Krimi

Politseinikud tapsid Raplamaal kaks kariloomi rünnanud koera (28)

Toimetas Kristin Aasma, 21. november 2017 22:04
Koer. Tema käitumine sõltub peremehest.Foto: Reuters / Scanpix
Täna õhtupoolikul tapsid politseinikud Raplamaal kaks kariloomi rünnanud koera. Koerte omanik ei ole politseile praeguseks veel teada.

Täna kell 17.04 sai häirekeskus teate, et kaks agressiivset koera ründavad Kehtna vallas veiseid. Sündmuskohal olevad kaks patrullpolitseinikku kasutasid koerte peatamiseks teenistusrelva. Koerad surid saadud vigastustesse, edastas Lääne prefektuur.

Sündmuskohale jõudnud patrullpolitseinikud suunasid esmalt koertest eemale juhtunust teavitanud inimese. Seejärel püüdsid politseinikud koertele rahulikult läheneda, aga kui koerad neid märkasid, hakkasid nad agressiivselt liikuma ametnike poole. Otsese ja vahetu ohu tõrjeks kasutasid politseinikud teenistusrelva.

Samal teemal

Koerad said raskelt vigastada ja surid sündmuskohal saadud vigastustesse.

Politseinikud vahejuhtumis vigastada ei saanud.

Rapla politseijaoskonna juht Janno Ruus kommenteeris, et tegemist on kahetsusväärse juhtumiga. „Kui võetakse endale koduloom, siis tuleb tema eest ka vastutada. On oluline, et koer ei pääseks lahti ega tekitaks ohtu teistele inimestele ja loomadele. Selle kurva sündmuseni viiski asjaolu, et antud koerad jooksid vabalt ringi ning olid ohtlikud teistele inimestele ja loomadele. Kahjuks ei jäänud politseipatrullil muud üle, kui kasutada enese ja teiste kaitseks kõige äärmuslikumat meetodit,“ lisas Ruus.

Koerte omanik pole hetkel veel teada.

Politsei selgitab praegu juhtumi täpsemaid asjaolusid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee