil oli ka hea nendega asju ajada, sest rentija oli meile juba eelmisest tehingust tuttav.“ 

Õhtulehtele jäi Narva maantee 31 korteriomanike seas silma ka Mihhail Kõlvart.  Korb ütles, et sai Kõlvarti korteriomandist samas majas teada alles seejärel, kui too oli näidanud Korbile Õhtulehe poolt teisipäeval saadetud küsimusi, mis sedasama korterit puudutasid. Seda, kas erakonna juhatuse liige Kõlvart valis parteikontori asukohta nimme endale kuuluva korteriga ühte majja, me teada ei saanudki, sest Kõlvart ei leidnud aega küsimustele kahe päeva jooksul vastata. Ajakirjanduses on Kõlvart rääkinud, et elab ise koos isaga Muugal asuvas eramus.

Korb kiitis uusi ruume igati, väites, et just selline endine kaupluseruum ühtis erakonna nägemusega enim. „Meile sobis see väga, sest just sellist suurte vitriinakendega avarat ja valgustatud ruumi meil oligi vaja,“ kirjeldas Korb. „Pinda on umbes sama palju, kui varem, aga isegi rohkem. Enne kasutasime 250 ruutmeetrit, nüüd 300.“ Ka Korb kinnitas, et rendileping on sõlmitud täpselt sama hinnaga, mis oli kirjas City24 kuulutuses.

Eichleri sõnul on ülejäänud Brave Capitalile kuuluvad Narva mnt 31 äripinnad tänase seisuga kõik rentnikega täidetud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee