Eesti uudised

Ootamatu libedus nõudis kaubikujuhi elu  (7)

Marvel Riik, 22. november 2017 00:01
LIBE TEE: Häädemeeste vallas sai  surma poolakast kaubikujuht, kui libeduse tõttu külglibisemisse läinud veoautolt paiskus raske paberrull, mis kaubikut tabas.Foto: Kaspar Pokk / Kanal 2
Pärnumaal Häädemeeste vallas ei lubanud ilmaprognoosid maanteele libedust, mis siiski mere läheduse ja miinuskraadide koosmõjul tekkis ja eile liiklusõnnetusi põhjustas, millest ühes kaotas elu Poola kodanikust kaubikujuht.

Esimene ja traagilisem õnnetus juhtus Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel Häädemeeste vallas, kus esialgsetel andmetel kaotas Ikla suunas liikunud Poola numbrimärgiga veoauto Scania libeduse tõttu kontrolli ja läks külglibisemisse. Selle manöövriga vabanes veoauto haagisest last tööstuslike paberirullidega, millest vähemalt üks 1923 kilo kaaluv paberirull viskus Pärnu suunas liikunud Poola numbrimärgiga Fiat Ducato kaubiku kabiini. Kokkupõrge lömastas kaubiku esiosa ning sai ühtlasi saatuslikuks selle 53-aastasele juhile. 48-aastane veokijuht  vigastada ei saanud.

Samal teemal

„Liiklusõnnetuse täpsetest põhjustest on veel vara rääkida, aga esialgse info põhjal võib arvata, et selle traagilise liiklusõnnetuseni võis viia libedus,“ ütles Pärnu politseijaoskonna välijuht Valdur Sassor. Seni on teada, et nii kaubiku kui ka veoauto rehvid vastasid nõuetele ja et juhtidel olid rihmad kinni. Kuna liiklusõnnetuse täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlus, ei saa politsei veel kommenteerida, kas veoautol vastas koorem normidele ja kas paberirullid olid korrektselt kinnitatud.

Samal ajal, kui politsei avariipaigal liiklust reguleeris, ei suutnud libedal teel oma masinaid ohjata ka teised veokijuhid, kes Pärnu poolt tulid. Üks liikleja sai näiteks oma masina vaevu pidama, riivates seejuures ka politseibussi. Kõigest kilomeeter esimest avariikohast, Penu küla lähedal, juhtus hommikul veel üks õnnetus kahe Poola veokiga: Pärnu poolt tulnud veoauto Renault sõitis tagant otsa teeäärses veoki parklas olnud DAF-veokile, mille juht magas. Juhi sõnul ei saanud ta oma veokit lihtsalt pidama, kuna tee oli väga libe. Ehkki kokkupõrge oli tugev, litsudes Renault' kabiini üsna kokku, ei saanud kumbki inimene õnnetuses tõsiselt viga.

Teise õnnetuse puhul ei suutnud poolakast veoautojuht saada maanteekõrvalises parklas enda masinat pidama, sõites seetõttu teisele pargitud veokile tagant sisse.Foto: Kaspar Pokk / Kanal 2

Maanteeamet hoiab teid Pärnumaal korras koos kahe erafirmaga. Need on osaühingud Sakala Teed ja Lääne Teed. Keegi neist ei lugenud ilmaprognoosidest libedust välja. Viimast ei registreerinud ka teeilmajaamad. „Tagantjärgi teeilmajaamade andmeid analüüsides võib oletada, et teelõigu mere lähedus ja kerged miinuskraadid võisid põhjustada Pärnu–Ikla vahel lõiguti ootamatut libedust,“ ütles maanteeameti kommunikatsiooniekspert Kai Simson.

Kui esimesest õnnetusest oli möödas kaks ja pool tundi,  jõudis sündmuspaika ka soolapuistur. Simsoni sõnul reageeriti libeduseohu info tulekul tunni aja jooksul, mis jääb nõutud aja piiresse. „Praeguse seisuga täpsustab Maanteeamet veel juhtunu asjaolusid ning teehooldaja hommikust tegevust,“ lisas Simson.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee