Repliik

Maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk | Barbi, võta aeg maha ja sõida Lõuna-Eestisse! (22)

Arvamustoimetus, 22. november 2017 16:56
Foto: Teet Malsroos
Õhtuleht: Kas väikeste maapoodide kadumine on paratamatus, nagu viitab sotsiaaldemokraadist riigikogu liige Barbi Pilvre? Millise sõnumi saadab see maal elavatele inimestele, kui riigikogu liige võrdsustab neid tulevikuväljavaadeteta alkohoolikutega?

Aivar Kokk, riigikogu maaelukomisjoni esimees, IRL: On väga kurb lugeda, et Eesti parlamendis töötab saadik, kes ei ole endiselt teadlik, et ka väljaspool Tallinna elab inimesi. On aeg vaadata suuremat pilti ja aru saada, et tänane alkoholipoliitika ei too kaasa ainult positiivset eestlaste tervisele. Järjest enam kuuleme ja näeme seda, kuidas inimesed toovad Lätist lisaks alkoholile ka toidukaupu ja ehitusmaterjale. Sellel kõigel on palju suurem mõju.

Viimastel aastatel oleme pidanud tundma muret nii postkontorite kaotamise üle, kui ka väiksemate maakoolide sulgemise teemal, tänaseks on jõudnud kätte aeg muretseda maapiirkondade väikekaupluste pärast. Me ei tohi suhtuda nii kerge südamega maapiirkondade jaoks elulise tähtsusega asutuste sulgemisse.

Vastupidiselt Barbi Pilvre suhtumisele peame olema hoopis uhked nende inimeste üle, kes elavad väljaspool Tallinna ja panustavad oma tegevusega Eestimaa majandusse ja kohaliku elu edendamisse. Julgen Sulle vastu vaielda selles, et maainimesed on joodikud. Mina tean, et maal elavad tublid ja töökad inimesi. Peame tegema omaltpoolt kõik selleks, et riik pööraks rohkem tähelepanu tervele Eestile, mitte ainult Tallinnale. Kutsun üles ka lugupeetud riigikogu liiget aeg-ajalt maapiirkondi külastama ja kohalikega suhtlema, mitte ainult turistina kohaliku poe küpsisevalikut kritiseerima.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee