Maailm

Las Vegase tragöödia kannatanud andsid kontserdikorraldaja kohtusse 

Toimetas Greete Kõrvits, 21. november 2017 19:18
Üksik rist Mandalay Bay hotelli lähedal.Foto: AFP / Scanpix
1. oktoobril toimunud tulistamises Las Vegases hukkus 58 ning viga sai sadu inimesi. Sajad kannatanud ja nende lähedased kaebasid kohtusse nii kontserdikorraldaja kui hotelli, kus tulistaja viibis, vahendab Billboard.

Kontserdikorraldusfirma LiveNation on üks mitmest süüdistatavast, kes peab ohvrite kaebuse tõttu kohtu ette ilmuma. Kannatanute sõnul polnud Las Vegases toimunud kantrifestivalil Route 91 Harvest tagatud korralikud väljapääsud ning kontserdil töötanud meeskond ei osanud paanikaolukorras rahvast adekvaatselt juhendada.

Kannatanute sõnul oleks meeskonna efektiivsem töö ning paremad varuväljapääsud võinud ohvrite arvu vähendada. Kaebus on esitatud ka Mandalay Bay hotelli ning hotelli haldava suurfirma MGM Resorts vastu. Mõrvar tulistas inimesi oma hotellitoa aknast.

Kohtuasi tuleb arutlsele Los Angeleses, sest kannatanute esindajate sõnul võib asjaolu, et MGM Resorts on Las Vegase suurim tööandja, mõjutada sealsete vandekohtunike otsuseid. (USA vandekohus pannakse kokku tavalistest inimestest. - toim.)

Samal teemal

02.11.2017
„Loodan, et saad päriselt kuuli pähe!“ Vandenõuteoreetikud ahistavad Las Vegase tulistamises ellujäänuid
08.10.2017
SÜDAMLIK VIDEO | Las Vegase tulistamise ajal esinenud Jason Aldean mälestas lauldes ohvreid
06.10.2017
Las Vegase tulistaja oli tube broneerinud mitmete muusikafestivalide lähedusse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee