Eesti uudised

75 MILJONIT: kaitseväe suurel relvahankel osaleb 9 pakkujat (6)

Toimetas Denes Kattago, 22. november 2017 10:54
ÕppusFoto: Hardi Liuhka
Kaitseinvesteeringute keskus kuulutas välja hanke kaitseväele 5.56mm ja 7,62mm automaattulirelvade ja nende lisavarustuse ostmiseks juunis. Kokku esitati hankele läbi riigihangete registri 14 taotlust, millest viis ei kvalifitseerunud.

Hanke maksimaalne eeldatav maksumus on 75 miljonit eurot. Tegu on järgneva kümnendi ühe mahukama ja olulisema relvastushankega liikursuurtükkide K-9 ja laskemoona hangete kõrval.

Samal teemal

Riigi kaitseinvesteeringute keskuse välja kuulutatud automaattulirelvade hankele kvalifitseerus üheksa pakkujat: relvatootjad Heckler & Koch GmbH (Saksamaa), Sig Sauer Inc (USA), Colt Canada Corporation, Fabryka Broni “Łucznik” (Poola), Česká zbrojovka (Tšehhi), Israel Weapon Industries Ltd, Lewis Machine & Tool Company  (USA), Patriot Ordnance Factory Inc. (USA) ning Sako Ltd. (Soome) ja Fabbrica d'Armi Pietro Beretta S.p.A (Itaalia) ühispakkumus.

„Kõik kvalifitseerunud ettevõtted on tuntud relvatootjad, hankes osalejate hulk ja kõrge tase on eelduseks, et saame hankida Eesti kaitseväele parimad  ja majanduslikult soodsamad relvad,“ ütles Kaitseinvesteeringute Keskuse direktor kolonel Rauno Sirk.

Hanke eesmärgiks on osta 1. ja 2. jalaväebrigaadile uued automaattulirelvad. Hankesse on kaasatud lisaks kaitseväele justiitsministeerium ning politsei- ja piirivalveamet. Tehniline spetsifikatsioon ja nõudmised relvastusele on kokku pandud kaitseväe juhtimisel.

Kavandatava hankelepingu kohaselt ostab kaitseinvesteeringute keskus aastatel 2018 – 2021 ligikaudu 11000 automaattulirelva. Lisaks sellele peab sõlmitav raamleping võimaldama täiendavalt kuni 18 000 automaattulirelva ostmist aastani 2024.

Kvalifitseerunud ettevõtetele edastatakse hanketingimused pakkumuste tegemiseks selle aasta lõpuks. Pakkumusi oodatakse esimese kvartali jooksul. Hanke võitjaga sõlmitakse raamleping seitsmeks aastaks.

Samal teemal

11.02.2019
Eesti kaitseväe vastu kaevanud relvatootja Sig Sauer ei jõudnud vaidlusega kuhugi
22.00.2018
SOOME SEPA NEEDUS: soomuslaeva Ilmarinen hukk
22.00.2018
Meriküla dessant 1944. Balti laevastiku fiasko Narva lahe rannikul
11.10.2017
VABADUSSÕJA VÄHEMTUNTUD SÜNDMUSTEST: Eesti punaküttide meelemuutus mais 1919