Krimi

Politseinikud tapsid Raplamaal kaks kariloomi rünnanud koera

Toimetas Kristin Aasma, 21. november 2017 22:04

28 KOMMENTAARI

m
mugul/ 22. november 2017 19:18
ime et jahimehed ei tõstnud kisa et hundid murravad koduloomi ja tuleb kohe hunte, karusid ja ilveseid suuremas koguses küttida. loomade omanik ka jäi hiljaks - kui politsei polnuks kohale õigeks ajaks jõudnud oleks loomade omanik juba riigile juba kahjunõue kirjutanud, et metsloomad tema sissetulekut kärbivad
m
maakas/ 22. november 2017 16:56
Selgitagu välja, kelle koerad olid. Siit edasi esitagu veiste omanike kahjunõue ja laskemoona maksumuse hüvitamise nõue.
a
aga mis siis teha/ 22. november 2017 16:11
kui politseinik ründab alusetult ... siis tuleb ...
k
koerte inimõiguste eest võitleja/ 22. november 2017 10:16
Nüüd kukub maailm küll ümber, missugune enneolematu genotsiid kalliste pereliikmete vastu! Politseinikud tuleb tingimata vallandada, arreteerida, kohtu alla anda ja karistada vähemasti eluaegsega.
t
Tirts/ 22. november 2017 09:57
t
tont/ 22. november 2017 09:40
õige tegu-selliste koerte omanik peaks ka kuuli saama, sest ega ta ei õpi. alles murdsid mingid penid kellegi lambaid, lammaste omanik lasi penid maha ja nüüd siis algatati uurimine relva kasutamise kohta ja looma(koera)kaitsjad tagajalgadel. aga-lambad ja veised on ju ka loomad, pealegi kellegi eraomand ja seda tulebki kaitsta.
H
!!!/ 22. november 2017 10:16
Hulkuvad koerad on ka inimesi murdnud.
k
koll/ 22. november 2017 09:33
Oioi kuis koerakaitsjad kisa tõstsid-tüüpiline suhtumine kotikoerte omanike poolt.Suurele koerale ei aita minema ajamine,ta krt tuleb ikka tagasi ja enne ei lõpeta kui on oma loomuses oleva verejanu rahuldanud.90-ndatel oli isegi piirivalvele antud korraldus hulkuvad ja metsades metsloomi tagaajavad koerad mahalasta.Lihaveis maksab ikka kordades rohkem elusast peast mitte koeraraisa poolt ära retsituna ja vigasena-ka veiseid vaja vahel vaktsineerida ja ravida ja see on kallis lõbu.Koera elu ei kaalu veise hinda üle.5+ politseinikele.
m
mõrvarid / 22. november 2017 06:11
Kas ikka selja tagant rindkeresse

l
Lihtne/ 22. november 2017 00:50
Köik lastakse järjest maha kes vähegi suurem on, et pihta saadakse. Päkapikud kes järele jäävad teevad kunagi uue tsivilisatsiooni ja seega saavad ka seal salaliidus juhtpositsiooni.
u
uued ajad/uued kombed/ 22. november 2017 08:40
Täpselt, tundub küll nii.
h
Harjunud tapma/ 22. november 2017 00:19
t
TT/ 22. november 2017 00:01
Huvitav, kuidas nad koertele ja vee liikuvatele, üleüldse pihta said. Pidi ju nii raske olema, peaaegu võimatu liikuvale objektile pihta saada. Taktikalise laskmise instruktor seisukoht oli hiljuti, et jalgadesse on võimatu pihta saada mõne meetri pealt.
l
lõõbi aga terviseks/ 22. november 2017 20:17
mis sa arvad, mitukümmend korda sa noa eest järjest kõrvale põikaksid?
või mitukümmend lasku on võimalik sinu poole jooksja jalgadesse teha, enne kui väitsamees su ära nõksib (alati on õhkõrn võimalus , et tuleb, jääb seisma, küsib kella/suitsule tuld ja jookseb noaga vehkides edasi)
t
TT/ 23. november 2017 00:46
Esiteks ma ei lõõbi ja teiseks, polemul vaja arvata, kaks juhtumit on olnud. Üks oli nooremana, kui ühel segijoonud hullul oli täägimoodi nikerdis ühes ja puruks löödud pudelikael teises käes. Ei allunud mu palvetele, et lõpetagu ära. Sai hoogu hoopis juurde ja kukkus vehkima, nii mõnedki korrad pidin mitte kõrvale põikeid, vaid elajalikke hüppeid tegema, enne kui tooli kätte sain. Mõned sekundid hiljem oli ta katkise õlavarreluu ja mõrase alalõualuuga pigali maas ja armu palus. Saigi.
Teine tõsine juhtum oli veel, see oli väljas. Siis aitas asjast välja nunchaku. Segijoonud vägilasi oli kaks, ühel družba kett ja teisel ala 20cm tera. Tahetigi raha ja suitsu. Kõik see toimuski väga kiiresti ja tuli ka kiire otsus vastu võtta, ketiga mees sai ninariivaka :D ja teravennal jäi rangluu ette, küsisin, kas on veel soove, kuna polnud, siis, jätsin viisakalt hüvasti ja lahkusin. Kui oleks olnud teleskoopnui ja kilp ja veel püstol ka, krt siis oleks olnud nagu surematu Kaštšei.
Laskmise kohta seda, et kindlasti saan jalgadesse pihta 2-3 kuuliga, kui on enda sisselastud teenistusrelv. Esimene tuleb õhku lasta, muidu saaks esimesega ka pihta. Ei ole ma relvaomanik ega eriväljaõppet saanud. Tavaline kodanik olen, noorena kõvasti sporti tehtud ja eks põnevust ja seiklusi ka otsitud. Hirm on see, mis mehe araks teeb!!!
m
Mart/ 21. november 2017 23:57
Tore on teada, et meie politsei on lõpuks hakanud korrakaitsjana käituma. Politsei peabki olema resoluutne ja konkreetne. Kui ründad, saad tina! Ole sa peni või pätt.
m
mis teha loom on loom/ 21. november 2017 23:56
meie elu pole nagu Soomes nii et harjuga äraka hulkuvate koerte ja kassidega mis teha loom on loom ja teinekord teeb lollusi
L
++/ 21. november 2017 23:50
Loomulikult on koerte omanik süüdi ja politseinikud tegutsesid konkreetselt,mitte ei hakanud paluma seal et jätke nüüd ometi järele,mis te teete.Soomes sa ei näe naljalt hulkuvat kassigi aga siin on ikka kord päris leige.
n
No/ 22. november 2017 08:56
Huvitav et Soomes siis hulkuvate kassidega nii hoolikalt tegeletakse, samas ei suuda Soome politsei muud hulkuvat kaadrit ohjata, laseb neil möllu ja mûrrsu teha.
j
Ja mida / 21. november 2017 23:45
nüüd koerte peremeestega ette võetakse? Tõelised vastutajad on ikkagi need olendid.
a
Avo/ 21. november 2017 23:27
Taas saab vastav minister oma püsskangelasi premeerida. Ehk olid koerad karjamaal valves ja too politseile teada andja oli karjavaras kelle eest koerad üritasid veised eemale ajada. Veel on huvitav kui suured koerad nod üldse olid et neist üldse kariloomadele miskit ohtu oli.
Edaspidi tuleb olla mõnevõrra ettevaatlik mis näeoga sa eesti politseile otsa vaatad et läheb kirja otsene oht ja plõksti.Te eeskujulikud paukjapõmmpoisd muidugi uurige välja kelle koerad te maha saite lootke et tegu pole mõjuka kodanikuga muidu võib pühadelahud lagedaks jääda kahjunõude järel. Lohaka külamehe saate ka vajadusel maha võtta aga jama on kui on midagi väärt koeraomanik.Ja tee sa nüüd kindlaks kumb eluvorm oli sel pärastlõunal omasuguste seas arukam koer või politseinik, kuigi see on vist vale küsimus kuna politseinik on nagu miskit muud kui keskmine koer et arukat koera kohtab sagedamini .
t
TT/ 22. november 2017 08:54
Ei tea, kes nüüd ikkagi mõrvar on, kas koer, kellele looduse poolt hunti sisse pandud või sina "kõrgem olend", kes oma arenenud intelektuaaliga teisle inimesele sellist lõppu soovid. Jah, huvitav sisemaailm sul, kui isegi mitte ohtlik teistele elusolenditele. Ootad oma tundi ja tiksud vaikselt, jube elukas oled.
i
Ise sa a.ju.deta/ 23. november 2017 01:10
*ittapeaq tahad sellist lôppu, kui môrtsukkoerte mahalasknud vômme pôlastavalt püssikangelasteks nimetad. Seepärast loodangiu kogusûdamest et môni selline "kutsu" sul kôri läbi närib, ja maamuna saab ühest "kôrgintellektuaalist" lahti.

k
Kuidagi kahju / 21. november 2017 23:23
Tõesti seepärast pidi loomad tapma? Sellised loomad, nad vajavad hea peremeest kes hoiab ja samas järjepidevalt õpetab. Hirmutav et tänapäeval ei ole muid vahendeid et agressiivsust tagasi hoida. (loom ole ju te**ori*t või kuidas?)
M
.../ 21. november 2017 23:34
Mis siis tegema oleks pidanud? Laskma koertel oma murdmisisu veiste peal rahuldada? Ennast rünnata laskma? Vastutavat inimest, kelle sõna loomad ehk oleks kuulanud, pole siiani leitud ning üle käte läinud vägivaldset ja hulkuvat koera eriti nagu ei õpeta enam...vastav ütluski on olemas selle kohta, Hea kui peremeestki ei ründa.
n
Nonii/ 21. november 2017 23:38
o
Oswald/ 21. november 2017 23:50
Mida siis soovitad? Koerte omanik maha lasta? Ei ole ju sellisele asjale mingeid karistusi.. "Koerte võõrandamine" ja 10 aastat koerte pidamise keeldu oleks paras, aga selliseid karistusi ju ei rakendata.. Kui koertel on juba tee selge ning teavad, kus lõbutseda saab, siis on tunduvalt raskem neile reegleid selgeks teha, võimaluse tekkides teevad uuesti.
e
E/ 22. november 2017 15:34
Jah, loomulikult tuleks omanikku karistada!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee