2
fotot
Apteegivaidlus Mustamäe haiglas. Tags: Apotheka apteek PERH-s suletakse (Tiina Kõrtsini)

Põhja-Eesti regionaalhaiglas (PERH) üürilepinguta edasi tegutsev Apotheka on seal ilmselt kuni apteegireformi lõpuni 2020. aastal või kuni jõuab lõpuni teine kohtuasi ehk haigla ja apteegi vaheline üürivaidlus, mis kestab tõenäoliselt aastaid.

Kuna Apotheka ei sulge PERH-is uksi veel niipea, siis tähendab see haiglale kulu ehk haigla apteegipinna üürikonkursi võitnud Benult saamata jääv üüritulu.

Samas ei saa aga PERH küsida üüri Apothekalt, sest see tegutseb nende pinnal ebaseaduslikult ja isegi kui apteek maksaks neile üüri, tuleks haiglal see summa tagasi kanda, sest vastasel juhul tunnistaksid nad üürisuhet.

Avalikult öeldu põhjal tehtud tagasihoidliku arvutuse järgi võib Apotheka tekitada PERH-ile kahju kokku 143 000 eurot kuus, aastas teeks see üle 1,7 miljoni euro, mis on ligikaudu üks protsent haigla eelarvest.

PERH on avalik asutus, mis tegutseb riigi raha eest ehk lõpuks maksab Margus Linnamäele kuuluva Apotheka tekitatud kahju kinni maksumaksja.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes

Jaga artiklit

8 kommentaari

M
Majandusvõhik  /   17:56, 23. nov 2017
Tagasihoidlike(!) arvestuste kohaselt 143 000 eurot kuus kulu??? Isegi kui arvestada sisse küte, elekter ja side, siis on 143 000 eurot ühes kuus ikka päris "huvitav" summa. Huvitav, millest see kulu kujuneb ja kui võiks eeldada, et apteekipidaja maksab selle kulu kinni pluss veel rent, siis oleks summa suurusjärgus 150 000 eurot kuus?
S
Skeemitused  /   12:46, 23. nov 2017
Linnamägi kasutab vanu Roosimäe skeeme !

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis