Üksik rist Mandalay Bay hotelli lähedal.Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 21. november 2017 19:18
1. oktoobril toimunud tulistamises Las Vegases hukkus 58 ning viga sai sadu inimesi. Sajad kannatanud ja nende lähedased kaebasid kohtusse nii kontserdikorraldaja kui hotelli, kus tulistaja viibis, vahendab Billboard.

Kontserdikorraldusfirma LiveNation on üks mitmest süüdistatavast, kes peab ohvrite kaebuse tõttu kohtu ette ilmuma. Kannatanute sõnul polnud Las Vegases toimunud kantrifestivalil Route 91 Harvest tagatud korralikud väljapääsud ning kontserdil töötanud meeskond ei osanud paanikaolukorras rahvast adekvaatselt juhendada.

Kannatanute sõnul oleks meeskonna efektiivsem töö ning paremad varuväljapääsud võinud ohvrite arvu vähendada. Kaebus on esitatud ka Mandalay Bay hotelli ning hotelli haldava suurfirma MGM Resorts vastu. Mõrvar tulistas inimesi oma hotellitoa aknast.

Kohtuasi tuleb arutlsele Los Angeleses, sest kannatanute esindajate sõnul võib asjaolu, et MGM Resorts on Las Vegase suurim tööandja, mõjutada sealsete vandekohtunike otsuseid. (USA vandekohus pannakse kokku tavalistest inimestest. - toim.)